Zamawiam nasienie
Pln
1 rata 500
+2200 Płatne po zatwierdzeniu źrebności
/
Eur
600

Radius

jeden z pierwszych w Europie
uznanych potomków Mistrza
Świata – Revolution

rasa szwedzki gorącokrwisty
data urodzenia 2017
maść skarogniada
wzrost 167
licencja PZHK (sp., wlkp.), DWB
zobacz wideo ogiera
Potomstwo
Revolution
Rocky Lee
Rochelle
Rock Forever
Juicy
Rouletto
Wachau
Womanthika M
OO Seven
Romanthik M
Rubinstein
Gelbria
Gribaldi
Kymanthika M

Urodzony w 2017 roku ogier Radius to syn fenomenalnego og. Revolution – premiowanego ogiera Związku Hanowerskiego i DWB, zwycięzcy testu 35-dniowego w roku 2016 z notą 9,77, który następnie sięgnął po Mistrzostwo Danii Koni 4-Letnich w roku 2017, a rok później zdobył tytułu Mistrza Świata Młodych Koni 5-Letnich. W roku 2019 Revolution zdobył srebrny medal Mistrzostw Świata Młodych Koni oraz został Mistrzem Danii Koni 6-letnich.

Pierwszy rocznik potomstwa og. Revolution zachwyciły hodowlany świat swoją nowoczesną budową i bardzo obszernymi chodami, a w roku 2019 w okres selekcji ogierów wkroczyli jego synowie, spośród których Rockabye S został uznany w Związku Oldenburskim i znalazł się w ofercie Helgstrand & Schockemӧhle, a Radius wpierw bezkonkurencyjnie zwyciężył w Kwalifikacjach do hodowli w Lesznie, uzyskując m.in. 9 pkt za typ i pokrój, a następnie został uznany podczas głównego körungu DWB, zdobywając również duńską licencję hodowlaną.

Matka Radiusa to córka holenderskiego ogiera OO Seven, V-ce Czempiona Pavo Cup 2000 oraz uczestnika Mistrzostw Świata Młodych Koni w roku 2001, szczególnie docenionego podczas próby dzielności za skłonność do współpracy z jeźdźcem, a podczas późniejszych startów za nowoczesną, lekką budowę i świetną równowagę. Og. OO Seven jest synem legendarnego Rubinsteina, jednego z najważniejszych reproduktorów dla hodowli koni ujeżdżeniowych. Nie sposób pominąć również pojawiającego się w 3. pokoleniu og. Gribaldi, Trakeńskiego Ogiera Roku 2008, uhonorowanego przez Księgę KWPN najwyższym tytułem hodowlanym „Preferent”.

Radius, znajdując się u progu kariery hodowlanej, niesie ze sobą nie tylko świetne możliwości ruchowe i nieprzeciętny eksterier, ale również nowoczesny i „świeży” rodowód, co bardzo cenne we współczesnej hodowli koni ujeżdżeniowych. Podczas finału Polowej Próby Dzielności Ogierów w Lesznie, na początku lutego 2021 r., potwierdził swoje wysokie predyspozycje, po raz kolejny zostając najlepszym ogierem ujeżdżeniowym licencjonowania, z fantastycznymi notami 8 pkt za stęp, 7.9 pkt za kłus, 8,7 pkt za galop i notą 8,5 za predyspozycje do ujeżdżenia, przyznaną przez występującą w roli jeźdźca testera Darię Kobiernik.

"
Dalej
Wróć

Zobacz również

Szukasz wymarzonego ogiera?
Skorzystaj z naszej wyszukiwarki
Szukaj

Dalej
Wróć

Radius

jeden z pierwszych w Europie
uznanych potomków Mistrza
Świata – Revolution

czytaj

Fürstentraum

doświadczony sportowiec,
klasowy reproduktor

czytaj

Goldfinger V.D.T.

bezpośredni potomek
legendarnego ogiera Jazz

czytaj

Brix Falcon

kłus na 9 pkt, charakter na 10!

czytaj
Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle