Zamawiam nasienie
Stacja ogierów
Pln
1 rata 600
+900 Płatne po zatwierdzeniu źrebności
/
Eur
Nowość 2023

Baszmir AA

Zwycięzca Czempionatów i Licencjonowania

rasa małopolska
data urodzenia 2020
maść kara
wzrost 163
licencja PZHK
Stacja ogierów Cichoń Stallions
Nasienie
świeże
nasienie
zobacz wideo
Huncwot
Diokles
Huanita
Haracz
Dida
Toledo xx
Herodiana
Baszkiria
Emir
Basetla
Arcyksiąże
Emerycha
Szał
Baryłka

Czarna perełka w Stacji Cichoń Stallions, czyli BASZMIR AA

Baszmir AA ma sukces zapisany w genach. Od początku zachwycał urodą, aparycją i efektowną, karą maścią.

Ogier ten, mimo ukończonych dopiero 3 lat, ma już na koncie kilka sukcesów. Wśród nich jest tytuł Czempiona Ogierów Młodszych podczaszego Koni Pokazu Narodowego Młodzieżowego Czempionatu Koni Małopolskich w Białce 2022. Podczas Czempionatu Koni Szlachetnych 2023 w Radzionkowie wykazał się niezwykłym skupieniem, siłą, odwagą i kapitalną techniką - pokonał wszystkich swoich rywali w kategorii koni 3-letnich, a warto zaznaczyć, że w tej grupie wiekowej były, poza nim, same konie sp i zarejestrowane w związkach zagranicznych, zaś zwycięzca koni 4-letnich uzyskał tylko o 1 punkt więcej.

Swoją klasę potwierdził ostatecznie zdobywając licencję hodowlaną i tytuł najlepszego spośród zaawansowanych w krew ogierów podczas kwalifikacji do Hodowli PZHK organizowanej w Racocie.

Jego ojciec, 10-letni HUNCWOT (Diokles m – Huanita m po Toledo xx) stanowi własność Stada Ogierów Łąck, w którego barwach, po zdaniu polowej próby dzielności, startował w skokach do poziomu klasy P1. Został wyhodowany w Stadninie Koni Walewice, podobnie jak jego ojciec, DIOKLES, Mistrz Polski Młodych Koni w kategorii koni 4- i 5-letnich pod Andrzejem Głoskowskim, który następnie został sprzedany za granicę i w barwach Holandii startował m.in. pod Włochem Alberto Zorzi na zawodach rangi CSI3*. Huanita, co należy zaznaczyć, jest także matką dwóch uznanych do hodowli ogierów: Huzar (po Jalienny AA (FR) i Hebron (po Frazes). HUZAR m (AA) zdobył tytuł wicemistrza Polski koni 4-letnich w WKKW i II wicemistrza tej samej kategorii wiekowej, ale w skokach przez przeszkody, następnie kontynuował swoją karierę w WKKW do poziomu CICO3-NC (!). Natomiast HEBRON zajął 5 i 6 miejsce na MPMK koni 4-letnich w ujeżdżeniu i WKKW.

Matka ogiera Baszmir AA, wyhodowana w Janowie Podlaskim klacz BASZKIRIA, wydała na świat także klacz BASZIDA, która zdobyła najwyższe trofeum Narodowego Młodzieżowego Czempionatu Koni Małopolskich w Białce, czyli tytuł Najlepszego Koni Pokazu, a dokonała tego w 2016 roku. Rok później zajęła drugie miejsce w Polowej Próbie Dzielności klaczy.

Kolejny udany potomek klaczy Baszkiria, wał. BANKIER znany jest dobrze bywalcom crossów. Na nim to Artur Społowicz startował w WKKW do poziomu CCI3*, a jego córka Zuzanna wygrała m.in. Mistrzostwa Dolnego Śląska w WKKW’2021 i zajęła 2 i 3 miejsce na zawodach CCI2*-S w Strzegomiu w 2023 roku.

Warto pamiętać, a jest to uwaga kierowana szczególnie do hodowców koni półkrwi, że ogiery małopolskie były wielokrotnie używane w innych rasach w roli amelioratorów na równi z ogierami pełnej krwi angielskiej. Pozwolę sobie choćby wymienić tak znane reproduktory jak: Plon, Błyszcz (ojciec ogiera Plon), Arlet, Sekwestr, Wigan, Grey i Burgund.

Dalej
Wróć

Zobacz również

Szukasz wymarzonego ogiera?
Skorzystaj z naszej wyszukiwarki
Szukaj

Dalej
Wróć

Caroly

Czempion Mistrzostw Niemiec Młodych Koni w zasięgu ręki!

czytaj

Casallcento PS

Niemiecki potencjał wybrany
dla polskich hodowców

czytaj

C-Quattro PS

wnuk legendarnego Chacco-Blue,
syn klaczy Ave Maria startującej na poziomie 150 cm

czytaj

Diakato PS

Mistrz Polski Młodych Koni 2021!

czytaj
Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle