Zamawiam nasienie
Stajnia ogierów

Baszmir AA

Zwycięzca Czempionatów i Licencjonowania


rasa małopolska
data 2020
maść kara
wzrost 165
licencja PZHK
nasienie świeże nasienie
Zobacz wideo ogiera
Horsetelex Warunki Stanówki
1 rata 600
+
2 rata 900 PLN Płatne po zatwierdzeniu
źrebności

350 EUR
+8% VAT

Genealogia

Opis ogiera

Małopolski rodowód, światowa jakość

Jako jedyny spośród ogierów małopolskich otrzymał licencję hodowlaną (dożywotnią) podczas Polowej Próby Dzielności Ogierów w 2024 roku w Kaleniu-Towarzystwo. Zaimponował nie tylko wspaniałą tężyzną, kondycją, świetnym galopem i dynamicznymi skokami. A tak o nim powiedziała amazonka Daria Kobiernik, która była jeźdźcem testerem podczas owej PPO: "Dziękuję, że mogłam przejechać się na tak fajnym koniu. Oceniam konia pod względem WKKW i cieszę się, że w polskiej hodowli pojawiają się takie rodzynki, bo uczucie na tym koniu jest niesamowite, jest bardzo dobrze przygotowany, już teraz widać, że jest to koń, na którym będzie się robić bardzo dobre czworoboki, jest skoncentrowany na pomocach jeźdźca. (...) Czuć, że on chce się pokazać (...) jego dynamika, chęci i przede wszystkim radość ze skoków jest olbrzymia, bardzo dobrze myśli nad przeszkodami, uczucie jest świetne, gdyż bardzo dobrze pracuje ciałem, jednocześnie bardzo pewnie ląduje na nogach, a co najważniejsze myśli o wysokości jaką skacze, czyli bardzo dobrze respektuje, jednocześnie nie tracąc przy tym wielkiej energii, czyli nie góruje nad przeszkodami. Chcielibyśmy więcej takich fajnych koni. Jeżeli chodzi o cross (...) to koń o bardzo wydajnym galopie, bardzo chętnie idący do przodu, cieszący się tym galopem. Jeśli chodzi o predyspozycje do dyscypliny - pokazał odwagę, na przeszkodach dobrze się zachowywał, (...) trochę ściągało go do koni, ale to kwestia przepracowania."

Gdy Baszmir AA wyszedł na ring pokazowy podczas Czempionatu Koni Szlachetnych 2023 w Radzionkowie, wielu zadawało sobie pytanie, co ten małopolski ogier ma do zaoferowania w mocnej stawce koni z zagranicznymi rodowodami… po kilku skokach wszystko było już jasne! Komentujący występy niemiecki trener Thomas Mohr nie mógł wyjść z zachwytu nad techniką i możliwościami tego ogiera, a zawiadujący obsługą ringu belgijski specjalista Bernard Demets, przy aplauzie publiczności pozwalał na oddawanie kolejnych spektakularnych skoków. Narodziła się nowa gwiazda!

Kilka miesięcy wcześniej Baszmir AA został Czempionem Ogierów Młodszych podczas Narodowego Młodzieżowego Czempionatu Koni Małopolskich w Białce 2022, a swoją klasę potwierdził w kwietniu 2023 r. zdobywając licencję hodowlaną i tytuł najlepszego spośród zaawansowanych w krew ogierów podczas Kwalifikacji do Hodowli PZHK. Obecnie Baszmir AA potwierdza swoje predyspozycje w treningu wierzchowym, okazując się bardzo pilnym i chętnym do współpracy koniem.

Ojciec - Huncwot, po zdaniu Polowej próby dzielności, startował w skokach przez przeszkody, podobnie jak dziadek - Diokles, Mistrz Polski Młodych Koni w kategorii koni 4- i 5-letnich pod Andrzejem Głoskowskim, który następnie został sprzedany za granicę, gdzie startuje w międzynarodowych konkursach do poziomu 130 cm.

Matka ojca - Huanita, jest także matką dwóch innych uznanych do hodowli ogierów: Huzar i Hebron. Pierwszy z nich zdobył tytuł wicemistrza Polski koni 4-letnich w WKKW i II wicemistrza tej samej kategorii wiekowej, ale w skokach przez przeszkody, następnie kontynuował swoją karierę w WKKW do poziomu CICO3-NC.

Matka ogiera Baszmir AA, wyhodowana w Janowie Podlaskim klacz Baszkiria, wydała na świat także klacz Baszida, która zdobyła najwyższe trofeum Narodowego Młodzieżowego Czempionatu Koni Małopolskich w Białce.

Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle
Warunki stanówki partnerów
Adamus & Tyszko & Orea Equestrian