Zamawiam nasienie
Stajnia ogierów

Challco PS

Wiceczempion Körungu Meklemburskiego!


rasa meklemburska
data 2019
maść siwa
wzrost 169
licencja PZHK, meklemburska
nasienie świeże nasienie
Zobacz wideo ogiera
Horsetelex Warunki Stanówki
1 rata 600
+
2 rata 2100 PLN Płatne po zatwierdzeniu
źrebności

620 EUR
+8% VAT

Genealogia

Opis ogiera

Nieograniczone predyspozycje skokowe w nowoczesnym opakowaniu

Challco PS zachwycał już od samego początku Körungu Meklemburskiego w Redefin 2022. Podczas oceny na twardej nawierzchni zwracał uwagę szlachetnością, lekkim typem, charyzmą, poprawą budową i elastycznymi chodami, co u dzisiejszych koni skokowych nie jest częstą zaletą. W skokach luzem pokazał wszystko czego wymaga się od młodego ogiera w tej próbie - elastyczność, dokładność, doskonałą technikę i siłę w skoku, a także pewne i odważne podejście do przeszkody. Mając na względzie jego walory pokrojowe i użytkowe, komisja licencyjna przyznała mu premię i tytuł Wiceczempiona licencjonowania, a my kilka dni później mogliśmy świętować przyjazd ogiera tej klasy do Polski!

Rok 2023 minął pod znakiem obowiązków hodowlanych – z uwagi na duże zainteresowanie nie brał udziału w zawodach, nie mniej w treningu Challco PS dał się poznać jako koń niezwykle jezdny, który pod siodłem nawet w najmniejszym stopniu nie zatracił swoich wspaniałych walorów skokowych. Z ekscytacją wyczekujemy pierwszego rocznika jego potomstwa, które przyjdzie na świat w tym sezonie!

Ojcem Challco PS jest wspaniały Chacoon Blue, uznawany za jednego z najlepszych potomków swojego legendarnego ojca Chacco-Blue. Nie tylko ma na swoim koncie liczne sukcesy sportowe, ale przede wszystkim doskonale radzi sobie w roli reproduktora – wśród potomstwa na szczególną uwagę zasługują Chacoolou PS, zwycięzca szeregu klas młodych koni, finalista Czempionatu Niemiec oraz Chaloubino PS, podwójny srebrny medalista Mistrzostw Niemiec Młodych Koni.

Matka prezentowanego ogiera, klacz Casastibisa PS z powodzeniem startowała w konkursach do 135 cm. Jest córką najjaśniejszej gwiazdy kolekcji ogierów Paula Schockemöhle – Casallco, który odnosi międzynarodowe sukcesy na parkurach, a jednocześnie, tylko w tym roku dopisał na swoim hodowlanym koncie dwóch medalistów Mistrzostw Świata Młodych Koni: Cascajall (złoto w kat. 6-latków) i Casanina PS (srebro w kat. 7-latków).

Druga matka ogiera Challco PS, klacz STAKKABISA (po Stakkatol) jest ciągle aktywna w sporcie. Jest skuteczna na parkurach na poziomie S** (145 cm), wielokrotnie zajmowała od 1-5 miejsca w konkursach do 145 cm w Kronenberg (NED) (5. w Grand Prix), Le Touquet (FRA), Valkenswaard (NED), Knokke (BEL), Geesteren (NED). Jej matka , klacz GRAZEBISA OS (po Canabis Z) wydała na świat kilka znaczących koni skokowych, w tym oprócz w.w. klaczy, ogiera Stanabis, który startuje na poziomie klasy S***(150 cm), a także trzy konie, które można było podziwiać w konkursach na wysokości 130 cm (Cartoon du Ry) i 120 cm (Aurora i Actionette).

Czwarta matka, córka ogiera Grannus, klacz Grazette jest matką fantastycznej klaczy Tailormade Cavetta, która pod Sorenem Pedersenem (DEN) wygrała na zawodach międzynarodowych 12 konkursów klasy s*-S3*, w tym konkursy 150 cm na CSI3* w Hanowerze , CSIO3*-NC w Odense (DEN) i CSI3* Münster (GER). Grazette dała również 5 innych koni skokowych, które z powodzeniem startowały na poziomie klasy M*-M**.

Ogier Challco pochodzi z hanowerskiej rodziny klaczy Hera (Hannover Stutenstamm 1193303), z której to pochodzi całe grono świetnych koni skokowych klasy międzynarodowej: Calandus, Baltazar du Rouet, Quintella i Aconzina PS startowały na poziomie Grand (155-160 cm). W rodzinie tej na świat przyszły takie ogiery licencjonowane jak Sir Bio OS startujący na poziomie klasy S*, Update V&K, Casalento PS pokonujący parkury na poziomie M** i Capriatim który pod Frankiem Schuttertem zajmował płatne pozycje w konkursach do klasy S* włącznie.

NUMER PASZPORT: 276020000683427

SPO
SPO
Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle
Warunki stanówki partnerów
Adamus & Tyszko & Orea Equestrian