Zamawiam nasienie
Stajnia ogierów

Conthalor Blue PS

Syn gwiazdy oferty Paula Schockemöhle - og. Conthargos


rasa oldenburska
data 2019
maść gniada
wzrost 168 cm
licencja PZHK, meklemburska
nasienie świeże nasienie
Zobacz wideo ogiera
Horsetelex Warunki Stanówki
1 rata 600
+
2 rata 1900 PLN Płatne po zatwierdzeniu
źrebności

570 EUR
+8% VAT

Genealogia

Opis ogiera

Godny swych znakomitych przodków

Niezwykle charyzmatyczny, sprężysty w chodach i w skoku ogier Conthalor Blue PS zwraca na siebie uwagę, gdy tylko pojawi się przed publicznością. Mimo młodego wieku prezentuje już dużą jezdność i chęć do pracy pod siodłem, w pracy skokowej wykazując się dużą ambicją i odwagą. Jego walory doceniła komisja licencyjna Związku Meklemburskiego przyznając mu licencję hodowlaną podczas odbywającego się końcem 2022 roku Körungu w Redefin.

Jego ojcem jest niekwestionowana gwiazda oferty Paula Schockemöhle – nieodżałowany Conthargos, który po krótkiej karierze sportowej okazał się trudnym do przecenienia reproduktorem, ojcem wielu koni sportowych, które błyskawicznie znajdują nabywców na aukcjach na całym świecie. Obecnie w samych tylko Niemczech zarejestrowanych jest ponad 680 koni startujących w skokach przez przeszkody, w gronie tym prawie 80 uczestniczy w zawodach na poziomie 140 cm (S*) i wyżej. Łączna suma jaką wygrało jego potomstwo wynosi ponad 780 tys. euro. Na koncie hodowlanym ogiera Conthargos znajduje się prawie 2230 klaczy hodowlanych i 45 synów, którzy uzyskali licencje hodowlane, a do tych najlepszych pod względem wyników sportowych należą: Continental Blue, Couture, Conthinder, Classic Conthero, Crombacher, Conthalou i Con Rouet.

Matką ogiera Conthalor Blue PS jest Firth Chacca PS, córka og. Firth of Lorne - zwycięzcy Grand Prix podczas CSI3* Zwolle (155 cm) i CSI3* Championat von Nörlen-Hardenberg (150 cm) pod Marcusem Ehningiem, a także CSI5* Hamburg pod Katrin Eckermann, wraz z którą przyczynił się do zwycięstwa zespołu Niemiec podczas Pucharu Narodów na CSIO5*-NC Falserbo. Firth Chacca PS to półsiostra 4 koni startujących na poziomie 140-150 cm : Corbluecenta PS (145 cm), Cornet’s Blue (140 cm), Cornetta PS (150 cm) i Cornacenta PS (140 cm), które pochodzą od drugiej matki ogiera Conthalor Blue PS - klaczy Chaccenta, będącej córką legendarnego dla hodowli koni skokowych ogiera Chacco-Blue.

Trzecia matka omawianego ogiera, klacz PENNYCENT (po Cento) to jedna z najcenniejszych matek w stadzie Gestüt Lewitz. Wydała na świat trzy konie startujące na poziomie 160 cm, w tym licencjonowanego ogiera DIABLO BLANCO OS, zwycięzcę Grand Prix w San Remo (ITA), a także Balou Lover, zwycięzcę czterech konkursów na zawodach rangi CSI2*-CSI3* w Mijas ((ESP), Opglabbeek(BEL) i Vejer de la Frontera (ESP). Jej inny potomek, wał. Gabbiano 11 OS zaznaczył swoje miejsce w środowisku skoków przez przeszkody imponującymi wynikami pod Ulrichem Kirchhoffem. Para ta zajęła 2 miejsce w Grand Prix (150 cm) na CSI3* San Giovanni(ITA) i w Pucharze Narodów na CSI3*-NC (150-160 cm) w Odense (DEN), a także dwukrotnie zajęła 6 pozycję w grand Prix (150-155 cm) w Vermezzo (ITA) i Oliva (ESP). Wał. Bacentus (3 m. Grand Prix CSI2* Maryt) i og. H5 Messentus PS (1-3 miejsca na zawodach CSI2* i CS3* na wysokości do 150 cm) to również utalentowane konie skokowe, których matką jest klacz Pennycent.

Czwarta matka, klacz Penny Lover wydała na świat 5 koni startujących w konkursach 145-160 cm, w tym Carthago Lover i Kannan Lover, oraz licencjonowanego ogiera Mesulot PS.

Z westfalskiej rodziny numer 415, oprócz ogiera Conthalor Blue PS wywodzi się plejada koni skokowych wysokiej klasy, w tym: Chacanntus, Centolove, Chacenny, które startowały na poziomie 160 cm, a Chadora Lady, Chagracon PS, Chadora Lady, For Follow PS, Elan Blue Z, Diacento, Chaccoto, Versandro, Carano Z, Bond Lover, Eldorento, Sancento i wiele innych z powodzeniem pokonywały parkury 150-155 cm.

Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle
Warunki stanówki partnerów
Adamus & Tyszko & Orea Equestrian