Zamawiam nasienie

Ogiery ujeżdżeniowe
Cichoń Stallions

Gwarancja
żywego źrebięcia
Pobór i wysyłka
tego samego dnia
Darmowy
odbiór osobisty
Wysyłka
7 dni w tygodniu
Nowość 2024

Dolce Amaro PS

Danciero / San Amour

Czempion Körungu Meklemburskiego 2023 i licencjonowania ogierów PZHK 2024

rasa oldenburska
data 2021
wzrost 166
nasienie świeże nasienie

3000 PLN

Płatne w ratach


680 EUR

+ 8% VAT

Don Deluxe

De Niro / Rosario

Oldenburski czempion na polskiej ziemi

rasa oldenburska
data 2011
wzrost 175
nasienie świeże nasienie

4000 PLN

Płatne w ratach


1300 EUR

+ 8% VAT

Ebano

Escamillo / Fiorano

Mistrz Polski. zwycięzca Kwalifikacji i Polowej Próby Dzielności PZHK!

rasa hanowerska
data 2019
wzrost 172
nasienie świeże nasienie

3000 PLN

Płatne w ratach


680 EUR

+ 8% VAT

Goldfinger V.D.T.

Jazz / Ferro

bezpośredni potomek legendarnego ogiera Jazz

rasa KWPN
data 2011
wzrost 175
nasienie świeże nasienie

2800 PLN

Płatne w ratach


650 EUR

+ 8% VAT

Radius

Revolution / OO Seven

Srebrny medalista Mistrzostw Polski, uczestnik MŚMK 2022

rasa SWB
data 2017
wzrost 169
nasienie świeże nasienie

2800 PLN

Płatne w ratach


640 EUR

+ 8% VAT

Face Time PS

Foundation / Sir Donnerhall I

syn słynnej kl. Gesina - jednej z najlepszych na świecie klaczy hodowlanych

rasa oldenburska
data 2019
wzrost 169
nasienie świeże nasienie

2800 PLN

Płatne w ratach


640 EUR

+ 8% VAT

Ogiery skokowe
Cichoń Stallions

Rozwiń

Czym się charakteryzuje koń skokowy?

Koń skokowy wyróżnia się wysokimi predyspozycjami do startu w zawodach, a dokładniej w konkurencji skoków przez przeszkody. Jeśli chodzi o zakres ras, jest on szeroki, najważniejszą kwestią jest zwrócenie uwagi na cechy świadczące o tym, że koń skokowy będzie posiadać bardzo dobrą jezdność, a także dużą siłę odbicia. Trzy rzeczy, które musi sprawdzić hodowca, przed wyborem konia skokowego na sprzedaż lub konia reproduktora jest pokrój, ruch oraz charakter. Koń skokowy powinie posiadać proporcjonalną budowę oraz horyzontalną linię grzbietu. Zwierzęta, których przeznaczeniem jest zdobywanie nagród w prestiżowych zawodach w konkurencji skoków przez przeszkody, wcale nie muszą zaskakiwać dużymi gabarytami. Ważniejsze jest, aby posiadały silną budowę, dobrze umięśniony grzbiet, długą szyję oraz twarde kopyta. Przed zakupem konia lub nasienia od reproduktora, dobrze jest przyjrzeć się ruchowi zwierzęcia. Galop koni skokowych z potencjałem jest lekki, potrafią one wydłużyć lub skrócić skok bez utraty równowagi oraz taktu. Powinien to być koń z silnym charakterem, posiadający ducha walki, który jednocześnie wyróżnia się zrównoważanym temperamentem oraz wysoką inteligencją (musi oszacować skok, wprawy nabiera dzięki pracy z doświadczonym jeźdźcem).

Reproduktor skokowy

Jeśli zajmujesz się hodowlą koni, prędzej czy później zacznie interesować cię ogier skokowy, czyli dorosły, zdolny do rozrodu samiec, który posiada wymienione przez nas wcześniej predyspozycje do brania udziału w konkurencji skoków przez przeszkody. Masz wtedy dwie możliwości: koń skokowy na sprzedaż lub koń reproduktor. My skupimy się na drugim rozwiązaniu, które cieszy się coraz większą popularnością wśród hodowców. Dlaczego? Ponieważ kontrolowany rozród koni to nie tylko sposób na wychowanie czempiona, ale również możliwość zarobku poprzez hodowlę i sprzedaż tych koni. Ogier skokowy, którego wybierzesz na reproduktora, powinien w pierwszej kolejności posiadać licencję Polskiego Związku Hodowców Koni (PZHK). Jeśli warunek ten jest spełniony, czas przyjrzeć się jego osiągnięciom oraz cechom sportowym. Niemniej istotnym aspektem jest rodowód ogiera, jakie były możliwości skokowe jego ojca. O to wszystko musisz zapytać w stajni koni (stacji ogierów), która powinna przedstawić potwierdzenie tych informacji.

Inseminacja u koni – nasienie ogiera skokowego na sprzedaż

Choć naturalne krycie koni wciąż jest popularną wśród hodowców metodą zapładniania klaczy, coraz częściej stosuje się sztuczne unasienianie, czyli inseminację. Stajnia koni Cichoń Stallions oferuje ogiery skokowe stanówka, a dokładniej ich nasienie. Sezon stanówki ogierów skokowych Cichoń Stallions rozpoczyna się z początkiem roku, a kończy w okresie letnim (w katalogu ogierów znajdziesz szczegółowe warunki stanówki w poszczególnym roku). Oferujemy zarówno nasienie schłodzone, jak i w niektórych przypadkach (np. wtedy, gdy nasz ogier skokowy bierze udział w zawodach i niemożliwe jest pobranie nasienie) mrożone.
Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle
Warunki stanówki partnerów
Adamus & Tyszko & Orea Equestrian