Zamawiam nasienie
Stajnia ogierów

Ebano

Mistrz Polski. zwycięzca Kwalifikacji i Polowej Próby Dzielności PZHK!


rasa hanowerska
data 2019
maść gniada
wzrost 172
licencja Meklemburska, PZHK
nasienie świeże nasienie
Zobacz wideo ogiera
Horsetelex Warunki Stanówki
1 rata 600
+
2 rata 2400 PLN Płatne po zatwierdzeniu
źrebności

680 EUR
+8% VAT

Genealogia

Opis ogiera

Mistrz jest tylko jeden!

Ebano, zwycięzca Kwalifikacji i Polowej Próby Dzielności PZHK, do swej kolekcji dołączył kolejny tytuł – Mistrza Polski Młodych Koni 2023! Po imponującym zwycięstwie w eliminacjach, również w trakcie wrześniowych finałów pozostawał bezkonkurencyjny, otrzymując od międzynarodowego jury oceny 86,6% i 86,8%, w tym 9 pkt za kłus, galop i perspektywę!

Swej wartości Ebano dowiódł także jako reproduktor – pierwszy rocznik jego potomstwa imponował możliwościami ruchowymi i nowoczesnym typem, a jego syn Nimphybano (o.m. Franklin) został najdroższym źrebięciem Cichoń Foals Auction MPMK Edition, osiągając cenę 15.500 euro.

Ebano jest synem premiowanego ogiera ESCAMILLO, który dwukrotnie sięgał po medal Mistrzostw Świata Młodych Koni – srebrny w 2021 r. w Verden w kategorii 6-latków oraz brązowy w grupie koni 7-letnich w 2022 r. w Ermelo. Ogier ten zasłynął nie tylko jako klasowy sportowiec, ale także świetny reproduktor, już z pierwszego rocznika potomstwa pozostawiając takie talenty jak Escanto PS OLD – zwycięzca Bundeschampionatu 2023, Esperanzo Melleret PS – złoty medalista Mistrzostw Francji Młodych Koni, czy zakupiony za 700.000 euro podczas kończącej körung hanowerski aukcji Glosk’s Energy, który zajął 6. miejsce w finale konkursu dla koni 4-letnich podczas MŚMK w Ermelo.

Klacz Farida, matka ogiera Ebano jest córką hanowerskiego ogiera Harmony’s Fiorano, który z powodzeniem startuje na poziomie konkursów Grand Prix. Prezentując swój talent pod Beata Söderberg (SWE) i Susan Pape (GBR) wielokrotnie plasował się w pierwszej czwórce w konkursach Grand Prix w Aalborg (2 m.), Addington, Cappeln, Hamburg, Wellington FL, Herning i Flyinge. Jest ojcem wielu koni, które dorównują mu klasą: Fano zajął drugie miejsce w Grand Prix Special podczas CDI4* Ludwigsburg (GER), natomiast wał. Focus startując również na najwyższym poziomie na zawodach rangi CDI5* wielokrotnie plasował się w pierwszej 5-tce. W konkursach rangi St. Georg startują: wał. Fritzeck, który wygrał w Uggerhalne (DEN), ogier Fantasimo - zwyciężył w Ornago (ITA), a wał. Rocco del Castegno w Montefalco (ITA).

Matka klaczy Farida, klacz Coco Chanel odnosiła dużo sukcesów w konkursach dla młodych koni w ujeżdżeniu. Podczas próby dzielności dla klaczy otrzymała imponujące oceny: 8 pkt za kłus i stęp, a 9,0 za galop, jezdność oceniono u niej na 8,5 pkt. Jej córka – klacz Libelle (po Londotime) z powodzeniem startowała na poziomie klasy C.

Ebano pochodzi z rodziny WOLGABURG, Hannover Stutenstamm 1194604, Schridde 1261, z której wywodzą się takie ogiery jak: Gigant (po Gelria trk) i Gaston (po Gelria trk), które starowały na poziomie klasy C w ujeżdżeniu, Amor B (po Achenbach), który startował w klasie CC oraz Avelino (po Aderlass), który z powodzeniem startował w skokach na poziomie 140 cm. Analizując rodowód og. Ebano można także dostrzec inbred na wspaniałego ogiera Rubinstein (4x5).

NUMER PASZPORTU: 276431310256219

Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle
Warunki stanówki partnerów
Adamus & Tyszko & Orea Equestrian