Zamawiam nasienie
Stacja ogierów
Pln
1 rata 600
+1900 Płatne po zatwierdzeniu źrebności
/
Eur
530

Face Time PS

syn słynnej kl. Gesina - jednej z najlepszych na świecie klaczy hodowlanych

rasa oldenburska
data urodzenia 2019
maść kasztanowata
wzrost 169
licencja AES, PZHK
Stacja ogierów Cichoń Stallions
Nasienie
świeże
zobacz wideo
Horsetelex Warunki Stanówki
Fidertanz
Donna Doria
Fidermark NRW
Reine Freude
De Vito
Weniga
Gesina
Contenance D
Blue Hors Don Schufro
Gaby

Ogier Face Time PS wyróżnia się dużą ekspresją, bardzo dobrą elastycznością i samoniesieniem. Zwraca uwagę łagodnym usposobieniem i chęcią do współpracy z człowiekiem, co zapewne w dużej części zawdzięcza swojemu imponującemu, i to nie tylko pod względem przodków męskich, rodowodowi.

Face Time PS w roku 2022 uzyskał licencję hodowlaną związku AES, gdzie komisja w trakcie oceny zwróciła uwagę przede wszystkim na jakość chodów. Jesienią 2022 roku ogier ten przystąpił do finału Polowej Próby Dzielności PZHK, gdzie zajmując drugie miejsce ustąpił tylko swojemu koledze z boksu obok - Ebano. W trakcie prezentacji imponował pracą w galopie, ocenioną na 8,2 pkt, oraz jezdnością, gdzie jeździec testowy przyznał mu dwukrotnie ocenę 9 pkt!

Jego ojcem jest Foundation - w młodości Czempion Oldenburga, a obecnie startujący na międzynarodowym poziomie pod Alexandrem Matthiasem Rathem ogier, będący zwycięzcą poważnych konkursów jak choćby Grand Prix i Grand Prix Freestyle w lipcu ub. roku na CDI Deauville (FRA). Foundation to nie tylko odnoszący sukcesy sportowiec, ale przede wszystkim sprawdzony reproduktor, który predyspozycje do startów na poziomie Grand Prix przekazał m.in swoim synom Farafan, Fernando czy Favour Gersdorf – zwycięzcy Grand Prix z Herning (DEN) w październiku 2021 r. Wśród licznego potomstwa ogiera Foundation doliczymy się również ponad 25 licencjonowanych ogierów w tym m.in Wicemistrza Świata Młodych Koni - Ferrari, Czempiona Hanowerskiego - Feuertanz czy ogiera Fortunate, który sięgnął po mistrzowski tytuł na licencjonowaniu Oldenburga. Foundation może pochwalić się aż 62 premiowanymi córkami, z których najbardziej znana Wiceczempionka klaczy Oldenburga Feel Free sięgnęła po Wicemistrzostwo Niemiec oraz znalazła się w finale Mistrzostw Świata Młodych Koni.

Gwiazda ojca nieco blaknie w świetle doskonałości jaką prezentuje sobą matka ogiera Face Time PS - klacz Gesina. Bez wahania można powiedzieć, że jest jedną z najlepszych matek koni ujeżdżeniowych ostatnich lat. To ona wydała na świat takie ogiery jak For Romance I ( starty na poziomie GP), For Romance II, Feinrich, Desino, Despacito, Don Romance i Fürst Donnerhall PS. Jej córka, klacz Fürstin Gesine PS urodziła 2 ogiery, które zdobyły licencje: Visino PS (po Vitalis) i Montrachte PS (po Morricone I). Inne wyróżniające się córki wspaniałej klaczy Gesina to Furtherance, która dała dwa ogiery z licencją, i Fasine, startująca na poziomie St. Georg, rekordzistka aukcji PSI, która urodziła licencjonowanego ogiera Fasino (po Foundation).

Ojcem klaczy Gesina jest Sir Donnerhall I, zajmujący w 2021 r. wysokie IV miejsce w światowym rankingu WBFSH reproduktorów ujezdżeniowych. Ten wspaniały ogier dał 101 licencjonowanych synów, w tym wielu zwycięzców konkursów na wysokim poziomie i ogierów premiowanych, a także brązowego medalistę mistrzostw świata młodych koni w wieku 6 lat - ogiera Sir Olli. Warto wspomnieć również znajdującego się w przeszłości w naszej ofercie og. Sir Europe, który w 2017 r. sięgnął po złoty medal Mistrzostw Polski Młodych Koni, a w 2018 r. uczestniczył w Mistrzostwach Świata Młodych Koni w Ermelo.

Sir Donnerhall jest ojcem ponad 1130 klaczy hodowlanych, w tym ponad 220 z nich uzyskało premie państwowe. Od córek ogiera Sir Donnerhall I pochodzą zwycięskie ogiery Bonds, westfalski czempion Fürst Magic, Vice- Bundeschampion i Champion serii – S ogier Lilliano OLD, Bundeschampion – ogier Revenant, oraz wspomniane wyżej fantastyczne potomstwo klaczy Gesina.

Sam Sir Donnerhall I był drugim Wiceczempionem Oldenburga w 2003 r. i zwycięzcą HLP w 2005 r. Otrzymał główną premię Ia za potomstwo, w 2006 r. został Mistrzem Niemiec i Wicemistrzem Świata Młodych Koni (5 lat). Ze względu na wysokie zapotrzebowanie na jego usługi hodowlane nie był wykorzystywany w wyższym sporcie.

Babka ogiera Face Time PS, klacz Gesine jest matką ogiera Vivaldi’s Schufro han. Z rodziny tej pochodzi również ogier BH Diamond Dancer DWB.

"
Syn ogiera klasy Grand Prix, od matki, która pozostawiła aż 7 licencjonowanych ogierów - Face TIme PS to genetyczny rarytas, a przy tym wspaniały koń , którego podejście do pracy i możliwości ruchowe potwierdzają, że po przodkach odziedziczył wszystko co najlepsze!
Mateusz Cichoń
Dalej
Wróć

Zobacz również

Szukasz wymarzonego ogiera?
Skorzystaj z naszej wyszukiwarki
Szukaj

Dalej
Wróć

Radius

Finalista Mistrzostw Świata Młodych Koni 2022

czytaj

Fürstentraum

doświadczony sportowiec,
klasowy reproduktor

czytaj

Goldfinger V.D.T.

bezpośredni potomek
legendarnego ogiera Jazz

czytaj

Brix Falcon

V-ce Mistrz Sportowego Czempionatu Młodych Koni 2021

czytaj
Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle