Zamawiam nasienie
Nowość
2024
Stajnia ogierów

Chardo-Blue PS

Syn najlepszego ogiera Światowych Igrzysk Jeździeckich


rasa meklemburska
data 2020
maść gniada
wzrost 168
licencja PZHK, meklemburska
nasienie świeże nasienie
Zobacz wideo ogiera
Horsetelex Warunki Stanówki
1 rata 600
+
2 rata 1600 PLN Płatne po zatwierdzeniu
źrebności

500 EUR
+8% VAT

Genealogia

Opis ogiera

Atletyczny przystojniak o unikatowym rodowodzie

Niezwykle urodziwy ogier Chardo-Blue PS podczas kwalifikacji ogierów Związku Meklemburskiego 2023 zwracał na siebie uwagę poprawną budową, typem i ponadprzeciętnymi możliwościami w skoku – werdykt komisji licencyjnej nie mógł być inny – „gekört!” Tym większa była satysfakcja, gdy stacja ogierów Schockemöhle zgodziła się, by ten wyjątkowy ogier swój pierwszy sezon hodowlany spędził właśnie w Polsce!

Chardo-Blue PS synem niezwykle charyzmatycznego ogiera Chardonnay 79, który zajął 6 miejsce i tym samym był najlepszym ogierem, jaki uczestniczył w Igrzyskach Jeździeckich w Tryon’2018. Para Chardonnay 79/Max Kühner ma również w kolekcji sukcesów na koncie dziewiąte i czternaste miejsce w dwóch finałach Pucharu Świata w 2019 roku i 16. na Mistrzostwach Europy 2017 w Göteborgu. Do tego dochodzą zwycięstwa i czołowe lokaty w najtrudniejszych konkursach i Pucharach Narodów.

Choć priorytetem Chardonnay 79 pozostawał wysoki sport, a dla szerokiego grona hodowców został udostępniony dopiero w 2023 r., to dostrzegając jego niezwykły potencjał Paul Schockemöhle już wcześniej wykorzystał go w swojej hodowli – dzięki temu narodził się 4-letni dziś Chardo-Blue PS.

Jego matka, klacz Chacco-Lisa jest półsiostrą uznanego do hodowli ogiera Chacwood PS i skaczącej z powodzeniem parkury klasy Grand Prix klaczy Championes. Natomiast matka klaczy Chacco-Lisa, Good Lisa to półsiostra koni startujących na poziomie 160 cm: Balsandra, Gweena i Chaili Palmer 3, a także uznanego ogiera Cowondo Z.

Ojcem klaczy Chacco-Lisa, jest nie kto inny jak legendarny Chacco-Blue. który od 2017 roku przez 4 lata zajmował pierwsze miejsce w Rankingu WBFSH reproduktorów skokowych, jego potomstwo wygrało do tej pory ponad 7,2 mln euro. Ośmioro jego potomków uczestniczyło w 2018 roku w Światowych Igrzyskach Jeździeckich w Tryon. Ponad 130 synów tego wspaniałego ogiera uzyskało licencje hodowlane, a ponad 170 potomków startuje na poziomie 150 cm. W naszej ofercie znajdują również inni jego synowie: CHAC BOY, CHAD BLUE PS, CHACCOTHAGE BLUE PS i doskonały ojciec szeregu uznanych już synów - CHACOON BLUE PS

Z tej samej rodziny hanowerskiej klaczy HOSEKA (Hannover Stutenstamm 1190808, Schridde 489) pochodzi również szereg wspaniałych koni skokowych, takich jak choćby: Marilyn, który wygrał konkursy 145 cm na CSI2* Sarasota-Myakka City/USA i zajął 2 miejsce na CS3* New York/USA w Grand Prix 155 cm USA, a także wał. Balance 26 - zwycięzca konkursów 150-155 cm na CSI4* Donaueschingen/GER i CSI3* Villach, Treffen/AUT. Ponadto w konkursach Grand Prix startowały: Grannie ( 160 cm), Windhuk 11, Lagos 35, Yang Yang, oraz ogiery licencjonowane, wśród których znalazł się Admirano, Metteur, Lake Placid i Landiano B.

NUMER PASZPORTU: DE427270250820

Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle
Warunki stanówki partnerów
Adamus & Tyszko & Orea Equestrian