Zamawiam nasienie
Stajnia ogierów

Face Time PS

syn słynnej kl. Gesina - jednej z najlepszych na świecie klaczy hodowlanych


rasa oldenburska
data 2019
maść kasztanowata
wzrost 169
licencja AES, PZHK
nasienie świeże nasienie
Zobacz wideo ogiera
Horsetelex Warunki Stanówki
1 rata 600
+
2 rata 2200 PLN Płatne po zatwierdzeniu
źrebności

640 EUR
+8% VAT

Genealogia

Fidertanz
Donna Doria
Fidermark NRW
Reine Freude
De Vito
Weniga
Gesina
Contenance D
Blue Hors Don Schufro
Gaby

Opis ogiera

Genetyka, która robi różnicę

Mówi się, że geny to nie wszystko, natomiast w przypadku ogiera Face Time PS nie sposób oprzeć się wrażeniu, że to właśnie doskonałe zaplecze rodowodowe jest źródłem jego niezwykłych predyspozycji użytkowych, które potwierdza swoimi kolejnymi występami.

Rok 2022 ogier ten zapoczątkował uzyskaniem licencji hodowlanej AES, by następnie jesienią przystąpić do Polowej Próby Dzielności PZHK, gdzie zajął II miejsce, w trakcie prezentacji zachwycał jezdnością - jeździec testowy przyznał mu dwukrotnie ocenę 9 pkt.

W sezonie potwierdził swoją wartość użytkową wpierw kwalifikując się do finału, a następnie sięgając po srebrny medal Mistrzostw Polski Młodych Koni – imponował ocenionym na 8,8 pkt galopem, a perspektywa została oceniona na 8 pkt. Podobnie jak w przypadku Polowej Próby Dzielności, również i tym razem Face Time PS ustąpił miejsca jedynie swojemu koledze z boksu obok – Ebano.

Jego ojcem jest Foundation - w młodości Czempion Oldenburga, a obecnie utytułowany sportowiec, startujący na międzynarodowym poziomie Grand Prix pod Alexandrem Matthiasem Rathem. Wśród licznego potomstwa ogiera Foundation doliczymy się ponad 25 licencjonowanych ogierów w tym m.in Wicemistrza Świata Młodych Koni – Ferrari, a także koni klasy GP, jak chociażby Farafan, Fernando czy Favour Gersdorf.

Gwiazda ojca nieco blaknie w świetle doskonałości jaką prezentuje sobą matka ogiera Face Time PS - klacz Gesina. Bez wahania można powiedzieć, że jest jedną z najlepszych matek koni ujeżdżeniowych ostatnich lat. To ona wydała na świat takie ogiery jak For Romance I ( starty na poziomie GP), For Romance II, Feinrich, Desino, Despacito, Don Romance i Fürst Donnerhall PS. Wyróżniające się córki wspaniałej klaczy Gesina to Furtherance, która dała dwa ogiery z licencją i Fasine, startująca na poziomie St. Georg, rekordzistka aukcji PSI, która urodziła licencjonowanego ogiera Fasino (po Foundation).

.

Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle
Warunki stanówki partnerów
Adamus & Tyszko & Orea Equestrian