Zamawiam nasienie
Stacja ogierów
Pln
1 rata 600
+2100 Płatne po zatwierdzeniu źrebności
/
Eur
570

Ebano

Najlepszy ogier kwalifikacji i finału Polowej Próby Dzielności PZHK!

rasa hanowerska
data urodzenia 2019
maść gniada
wzrost 172
licencja Meklemburska, PZHK
Stacja ogierów Cichoń Stallions
Nasienie
świeże
zobacz wideo
Horsetelex Warunki Stanówki
Escamillo
Escolar
Cassila
Estobar NRW
Farah Dina L
Rohdiamant
Chantal
Farida
Fiorano
Coco Chanel
Rousseau
Rawina
Carbid
Vollkrone

Ogier Ebano został zakupiony przez stację Cichoń Stallions na Schockemöhle Online Auction w grudniu 2021 roku, na kilkanaście dni po zdobyciu licencji Związku Meklemburskiego, by sprostać stale rosnącym wymaganiom polskiego rynku hodowli koni ujeżdżeniowych. Ogier ten posiada wszystko to, czego potrzeba, by wyhodować przyszłościowego konia ujeżdżeniowego – jest niezwykle urodziwy, w nowoczesnym typie, w długich liniach, wyróżnia się elastycznością we wszystkich chodach i łagodnym charakterem. Posiada także niezwykle interesujący rodowód, cechujący się wysoką jakością i wpisujący się w najnowsze trendy hodowlane.

Swą nieprzeciętną jakość Ebano potwierdził już w pierwszych tygodniach pobytu w Polsce - podczas Kwalifikacji do Hodowli PZHK w marcu 2022 r. zwyciężył w grupie ogierów ujeżdżeniowych, Wśród ocen za chody najwyżej został oceniony galop (8,4pkt), za pokrój Komisja przyznała mu 8,0 pkt, a za typ 8,5 pkt. W ocenie bonitacyjnej Ebano uzyskał 81 pkt! Swojej wartości dowiódł także po kilku miesiącach, prezentowany już pod siodłem podczas Finału Polowej Próby Dzielności, gdzie odniósł bezapelacyjne zwycięstwo uzyskując m.in. 8,9 pkt za kłus, 8,7 pkt za galop, czy 9,5 pkt za przydatność do dyscypliny od jeźdźca testera.

Ojcem Ebano jest sława ostatnich miesięcy – premiowany ogier Escamillo (Escolar x Rohdiamant), który swoją karierę rozpoczął dość szybko, bo już w czasie próby dzielności, gdzie okazał się niezwykle uzdolnionym koniem. Test 14- dniowy w Neustadt/Dosse zakończył z ogólną oceną 8,35, za część ujeżdżeniową uzyskał 9,0, co dało mu drugie miejsce na 37 konkurentów. Za charakter, chęć do pracy i jezdność komisja przyznała mu 9,0 pkt, natomiast za kłus i galop po 9,5 pkt! Jeździec tester nie szczędził słów zachwytu i przyznał Escamillo aż 9,5 pkt za jezdność. Rok później podczas testu oceny Escamillo były jeszcze wyższe i oscylowały między 9,0 – 9,5 pkt! W 2021 roku ogier ten potwierdził swoje walory sportowe zdobywajac tytuł Wicemistrza Świata Młodych Koni w kategorii koni 6-letnich w Verden.

Ogromny zachwyt wzbudziła stawka jego 2,5-letnich synów, będących pierwszym rocznikiem potomstwa Escamillo, zaprezentowana podczas kwalifikacji ogierów Związku Hanowerskiego i Westfalskiego, spośród których doskonała większość otrzymała licencje hodowlane. Sprzedażowym hitem okazał się premiowany przez Związek Hanowerski ogier Energy (Escamillo x De Niro), zakupiony przez holenderską stajnię Glock za kwotę 700.000 euro. Łącznie potomstwo Escamillo na wszystkich aukcjach w Europie w 2021 r. zostało sprzedane za sumę 1,42 mln euro, przy rekordowej średniej 118.000 euro!

Klacz Farida, matka ogiera Ebano jest jedyną klaczą hodowlaną w niemieckiej Stadninie Państwa Burgorf. Skierowanie jej pod wspaniałego Escamillo okazało się strzałem w dziesiątkę. Ebano to jej pierwsze źrebię i zwracał na siebie uwagę już w wieku kilku miesięcy, gdy został zakupiony na aukcji hanowerskiej przez stajnię Schockemöhle.

Farida jest córką hanowerskiego ogiera Harmony’s Fiorano, który z powodzeniem startuje na poziomie konkursów Grand Prix. Prezentując swój talent pod Beata Söderberg (SWE) i Susan Pape (GBR) wielokrotnie plasował się w pierwszej czwórce w konkursach Grand Prix w Aalborg (2 m.), Addington, Cappeln, Hamburg, Wellington FL, Herning i Flyinge. Jest ojcem wielu koni, które dorównują mu klasą: Fano zajął drugie miejsce w Grand Prix Special podczas CDI4* Ludwigsburg (GER), natomiast wał. Focus startując również na najwyższym poziomie na zawodach rangi CDI5* wielokrotnie plasował się w pierwszej 5-tce. W konkursach rangi St. Georg startują: wał. Fritzeck, który wygrał w Uggerhalne (DEN), ogier Fantasimo - zwyciężył w Ornago (ITA), a wał. Rocco del Castegno w Montefalco (ITA).

Matka klaczy Farida, klacz Coco Chanel odnosiła dużo sukcesów w konkursach dla młodych koni w ujeżdżeniu. Podczas próby dzielności dla klaczy otrzymała imponujące oceny: 8 pkt za kłus i stęp, a 9,0 za galop, jezdność oceniono u niej na 8,5 pkt. Jej córka – klacz Libelle (po Londotime) z powodzeniem startowała na poziomie klasy C.

Ebano pochodzi z rodziny WOLGABURG, Hannover Stutenstamm 1194604, Schridde 1261, z której wywodzą się takie ogiery jak: Gigant (po Gelria trk) i Gaston (po Gelria trk), które starowały na poziomie klasy C w ujeżdżeniu, Amor B (po Achenbach), który startował w klasie CC oraz Avelino (po Aderlass), który z powodzeniem startował w skokach na poziomie 140 cm. Analizując rodowód og. Ebano można także dostrzec inbred na wspaniałego ogiera Rubinstein (4x5).

"
Ebano to ogier obok którego nie sposób przejść obojętnie - imponuje budową, możliwościami ruchowymi i bijącą od niego charyzmą.
Mateusz Cichoń
Dalej
Wróć

Zobacz również

Szukasz wymarzonego ogiera?
Skorzystaj z naszej wyszukiwarki
Szukaj

Dalej
Wróć

Radius

Finalista Mistrzostw Świata Młodych Koni 2022

czytaj

Fürstentraum

doświadczony sportowiec,
klasowy reproduktor

czytaj

Goldfinger V.D.T.

bezpośredni potomek
legendarnego ogiera Jazz

czytaj

Brix Falcon

V-ce Mistrz Sportowego Czempionatu Młodych Koni 2021

czytaj
Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle