Zamawiam nasienie
Nowość
2024
Stajnia ogierów

Diamond Dealer J

Kolor ma znaczenie!


rasa polski koń sportowy
data 2020
maść cremello
wzrost 169
licencja PZHK, AES
nasienie nasienie świeże
1 rata 1000
+
2 rata 1000 PLN Płatne po zatwierdzeniu
źrebności
+8% VAT

Genealogia

Zoltar
Banderas
Zaleta
Ulco
Branka
Aramir
Zafira
Dita-P
Corleone Z
Dyna
Coriall
Kalliope
Dysk
Etna

Opis ogiera

Więc chodź, pomaluj mój świat!

Diamond Dealer-J to niewątpliwie niespodzianka w naszej tegorocznej ofercie - po raz pierwszy zagości w niej oryginalnie umaszczony ogier, którego walory nie ograniczają się jednak jedynie do wspaniałej maści cremello i genetycznych predyspozycji do dawania „rozjaśnionego” potomstwa. Ogier ten cechuje się nienaganną budową, przyjaznym charakterem i predysponującą pod kątem sportowym genetyką.

Jego ojciec, ogier Zoltar, został sprawdzony użytkowo - zdobył 70,75 punktów podczas próby dzielności ogierów, uzyskując 81 punktów bonitacyjnych. Mimo stosunkowo krótkiej kariery hodowlanej urodziło się po nim już ponad 90 źrebiąt, z czego ponad 95 % jest izabelowata / cremello. W żyłach ogiera Zoltar płynie krew także wielu znanych, zasłużonych reproduktorów, w tym Voltaire, Ahorn Z czu Elvis.

Matka - klacz Dita-P, oprócz omawianego ogiera, urodziła dwie córki, które zostały włączone do hodowli. Jej ojciec, ogier Corleone Z ukończył próbę dzielności w ZT Łobez z oceną bardzo dobrą. Pozostawił stawkę koni pozytywnie sprawdzonych w sporcie, w tym ogiera Cor Leone G - finalistę MPMK-B, Mon Signore-P z dobrej strony pokazał się w finałach MPMK-A, Madryt-P z powodzeniem startował w skokach na poziomie finałów Średniej Rundy, natomiast Grand Corida, Korida-P i Missisipi-P sprawdziły się jako konie wszechstronne.

Na pewno w gronie najbardziej znanych potomków ogiera Corleone Z znajduje się bułany ogier Mozart P – wicemistrz Polski Młodych Koni w ujeżdżeniu w kat. koni 4-letnich, który osiągał liczne sukcesy sportowe pod Aleksandrą Tomalą, dochodząc do poziomu Grand Prix.
Wreszcie wspomnieć należy o pełnej siostrze matki prezentowanego ogiera, którą jest Dirty Lady-P, Czempionka Krajowej Wystawy Zwierząt Hodowlanych, srebrna medalistka MPMK-A pięciolatków i uczestniczka Mistrzostw Świata Młodych Koni w Verden.

Miłośników ciekawych maści zachęcamy do skorzystania z generatora, który pozwoli Wam ustalić, jakiego potomstwa możecie spodziewać się przy wykorzystaniu ogiera Diamond Dealer-J dla Waszej klaczy: https://avian2.animalgenetics.com/Equine/CCalculator1.asp

Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle
Warunki stanówki partnerów
Adamus & Tyszko & Orea Equestrian