Zamawiam nasienie
1

Ogiery skokowe
Cichoń Stallions

Nowość
Gwarancja
żywego źrebięcia
Pobór i wysyłka
tego samego dnia
Darmowy
odbiór osobisty
Darmowy
transport
typ widoku

Cascado

Casall

Contender

Z najlepszych holsztyńskich linii hodowlanych

rasa holsztyńska
data 2019
wzrost 164
nasienie świeże nasienie

Świeże
nasienie

Pln
1700 Płatne w ratach
/
Eur
400
+ 8% VAT
szczegółowy opis

Caroly

Calido

Contendro I

Champion Mistrzostw Niemiec Młodych Koni w zasięgu ręki!

rasa oldenburska
data 2009
wzrost 172
nasienie świeże nasienie

Świeże
nasienie

Pln
3000 Płatne w ratach
/
Eur
670
+ 8% VAT
szczegółowy opis

C-Quattro PS

Chacoon-Blue

Quattro B

wnuk legendarnego Chacco-Blue,
syn klaczy Ave Maria startującej na poziomie 150 cm

rasa oldenburska
data 2017
wzrost 174
nasienie świeże nasienie

Świeże
nasienie

Pln
2500 Płatne w ratach
/
Eur
450
+ 8% VAT
szczegółowy opis

Diakato PS

Diaron

Stakkato

Mistrz Polski Młodych Koni 2021!

rasa oldenburska
data 2017
wzrost 171
nasienie świeże nasienie

Świeże
nasienie

Pln
2500 Płatne w ratach
/
Eur
450
+ 8% VAT
szczegółowy opis

Casallcento PS

Casallco

Cento

Niemiecki potencjał wybrany
dla polskich hodowców

rasa hanowerska
data 2016
wzrost 172
nasienie mrożone nasienie

Mrożone
nasienie

Pln
2500
/
Eur
580
+ 8% VAT
szczegółowy opis

Szukasz wymarzonego ogiera?
Skorzystaj z naszej wyszukiwarki
Szukaj

Ogiery skokowe
Cichoń Stallions

Rozwiń

Czym się charakteryzuje koń skokowy?

Koń skokowy wyróżnia się wysokimi predyspozycjami do startu w zawodach, a dokładniej w konkurencji skoków przez przeszkody. Jeśli chodzi o zakres ras, jest on szeroki, najważniejszą kwestią jest zwrócenie uwagi na cechy świadczące o tym, że koń skokowy będzie posiadać bardzo dobrą jezdność, a także dużą siłę odbicia.

Trzy rzeczy, które musi sprawdzić hodowca, przed wyborem konia skokowego na sprzedaż lub konia reproduktora jest pokrój, ruch oraz charakter. Koń skokowy powinie posiadać proporcjonalną budowę oraz horyzontalną linię grzbietu. Zwierzęta, których przeznaczeniem jest zdobywanie nagród w prestiżowych zawodach w konkurencji skoków przez przeszkody, wcale nie muszą zaskakiwać dużymi gabarytami. Ważniejsze jest, aby posiadały silną budowę, dobrze umięśniony grzbiet, długą szyję oraz twarde kopyta.

Przed zakupem konia lub nasienia od reproduktora, dobrze jest przyjrzeć się ruchowi zwierzęcia. Galop koni skokowych z potencjałem jest lekki, potrafią one wydłużyć lub skrócić skok bez utraty równowagi oraz taktu. Powinien to być koń z silnym charakterem, posiadający ducha walki, który jednocześnie wyróżnia się zrównoważanym temperamentem oraz wysoką inteligencją (musi oszacować skok, wprawy nabiera dzięki pracy z doświadczonym jeźdźcem).

Reproduktor skokowy

Jeśli zajmujesz się hodowlą koni, prędzej czy później zacznie interesować cię ogier skokowy, czyli dorosły, zdolny do rozrodu samiec, który posiada wymienione przez nas wcześniej predyspozycje do brania udziału w konkurencji skoków przez przeszkody. Masz wtedy dwie możliwości: koń skokowy na sprzedaż lub koń reproduktor. My skupimy się na drugim rozwiązaniu, które cieszy się coraz większą popularnością wśród hodowców. Dlaczego? Ponieważ kontrolowany rozród koni to nie tylko sposób na wychowanie czempiona, ale również możliwość zarobku poprzez hodowlę i sprzedaż tych koni.

Ogier skokowy, którego wybierzesz na reproduktora, powinien w pierwszej kolejności posiadać licencję Polskiego Związku Hodowców Koni (PZHK). Jeśli warunek ten jest spełniony, czas przyjrzeć się jego osiągnięciom oraz cechom sportowym. Niemniej istotnym aspektem jest rodowód ogiera, jakie były możliwości skokowe jego ojca. O to wszystko musisz zapytać w stajni koni (stacji ogierów), która powinna przedstawić potwierdzenie tych informacji.

Inseminacja u koni – nasienie ogiera skokowego na sprzedaż

Choć naturalne krycie koni wciąż jest popularną wśród hodowców metodą zapładniania klaczy, coraz częściej stosuje się sztuczne unasienianie, czyli inseminację. Stajnia koni Cichoń Stallions oferuje ogiery skokowe stanówka, a dokładniej ich nasienie.

Sezon stanówki ogierów skokowych Cichoń Stallions rozpoczyna się z początkiem roku, a kończy w okresie letnim (w katalogu ogierów znajdziesz szczegółowe warunki stanówki w poszczególnym roku). Oferujemy zarówno nasienie schłodzone, jak i w niektórych przypadkach (np. wtedy, gdy nasz ogier skokowy bierze udział w zawodach i niemożliwe jest pobranie nasienie) mrożone.

Oferta ogierów
ujeżdżeniowych
Oferta Helgstrand
& Schockemöhle
Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle