Zamawiam nasienie
Stajnia ogierów

Caroly

Czempion Mistrzostw Niemiec Młodych Koni w zasięgu ręki!


rasa oldenburska
data 2009
maść siwa
wzrost 172
licencja PZHK, OS, hanowerska, meklenburska, westfalska, DSP
nasienie świeże nasienie
Zobacz wideo ogiera
Horsetelex Warunki Stanówki
1 rata 600
+
2 rata 2400 PLN Płatne po zatwierdzeniu
źrebności

670 EUR
+8% VAT

Genealogia

Opis ogiera

Charyzmatyczny ogier światowego formatu

Zwycięzca Bundeschampionatu, rekordzista aukcji P.S.I., ojciec koni zajmujących płatne miejsca na międzynarodowych parkurach – Caroly.

Ogier, który zdaniem specjalistów reprezentuje wzorowy typ konia skokowego, niezwykle charyzmatyczny, obdarzony imponującą techniką i możliwościami, które bez wątpienia przekazuje na swoje potomstwo. Spośród kilkudziesięciu zarejestrowanych w sporcie potomków og. Caroly wyróżnia się Caro Silver (o.m. Landkaiser), który zajmuje płatne miejsca na międzynarodowych zawodach do poziomu 145 cm, a na poziomie 135-140 cm z powodzeniem prezentują się konie takie, jak Cordiamour PS (o.m. Andiamo), Nea’s Carola (o.m. Laureatus), czy licencjonowany Caro Gold OS (o.m. Carry Gold).

W Polsce płatne miejsca do poziomu 120 cm zajmowała zakupiona na PS Online Auction, dosiadana przez Łukasza Kozę 5-letnia Cartula PS (o.m. Centadel), którą mamy przyjemność oglądać w codziennym treningu. Natomiast spośród źrebiąt z rocznika 2023 imponował ogierek James Bond (o.m. Romario), który wywalczył II lokatę na Czempionacie Źrebiąt w Pilchowie i zakwalifikował się do Cichoń Foals Auction.

Sam Caroly po zwycięstwie w prestiżowym Deister-Championat w Dobrock, zakwalifikował się do Mistrzostw Niemiec i wygrał pod Bastianem Freese obie rundy kwalifikacyjne z wynikami 9,0 i 9,2 pkt zmierzając wprost do finału. W finale sędziowie ponownie przyznali mu noty powyżej 9,0 pkt za jego wyróżniająca się regularność, koncentrację i wspaniałą jezdność. Caroly zdobył tytuł Mistrza Niemiec w kategorii 5-letnich koni skokowych z oceną 18.8!

Po tym imponującym sukcesie został sprzedany w 2014 r. podczas aukcji P.S.I. za kwotę 850.000 euro do zagranicznych nabywców, którzy jednakże nie kontynuowali kariery sportowej tego wyjątkowego ogiera. Po kilku latach powrócił do Deckstation Schockemӧhle, by trafić do głównej oferty najlepszych reproduktorów oferowanych przez tą stację, w której znajdował się do roku 2020. Równolegle Paul Schockemӧhle szeroko wykorzystał tego ogiera we własnej hodowli - Gestüt Lewitz, a jego potomstwo brało z sukcesami udział w aukcjach PS-online i Flyinge Auction w Szwecji.

Ojcem og. Caroly jest epokowy Calido I. Wśród jego potomstwa wyróżniają się: ogier Coupe de Coeur, który zajął piąte miejsce w Mistrzostwach Europy i trzykrotnie zdobył tytuł Mistrza Niemiec, a także klacz Nobless M, która wraz z Piusem Schwitzerem /SUI zdobyła brązowy medal zespołowo na Igrzyskach Olimpijskich. Wygrane potomków ogiera Calido I w samych Niemczech wynoszą ponad 4,42 miliona euro. Licencje hodowlane uzyskało ponad 84 synów, ponad 564 klacze uzyskały wpis do Księgi, w tym 71 z premią państwową.

Matka ogiera Caroly, klacz Cora dała oprócz niego, jeszcze jedno licencjonowanego ogiera - Corde Dacora oraz m.in. wał. Starfighter, który świetnie prezentował swoje możliwości w konkursach 160 cm.

Caroly pochodzi z oldenburskiej rodziny klaczy CADARINA, Hannover Stutenstamm 1191105, Schridde 620, z której wywodzą się również takie ogiery jak Ozon de Encinasola i Piccadilly, oraz wiele ciekawych koni skokowych: Prestige (skoki 160), Contendra 22 (skoki 155 cm), Pandur (skoki 150 cm) i wiele innych.

Zapraszamy do obejrzenia video z potomstwem ogiera Caroly:

Caramo (Caroly x Andiamo Z) ZOBACZ WIDEO

Caroville (Caroly x Balou du Rouet) ZOBACZ WIDEO

Hengstschau Schockemoehle am 12.2.2017 in Vechta
Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle
Warunki stanówki partnerów
Adamus & Tyszko & Orea Equestrian