Zamawiam nasienie

Zespółdziału weterynarii Cichoń Stallions

Naszym priorytetem jest najwyższa jakość świadczonych usług, a tą gwarantują tylko najlepsi specjaliści weterynarii - tacy też znaleźli się w naszym zespole, który stanowi doskonałe połączenie wiedzy naukowej i doświadczenia praktycznego.

Adam Tront

lekarz weterynarii

Dr Adam Tront to specjalista z ponad 30-letnim stażem, zarówno w zakresie prowadzenia własnej przychodni weterynaryjnej, jak i działalności terenowej. Od początku działalności zawodowej jednym z głównych obszarów jego zainteresowań był rozród koni, z zakresie którego posiada ponadprzeciętne doświadczenie praktyczne. Był m.in. głównym lekarzem weterynarii odpowiedzialnym za działalność Stadniny Koni Ochaby w czasach jej hodowlanej świetności. Od 2016 odpowiada za nadzór weterynaryjny nad działalnością stacji ogierów Cichoń Stallions, dbając o dobrostan ogierów, zachowanie zasad higieny weterynaryjnej i jakość procesu pozyskiwania nasienia. Tylko w latach 2019-2021 wykonał dla współpracujących z nami Hodowców ponad 100 inseminacji oraz setki badań i zabiegów.

Bernhard Janetzko

lekarz konsultant

Pochodzący z Polski, światowej sławy specjalista w dziedzinie chorób koni, który po ukończeniu studiów w Niemczech studiów weterynaryjnych, założył tam klinikę prężnie rozwijająca się klinikę, która dziś zatrudnia blisko 30 osób i każdego dnia przyjmuje dziesiątki koni, oferując pełne spektrum usług - m.in. z zakresu rozrodu, ortopedii czy leczenia chorób zewnętrznych. W swojej karierze opiekował się najlepszymi końmi sportowymi na świecie (m.in. og. Desperados FRH). Dzięki wieloletniej współpracy ze stacją Cichoń Stallions, dr Janetzko zgodził się współpracować naszymi lekarzami, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem przy konsultacji najtrudniejszych przypadków, a także oferując dostęp do najnowocześniejszego sprzętu, leków i technologii.

Magda Gajur

lekarz weterynarii

Ukończyła studia na wydziale Medycyny Weterynaryjnej UP w Lublinie, gdzie intensywnie uczestniczyła w działaniach koła Hipiatrycznego i odbywała liczne praktyki. Uczestniczka licznych szkoleń i konferencji z zakresu rozrodu koni i interny. Ukończyła kurs specjalizacyjny z Chorób Wewnętrznych Psów i Kotów, a aktualnie rozpoczyna specjalizację z Chorób Koni. Prywatnie miłośniczka podróży i wycieczek górskich.

Zespół Weterynarii

Rozwiń

Jaki weterynarz dla koni?

Jeśli zajmujesz się hodowlą koni sportowych lub dopiero planujesz zakup konia skokowego lub ogiera ujeżdżeniowego, to pewnie zdajesz sobie sprawę z tego, jak ważna jest jego dobra kondycja zdrowotna zwierząt. I nie chodzi tutaj tylko o przebyte kontuzje, historię leczenia, ale również sposób odżywiania, aktualne badania, szczepienia. Nad tym powinien czuwać weterynarz od koni, specjalizujący się w kilku obszarach. Podstawowe usługi weterynaryjne koni to:
  • inseminacja klaczy i rozród koni;
  • neonatologia źrebiąt (opieka w pierwszych dniach życia źrebiąt, ich odchów);
  • pierwsza pomoc;
  • leczenie chorób wewnętrznych;
  • diagnozowanie i leczenie urazów ortopedycznych;
  • rehabilitacja koni.
Jak go wybrać? Kierując się zdobytym doświadczeniem, a także specjalistyczną wiedzą umożliwiającą pracę z końmi. I może w tym pomóc nasz lista rekomendowanych klinik weterynaryjnych, która uwzględnia specjalistów pracujących nie tylko w Polsce, ale również w Czechach i w Niemczech.

Inseminacja klaczy – weterynarz

Rozród koni, a zwłaszcza inseminacja, jest szczególną dziedziną weterynarii, wymagającą pogłębionej wiedzy oraz doświadczenia. Weterynarze od rozrodu koni zajmują się nie tylko kryciem oraz nadzorowaniem przebiegu sztucznego unasiennienia, ale też przygotowują klacz do przyszłej ciąży. Dbają o jej odżywianie, zróżnicowaną, bogatą w witaminy dietę, przeprowadzają badania na owulację oraz nadzorują przebieg ciąży.

Weterynarze koni w Cichoń Stallions

Cichoń Stallions to stacja ogierów stanowiąca część kompleksu sportowo-hodowlanego Cichoń Dressage. Zajmujemy się rozrodem i hodowlą koni, a także ich wychowaniem. To, w połączeniu z chęcią zachowania najwyższych standardów, a także koniecznością spełnienia rygorystycznych wymogów weterynaryjnych sprawia, że dysponujemy własnym zespołem weterynarzy specjalizujących się w leczeniu i inseminacji koni. Współpracujący z nami weterynarze koni to osoby z wieloletnim doświadczeniem, które dbają o dobrą kondycję znajdujących się u nas zwierząt, pilnują regularnego przeprowadzania badań, a także prowadzą rejestr wyjazdów dla każdego z ogierów w celu minimalizacji ryzyka zakażenia. Pracujący u nas weterynarz koni mają dostęp do nowoczesnego sprzętu, a także kilku osobnych pomieszczeń, m.in. laboratorium, w którym dezynfekowane są sprzęty, a także sterylne miejsce, do którego trafia świeżo pobrane nasienie. Dowiedz się więcej o usługach weterynaryjnych świadczonych w naszej stacji ogierów.
Znajdź odpowiedzi
na nurtujące pytania
Inseminacja i opieka okołorozrodowa,
poznaj nasze usługi
Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle
Warunki stanówki partnerów
Adamus & Tyszko & Orea Equestrian