Zamawiam nasienie
Stacja ogierów
Pln
1 rata 600
+1400 Płatne po zatwierdzeniu źrebności
/
Eur
430
Nowość 2023

Conthalor Blue PS

Syn gwiazdy oferty Paula Schockemöhle - og. Conthargos

rasa oldenburska (OS)
data urodzenia 2019
maść gniada
wzrost 168 cm
licencja Meklemburska, PZHK (w trakcie uzyskiwania)
Stacja ogierów Cichoń Stallions
Nasienie
świeże
nasienie
zobacz wideo
Horsetelex Warunki Stanówki
Converter I
Cajandra Z
Contender
Fontirell
Carthago
Jalanda
Firth Chacca PS
Firth of Lorne
Chaccenta
For Pleasure
Starlight
Chacco-Blue
Pennycent

Niezwykle charyzmatyczny, sprężysty w chodach i w skoku gniady Conthalor Blue PS zwraca na siebie uwagę, gdy tylko pojawi się przed publicznością. Mimo młodego wieku prezentuje już dużą jezdność i chęć do pracy pod siodłem. Zanim trafił do Stacji Cichoń Stallions pozytywnie przeszedł kwalifikację (körung) Związku Meklemburskiego w Stadzie Ogierów Redefin.

Jego ojcem jest niekwestionowana gwiazda oferty Paula Schockemöhle - Conthargos, który po krótkiej karierze sportowej okazał się trudnym do przecenienia reproduktorem, ojcem wielu koni sportowych, ale źrebiąt, które błyskawicznie znajdują nabywców na aukcjach na całym świecie. Obecnie w samych tylko Niemczech zarejestrowanych jest ponad 530 koni startujących w skokach przez przeszkody, w gronie tym prawie 80 uczestniczy w zawodach na poziomie 140 cm (S*) i wyżej. Łączna suma jaką wygrało jego potomstwo wynosi ponad 580 tys euro. Na koncie hodowlanym ogiera Conthargos znajduje się ponad 25 synów, którzy uzyskali licencje hodowlane i prawie 2230 klaczy hodowlanych.

Matką ogiera Conthalor Blue PS jest 7-letnia FIRTH CHACCA PS OS, córka og. FIRTH OF LORNE han 2004 (For Pleasure x Stakkato), zwycięzcy Grand Prix podczas CSI3* Zwolle (155 cm) i CSI3* Championat von Nörlen-Hardenberg (150 cm) pod Marcusem Ehningiem. Firth of Lorne doskonale zgrał się również z Katrin Eckermann, wygrali oni bowiem Grand Prix na CSI5* Hamburg. Para ta walnie przyczyniła się do zdobycia 1 miejsca zespołu Niemiec podczas Pucharu Narodów na CSIO5*-NC Falserbo SWE).

Firth Chacca PS to półsiostra 4 koni startujących na poziomie 140-150 cm : Corbluecenta PS (145 cm), Cornet’s Blue (140 cm), Cornetta PS (150 cm) i Cornacenta PS (140 cm) – 3-cia w Grand Prix w Opglabbeek, które pochodzą od drugiej matki ogiera Conthalor Blue PS - klaczy Chaccenta, będącej córką legendarnego dla hodowli koni skokowych ogiera Chacco-Blue.

Trzecia matka omawianego ogiera, klacz PENNYCENT (po Cento) to jedna z najcenniejszych matek w stadzie Gestüt Lewitz. Wydała na świat trzy konie startujące na poziomie 160 cm, w tym licencjonowanego ogiera DIABLO BLANCO OS, zwycięzcę Grand Prix w San Remo (ITA), a także Balou Lover, zwycięzcę czterech konkursów na zawodach rangi CSI2*-CSI3* w Mijas ((ESP), Opglabbeek(BEL) i Vejer de la Frontera (ESP). Jej inny potomek, wał. Gabbiano 11 OS zaznaczył swoje miejsce w środowisku skoków przez przeszkody imponującymi wynikami pod Ulrichem Kirchhoffem. Para ta zajęła 2 miejsce w Grand Prix (150 cm) na CSI3* San Giovanni(ITA) i w Pucharze Narodów na CSI3*-NC (150-160 cm) w Odense (DEN), a także dwukrotnie zajęła 6 pozycję w grand Prix (150-155 cm) w Vermezzo (ITA) i Oliva (ESP). Wał. Bacentus (3 m. Grand Prix CSI2* Maryt) i og. H5 Messentus PS (1-3 miejsca na zawodach CSI2* i CS3* na wysokości do 150 cm) to również utalentowane konie skokowe, których matką jest klacz Pennycent.

4. matka, klacz Penny Lover wydała na świat 5 koni startujących w konkursach 145-160 cm, w tym Carthago Lover i Kannan Lover, oraz licencjonowanego ogiera Mesulot PS. Z westfalskiej rodziny numer 415, oprócz ogiera Conthalor Blue PS wywodzi się plejada koni skokowych wysokiej klasy, w tym: Chacanntus, Centolove, Chacenny, które startowały na poziomie 160 cm, a Chadora Lady, Chagracon PS, Chadora Lady, For Follow PS, Elan Blue Z, Diacento, Chaccoto, Versandro, Carano Z, Bond Lover, Eldorento, Sancento i wiele innych z powodzeniem pokonywały parkury 150-155 cm.

Dalej
Wróć

Zobacz również

Szukasz wymarzonego ogiera?
Skorzystaj z naszej wyszukiwarki
Szukaj

Dalej
Wróć

Caroly

Czempion Mistrzostw Niemiec Młodych Koni w zasięgu ręki!

czytaj

Casallcento PS

Niemiecki potencjał wybrany
dla polskich hodowców

czytaj

C-Quattro PS

wnuk legendarnego Chacco-Blue,
syn klaczy Ave Maria startującej na poziomie 150 cm

czytaj

Diakato PS

Mistrz Polski Młodych Koni 2021!

czytaj
Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle