Zamawiam nasienie
Stacja ogierów
Pln
1 rata 600
+2600 Płatne po zatwierdzeniu źrebności
/
Eur
760

Goldfinger V.D.T.

bezpośredni potomek
legendarnego ogiera Jazz

rasa holenderski gorącokrwisty
data urodzenia 2011
maść kasztanowata
wzrost 175
licencja PZHK, DWB
Stacja ogierów Cichoń Stallions
Nasienie
Świeże
nasienie
zobacz wideo
Horsetelex
Jazz
Cocktail
Charmante
Puriso
Ulissa
Ulster
Warmante
Velvet V.D.T.
Ferro
E-Delypsa
Ulft
Brenda
Calypso I
Optik

Urodzony w 2011 r. ogier rasy KWPN, będący przedstawicielem najwybitniejszych linii ujeżdżeniowych tej holenderskiej księgi hodowlanej.

Jego ojciec – Jazz - przez lata zajmował pierwsze miejsce w światowym rankingu WBFSH, przekazując nieprzeciętne predyspozycje dresażowe i pozostawiając po sobie tak wybitne konie jak Johnson czy Jerich Parzival, który pod Adelinde Cornelissen sięgnął po srebrny medal Igrzysk Olimpijskich w 2012 r. Pojawiający się w linii matczynej Olympic Ferro, to również wybitny sportowiec (srebrny medal IO w Sydney pod Coby van Baalen), a także świetny reproduktor, ojciec ponad 40 uznanych ogierów, w tym słynnego Rousseau. Nie może pozostać niezauważony ojciec 2. matki Goldfingera V.D.T. – niezwykle ceniony holsztyński reproduktor Calypso I, którego potomstwo słynie nie tylko z dużego potencjału skokowego, ale także świetnego ruchu, szczególnie w kłusie. Matka og. Goldfinger dała również uznanego i najdroższego na aukcji kończącej licencjonowanie KWPN w roku 2020 ogiera Morricone V.D.T.

Goldfinger V.D.T. może poszczycić się świetną karierą sportowo - hodowlaną. W 2014 r. na II miejscu ukończył próbę użytkową w ramach duńskiego związku DWB, co pozwoliło mu na uzyskanie dożywotniej licencji hodowlanej w tej księdze. Rok później zajął fenomenalne III miejsce w Mistrzostwach Danii Młodych Koni, gdzie w finale uzyskał noty m.in. 8,9 pkt za kłus i 9,5 pkt za galop! W kolejnych sezonach Goldfinger V.D.T. z powodzeniem startował w konkursach wyższych klas, na poziomie 5-latków zdobywając wyniki sięgające 79,4%.

Ogier ten cechuje się niezwykłą ekspresją i obszernością chodów, w tym szczególnie imponującym galopem, oraz dobrym charakterem – jak przystało na ogiera rasy KWPN jest koniem elektrycznym i delikatnym w prowadzeniu, ale przy tym chętnie współpracującym z jeźdźcem. Wyróżnia go również łatwość wykonywania najtrudniejszych elementów poziomu Grand Prix, jak piaff czy pasaż, co zawdzięcza dużej wrażliwości i bardzo dobrej motoryce.

Reproduktor ten swoją karierę hodowlaną rozpoczął w 2014 r. w ramach stawki ogierów Helgstrand Dressage, a dziś pracę pod siodłem rozpoczynają pierwsze roczniki jego potomstwa, które prezentują się niezwykle obiecująco, potwierdzając sukcesję najlepszych genów tego zjawiskowego ogiera. Warto zauważyć przede wszystkim og. Game On, który podczas Mistrzostw Świata Młodych Koni w 2019 roku zajął II miejsce w półfinale 4-latków. Na krajowym poziomie świetnie radzi sobie Goodwill S, który pod Aleksandrą Urbanowicz sięgnął po tytuł Mistrza Regionu.

Wśród wyhodowanych w Polsce potomków og. Goldfinger, warto wyróżnić sprzedanego podczas Cichoń Foals Auction 2020 ogierka Carewicz, który w trakcie licytacji osiągnął cenę 10.200 euro, czy też triumfatorkę Otwartego Czempionatu Źrebiąt Ras Szlachetnych 2022 - klaczkę Savadora Gold EQ, która następnie została sprzedana na Cichoń Foals Auction za kwotę 11.100 euro.

"
Bezkompromisowy ogier o nieograniczonej mocy i wyjątkowym charakterze - to właśnie Goldfinger!
Michał Cichoń
Dalej
Wróć

Zobacz również

Szukasz wymarzonego ogiera?
Skorzystaj z naszej wyszukiwarki
Szukaj

Dalej
Wróć

Radius

Finalista Mistrzostw Świata Młodych Koni 2022

czytaj

Fürstentraum

doświadczony sportowiec,
klasowy reproduktor

czytaj

Goldfinger V.D.T.

bezpośredni potomek
legendarnego ogiera Jazz

czytaj

Brix Falcon

V-ce Mistrz Sportowego Czempionatu Młodych Koni 2021

czytaj
Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle