Zamawiam nasienie
Stajnia ogierów

Don Deluxe

Oldenburski czempion na polskiej ziemi


rasa oldenburska
data 2011
maść kasztanowata
wzrost 175
licencja PZHK, oldenburska, hanowerska, DWB
nasienie świeże nasienie
Zobacz wideo ogiera
Horsetelex
1 rata 600
+
2 rata 3400 PLN Płatne po zatwierdzeniu
źrebności

1300 EUR
+8% VAT

Genealogia

De Niro
Donnerhall
Alicante
Donnerwetter
Ninette
Akzent II
Wiesenelfe
Egoistin
Rosario
Egoistin
Rubinstein I
Elfenlicht
Feiner Stern
Egale III

Opis ogiera

Don Deluxe zostawia swój ślad…

Rok 2023 to kolejne pasmo sukcesów naszego sztandarowego reproduktora!

Jego córka, Rosaria Deluxe EM (o.m. Fürst Romancier) została Superczempionką Otwartego Czempionatu Źrebiąt Ras Szlachetnych, gdzie z notami 10 pkt za typ i 9 pkt za ruch, zdominowała największą na polskich wystawach hodowlanych grupę 33 źrebiąt o rodowodach ujeżdżeniowych, a następnie znalazła nabywców na Cichoń Foals Auction, osiągając cenę 12.000 euro. Była to kolejna świetna sprzedaż źrebięcia po Don Deluxe – w roku 2021 jedną z najwyższych cen aukcji (13.500 euro) osiągnęła klaczka Dauphine Varmeto.

Kilka tygodni później, Si Donna Deluxe (o.m. Insider), dosiadana przez Karolę Mazurek, sięgnęła po złoty medal Mistrzostw Polski Młodych Koni 4-letnich, uzyskując w finale 81,2 % w tym 8,4 pkt za stęp, 8 pkt za kłus i 8,2 pkt za podporządkowanie i perspektywę. Jest to zatem drugi rok z rzędu gdy potomstwo Don Deluxe staje na podium MPMK – w roku 2022 brązowy medal przypadł wałachowi All Deluxe (o.m. Romantiker) dosiadanemu przez Annę Skrzeszewską-Walter.

W USA sukcesy na poziomie małej rundy odnosi Don Perignon (o.m. Kansas C), natomiast w Niemczech zarejestrowano do tej pory 64 konie sportowe oraz 28 klaczy hodowlanych, spośród których dwie uzyskały premię państwową. Don Deluxe doczekał się także 5 uznanych synów!
Sam Don Deluxe swą niezwykłą historię rozpoczął zwycięstwem na Körungu Oldenburskim w 2013 r. po którym został zakupiony na aukcji przez Andreasa Helgstranda za kwotę 910.000 euro (!) i włączony do oferty reproduktorów duńskiej stacji Helgstrand Dressage, w której barwach zwyciężył w 35-dniowym teście dla ogierów DWB w roku 2015. Jego dalszą karierę sportową pokrzyżowała poważna kontuzja, jednakże cały czas pozostawał aktywnym i pożądanym reproduktorem, pozostawiając liczne potomstwo, przede wszystkim w Danii i w Niemczech, a od kilku lat wywierając niebagatelny wpływ na polską hodowlę koni ujeżdżeniowych.

Don Deluxe jest synem legendarnego De Niro – reproduktora, który od lat znajduje się na czele rankingu WBFSH, w hodowli pozostawiając po sobie ponad 70 uznanych ogierów, a w sporcie niezliczoną rzeszę wybitnych koni, z których aż 7 wystąpiło podczas IO w Londynie. Jego matka to córka trzykrotnego zwycięzcy Mistrzostw Oldenburga - ogiera Rosario, który z kolei jest synem słynnego Rubinsteina, jednego z najważniejszych reproduktorów w hodowli koni ujeżdżeniowych.

SPO
Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle
Warunki stanówki partnerów
Adamus & Tyszko & Orea Equestrian