Zamawiam nasienie
Stajnia ogierów

Goldfinger V.D.T.

bezpośredni potomek legendarnego ogiera Jazz


rasa KWPN
data 2011
maść kasztanowata
wzrost 175
licencja PZHK, DWB
nasienie świeże nasienie
Zobacz wideo ogiera
Horsetelex
1 rata 600
+
2 rata 2200 PLN Płatne po zatwierdzeniu
źrebności

650 EUR
+8% VAT

Genealogia

Opis ogiera

Niczym wykwintne wino – czym dojrzalszy, tym lepszy!

Miniony sezon upłynął pod znakiem powrotu ogiera Goldfinger VDT na ujeżdżeniowe areny, gdzie imponował swoimi ponadprzeciętnymi predyspozycjami zdobywając tytuł Mistrza Śląska Seniorów 2023 oraz zwyciężając w Halowym Pucharze Polski Południowej 2023 i udowadniając tym samym, że w sporcie nie powiedział jeszcze ostatniego słowa! A pamiętajmy, że ogier ten ma na swoim koncie m.in. brązowy medal Mistrzostw Danii Młodych Koni oraz II miejsce w teście ogierów DWB.

To właśnie z czasów gdy Goldfinger stacjonował w duńskiej stacji Helgstrand Dressage pochodzi jeden z najlepszych jego dotychczasowych potomków - startujący w USA z wynikami ponad 70% na poziomie małej rundy Heiline’s Oh Land (o.m. Diamond Hit). Na uwagę zasługuje również wyhodowany w Danii og. Game On (o.m. Locato), który podczas Mistrzostw Świata Młodych Koni w 2019 roku zajął II miejsce w półfinale konkursu dla koni 4-letnich.

Wśród wyhodowanych w Polsce potomków og. Goldfinger, warto wyróżnić sprzedanego za kwotę 10.200 euro podczas Cichoń Foals Auction 2020 ogierka Carewicz (o.m. Corrado Son) czy też triumfatorkę Otwartego Czempionatu Źrebiąt Ras Szlachetnych 2022 w klasie źrebiąt ujeżdżeniowych - klaczkę Savadora Gold EQ (o.m. Franklin), która następnie została sprzedana na Cichoń Foals Auction za kwotę 11.100 euro.


Goldfinger wywodzi się z najlepszych holenderskich linii ujeżdżeniowych.

Jego ojciec – Jazz - przez lata zajmował pierwsze miejsce w światowym rankingu WBFSH, przekazując nieprzeciętne predyspozycje dresażowe i pozostawiając po sobie tak wybitne konie jak Johnson – aktualny lider rankingu WBFSH czy Jerich Parzival, który pod Adelinde Cornelissen sięgnął po srebrny medal Igrzysk Olimpijskich w 2012 r.

Matka – Velvet V.D.T. - córka medalisty olimpijskiego Olympic Ferro, to jedna z najlepszych klaczy hodowlanych księgi KWPN, matka 4 uznanych ogierów oraz startującego na poziomie Grand Prix konia Bestseller VDT.NUMER PASZPORTU: 528003201101754

Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle
Warunki stanówki partnerów
Adamus & Tyszko & Orea Equestrian