Zamawiam nasienie
Pln
1 rata 500
+3500 Płatne po zatwierdzeniu źrebności
/
Eur
1300

Don Deluxe

oldenburski czempion
na polskiej ziemi

rasa oldenburska
data urodzenia 2011
maść kasztanowata
wzrost 175
licencja polski związek hodowli koni,
oldenburska, hannowerska, DWB
zobacz wideo ogiera
Potomstwo
De Niro
Donnerhall
Alicante
Donnerwetter
Ninette
Akzent II
Wiesenelfe
Egoistin
Rosario
Egoistin
Rubinstein I
Elfenlicht
Feiner Stern
Egale III

Urodzony w 2011 roku ogier Don Deluxe jest synem legendarnego De Niro – reproduktora, który od lat znajduje się na czele rankingu WB-FSH, w hodowli pozostawiając po sobie ponad 70 uznanych ogierów, a w sporcie niezliczoną rzeszę wybitnych koni, z których aż 7 wystąpiło podczas IO w Londynie.

Jego matka to córka trzykrotnego zwycięzcy Mistrzostw Oldenburga - ogiera Rosario, który z kolei jest synem słynnego Rubinsteina, jednego z najważniejszych reproduktorów w hodowli koni ujeżdżeniowych. W dalszej części rodowodu pojawia się także premiowany hanowerski ogier Feiner Stern.

Sam Don Deluxe został po zwycięskim Körungu Oldenburskim w 2013 r. zakupiony na aukcji przez Andreasa Helgstranda za kwotę 910.000 euro (!) i włączony do oferty reproduktorów duńskiej stacji Helgstrand Dressage, w której barwach zwyciężył w 35-dniowym teście dla ogierów DWB w roku 2015. Jego dalszą karierę sportową pokrzyżowała poważna kontuzja, jednakże cały czas pozostawał aktywnym i pożądanym reproduktorem, pozostawiając liczne potomstwo, przede wszystkim w Danii i w Niemczech, gdzie doczekał się już nawet licencjonowanych synów, w tym uznanego przez Związek Oldenburski ogiera Don Luxury, który znalazł się w naszej ofercie na sezon 2019 czy też licencjonowanego w minionym roku w związku DSP syna od klaczy Faustinus x Royal Diamond.

Największym atutem og. Don Deluxe jest wspaniały charakter i doskonała jezdność – cechy silnie dziedziczone wśród potomków De Niro. Podczas testów hodowlanych i pokazów pod siodłem imponował również niezwykłą obszernością i elastycznością chodów, szczególnie galopem „pod górę”. Jesteśmy przekonani, że po przywróceniu do formy sprzed kontuzji, Don Deluxe będzie ponownie zachwycać sędziów oraz publiczność.

Ogier ten w dalszym ciągu pozostaje dostępny w ofercie Helgstrand Dressage, jednakże dzięki doskonałej współpracy z naszym duńskim partnerem od roku 2020 stacjonuje w Polsce, będąc bez wątpienia najbardziej klasowym reproduktorem ujeżdżeniowym dostępnym na rodzimym rynku. Klasa tego reproduktora została z miejsca dostrzeżona przez polskich Hodowców - w sezonie 2020 Don Deluxe, z liczbą ponad 50 inseminowanych klaczy, był najpopularniejszym ogierem z naszej oferty.

"
Dalej
Wróć
test

Zobacz również

Szukasz wymarzonego ogiera?
Skorzystaj z naszej wyszukiwarki
Szukaj

Dalej
Wróć

Radius

jeden z pierwszych w Europie
uznanych potomków Mistrza
Świata – Revolution

czytaj

Fürstentraum

doświadczony sportowiec,
klasowy reproduktor

czytaj

Goldfinger V.D.T.

bezpośredni potomek
legendarnego ogiera Jazz

czytaj

Brix Falcon

kłus na 9 pkt, charakter na 10!

czytaj
Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle