Zamawiam nasienie
Stacja ogierów
Pln
1 rata 600
+2400 Płatne po zatwierdzeniu źrebności
/
Eur
670

Caroly

Czempion Mistrzostw Niemiec Młodych Koni w zasięgu ręki!

rasa oldenburska
data urodzenia 2009
maść siwa
wzrost 172
licencja PZHK, os-international, hannowerska, meklenburska, rheinlandzka, westfalska, związek południowych niemiec
Stacja ogierów Cichoń Stallions
Nasienie
świeże
nasienie
zobacz wideo
Horsetelex Warunki Stanówki
Calido
Cantus
Baroness
Coletto I
Monoline
Coriander
Kollet
Cora
Contendro I
Pasadena
Contender
Bravo
Peter Pan
Pikperle

Czempion Mistrzostw Niemiec Młodych Koni w zasięgu ręki!

Uważany przez specjalistów za wzorowy typ konia skokowego. Cechę tę oraz technikę i możliwości przekazuje na potomstwo. które rozpoczęło już starty na poziomie klasy CC, a do koni zwracających uwagę należą bez wątpienia: premiowany jako źrebię i licencjonowany Caro Gold OS, który z powodzeniem startuje na poziomie klasy CC, a także Carabis Z, Clemenz K, Caro Silver i Nea’s Carola.

Caroly po zwycięstwie w prestiżowym Deister-Championat w Dobroch, zakwalifikował się do mistrzostw Niemiec i wygrał pod Bastianem Freese obie rundy kwalifikacyjne z wynikami 9,0 i 9,2 pkt zmierzając wprost do finału. W finale sędziowie ponownie przyznali mu noty powyżej 9,0 pkt za jego wyróżniająca się regularność, koncentrację i wspaniałą jezdność. Caroly zdobył tytuł Mistrza Niemiec w kategorii 5-letnich koni skokowych z oceną 18.8! Po tym imponującym sukcesie został sprzedany w 2014 r. podczas aukcji P.S.I. za kwotę 850.000 euro do zagranicznych nabywców, którzy jednakże nie kontynuowali kariery sportowej tego wyjątkowego ogiera. Po kilku latach powrócił do Deckstation Schockemӧhle, by trafić do głównej oferty najlepszych reproduktorów oferowanych przez tą stację, w której znajdował się do roku 2020. Równolegle Paul Schockemӧhle szeroko wykorzystał tego ogiera we własnej hodowli - Gestüt Lewitz, a jego potomstwo brało z sukcesami udział w aukcjach PS-online i Flyinge Auction w Szwecji.

Ojcem og. Caroly jest Calido I, syn słynnego ogiera Cantus, jest jednym ze sztandarowych ogierów hodowli holsztyńskiej. Wśród jego potomstwa wyróżniają się: ogier Coupe de Coeur (starty pod Rene Hebbel, Ludger Beerbaum i Henrik von Eckermann/SWE), który zajął piąte miejsce w Mistrzostwach Europy i trzykrotnie zdobył tytuł Mistrza Niemiec, a także klacz Nobless M, która wraz z Piusem Schwitzerem /SUI zdobyła brązowy medal zespołowo na I.O. i Eurocommerce Acapulco, wicemistrz Holandii pod Gerco Schröderem /NED. Na uwagę zasługuje także klacz Calanda 2, która pod Marcusem Ehningiem (GER) zajmowała czołowe miejsca w konkursach na zawodach rangi CSI4*, podobnie jak zwyciężczyni Grand Prix o wys. 160 cm na CSI4* w Hadze czy CSI3* Opglabbeek (Bel) klacz Caleya pod Katrin Eckermann (GER). Wygrane potomków ogier Calido I w samych Niemczech wynoszą ponad 4,42 miliona euro. Licencje hodowlane uzyskało ponad 84 synów, ponad 564 klacze uzyskały wpis do Księgi, w tym 71 z premią państwową (St.Pr.St.).

Matka ogiera Caroly , klacz Cora dała oprócz niego, jeszcze jedno licencjonowanego ogiera - Corde Dacora (po Carrico), wał. Rocky Dacora (skoki kl. C), wał. Starfighter, który świetnie prezentował swoje możliwości w konkursach 160 cm pod Ewą Mazurowską, Sandrą Piwowarczyk-Bałuk, a następnie Davidem Simpsonem (IRL). Siostra wał. Starfighter, klacz Springwonder zalicza bezbłędne parkury o wysokości 130 cm. Podobnie jak Calido I, ojciec matki – Contendro I również zalicza się do grona ogierów, których potomstwo charakteryzuje wybitna skoczność i wszechstronność. Ten zwycięzca próby dzielności dał 71 licencjonowanych synów, ponad 751 klaczy hodowlanych, spośród których aż 131 otrzymało premię państwową. Jego potomstwo wygrało ponad 7,4 mln euro, w sporcie ilość potomstwa przekroczyła 2050, w samych tylko skokach na poziomie klasy S i wyżej (powyżej 135 cm) startowało i nadal bierze udział w zawodach 331 koni. W roku 2013 został najmłodszym ogierem jaki znalazł się w dziesiątce najlepszych reproduktorów skokowych świata.

Istotną informacją dla hodowców jest fakt, że oba wyżej omawiane reproduktory, Calido I i Condendro I poprawiały u swojego potomstwa nie tylko uzdolnienia do skoków, co jest oczywiste, ale także do ujeżdżenia, przekazując bardzo dobry ruch, szczególnie w kłusie i galopie, które to cechy można z łatwością dostrzec także u samego og. Caroly. W dalszych generacjach rodowodu ogiera Caroly pojawiają się takie znakomitości jak Peter Pan, Pik König, Graphit, Gotthard, Frustra II i Dominus.

Caroly pochodzi z szeroko rozgałęzionej hanowerskiej rodziny klaczy CADARINA (Han. Stutenstamm 1191105, Schridde 620), z której wywodzą się także ogiery: Action Blue, Piccadilly han, Isaiah ISR, skoczki o międzynarodowej renomie jak Garlic startujący pod Wilhelmem Johannsmannem, Prestige, którego dosiadał Franke Sloothaak czy Stella Meredith Michaels Beerbaum, Contendra 22, Pandur, a także wiele koni ujeżdżeniowych jak licencjonowany Fiderdance , który startuje na poziomie Grand Prix.

Zapraszamy do obejrzenia video z potomstwem ogiera Caroly:

Caramo (Caroly x Andiamo Z) ZOBACZ WIDEO

Caroville (Caroly x Balou du Rouet) ZOBACZ WIDEO

Dalej
Wróć

Zobacz również

Szukasz wymarzonego ogiera?
Skorzystaj z naszej wyszukiwarki
Szukaj

Dalej
Wróć

Caroly

Czempion Mistrzostw Niemiec Młodych Koni w zasięgu ręki!

czytaj

Casallcento PS

Niemiecki potencjał wybrany
dla polskich hodowców

czytaj

C-Quattro PS

wnuk legendarnego Chacco-Blue,
syn klaczy Ave Maria startującej na poziomie 150 cm

czytaj

Diakato PS

Mistrz Polski Młodych Koni 2021!

czytaj
Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle