Zamawiam nasienie

Weterynaria

Jednym z niezbędnych ogniw w procesie hodowlanym koni, ogierów jest profesjonalna obsługa weterynaryjna, która dzisiaj nie ogranicza się już wyłącznie do inseminacji klacz i podstawowej opieki okołorozrodowej, ale za sprawą dynamicznego rozwoju nowych technologii, wkracza w coraz to nowe obszary. Od początku działalności stacji ogierów Cichoń Stallions staramy się wspomagać Hodowców w tym zakresie, oferując możliwość inseminacji klaczy i opieki nad klaczą w naszym ośrodku w Radzionkowie na Śląsku. Do tej pory działania te miały jedynie charakter suplementarny do działalności stacji ogierów, jednakże skala zainteresowania i potrzeb Hodowców skłoniła nas do utworzenia odrębnego działu weterynarii koni, który świadczyć będzie całe spektrum usług, zarówno stacjonarnych, jak i w terenie.

Centrum rozrodu koni Cichoń Stallions

Dziś nasz dział weterynarii to przede wszystkim znakomici fachowcy weterynarze i nowoczesny sprzęt, oraz podstawowe zaplecze dla przyjezdnych klaczy - stajnie namiotowe i padoki. Pozostając jednak na drodze ciągłego rozwoju, chcemy pójść o krok dalej i utworzyć w Radzionkowie centrum rozrodu koni na europejskim poziomie, gdzie Hodowcy będą mieli dostęp do najnowszych technologii, takich jak embriotransfer czy pozyskiwanie oocytów do zapłodnienia pozaustrojowego. Obecnie finalizowane są prace projektowe, a już wiosną 2022 r. ruszą prace budowlane - liczymy, że w sezonie 2023 przywitamy Hodowców i ich klacze w naszych nowych progach!

Oferowane usługi weterynaryjne

Nasza oferta koncentruje się wokół usług weterynaryjnych związanych z rozrodem koni i neonatologią źrebiąt, które świadczymy zarówno stacjonarnie w naszej siedzibie w Radzionkowie na Śląsku, jak i w terenie, na obszarze woj. śląskiego. Na pomoc naszych lekarzy weterynarii możecie również liczyć w przypadkach, wymagających wizyty internisty czy nagłych sytuacjach, gdy potrzebne jest udzielenie pierwszej pomocy.

Rozród koni

Oferujemy pełny zakres usług związanych z rozrodem koni, a więc przede wszystkim diagnostykę z wykorzystaniem m.in badania ultrasonograficznego (USG), pozwalającego na ustalenie optymalnego momentu dla dokonania zapłodnienia oraz inseminację klaczy nasieniem świeżym (wyłącznie stacjonarnie) oraz nasieniem chłodzonym i mrożonym, a następnie kontrolę i profilaktykę w trakcie ciąży, aż do chwili porodu. We współpracy z Gestüt Lewitz oferujemy także możliwość wykonania embriotransferu, gdzie nasi lekarze weterynarii przygotowują dawczynię do zapłodnienia, a sam zabieg pobrania i implantacji zarodka do biorczyni wykonywany jest na terenie Niemiec.

Neonatologia źrebiąt

Poród i pierwsze godziny życia źrebięcia to niezwykle ważny czas, który wymaga przede wszystkim profesjonalnego podejścia Hodowcy, ale niejednokrotnie także wsparcia lekarza weterynarii. Nasz zespół weterynarzy posiada w tym zakresie ponadprzeciętne doświadczenie praktyczne i jest w stanie odpowiednio zareagować w trudnych sytuacjach. Służymy także radą i pomocą w kwestiach związanych z prawidłowym odchowem czy żywieniem klaczy-matki i źrebięcia.

Konie, inseminacja klaczy
https://cichonstallions.pl/wp-content/uploads/2021/12/weterinary-image-2.jpg

Pierwsza pomoc i usługi internistyczne dla koni

Nasz zespół wetetrynarzy służy pomocą w nagłych przypadkach wymagających pilnej interwencji lekarskiej - postawienia pierwszej diagnozy, wdrożenia leczenia i ewentualnego skierowania do odpowiedniego specjalisty. Posiadamy nowoczesny sprzęt diagnostyczny - ultrasonograf i aparat RTG, nieocenione podczas rozpoznawania urazów ortopedycznych. Trudne przypadki konsultujemy z najlepszymi zachodnimi specjalistami w dziedzinie weterynarii koni.

Rehabilitacja koni

Rola prawidłowej rehabilitacji w procesie leczenia koni jest kluczowa, a nasz sprzęt i infrastruktura pozwalają na zapewnienie Waszym koniom najwyższych standardów opieki. Oferujemy m.in terapię falą uderzeniową oraz możliwość wykorzystania bieżni w procesie wdrażania konia do pracy - suchej z regulacją nachylenia, oraz bieżni wodnej. Uzupełniająco współpracujemy z doświadczonymi fizjoterapeutami, oferując szeroki zakres zabiegów rehabilitacyjnych dla klaczy i ogierów.

https://cichonstallions.pl/wp-content/uploads/2021/12/cichondressage_paulina_rutkowska.jpg
Poznaj zespół działu
weterynarii Cichoń Stallions
Dowiedz się więcej
o technologii pozyskiwania
nasienia w naszej stacji ogierów
Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle
Warunki stanówki partnerów
Adamus & Tyszko & Orea Equestrian