Zamawiam nasienie
Stajnia ogierów

Radius

Srebrny medalista Mistrzostw Polski, uczestnik MŚMK 2022


rasa SWB
data 2017
maść skarogniada
wzrost 169
licencja PZHK, DWB
nasienie świeże nasienie
Zobacz wideo ogiera
Horsetelex
1 rata 600
+
2 rata 2200 PLN Płatne po zatwierdzeniu
źrebności

640 EUR
+8% VAT

Genealogia

Rocky Lee
Rochelle
Rock Forever
Juicy
Rouletto
Wachau
Womanthika M
OO Seven
Romanthik M
Rubinstein
Gelbria
Gribaldi
Kymanthika M

Opis ogiera

Kariera ogiera Radius układa się niemalże wzorcowo – rok 2019 - zwycięstwo w Kwalifikacjach do hodowli PZHK, rok 2020 - zdobycie licencji DWB, rok 2021 -zwycięstwo w Polowej Próbie Dzielności PZHK i finał Mistrzostw Polski Młodych Koni, rok 2022 - międzynarodowe sukcesy w konkursach dla młodych koni i finał Mistrzostw Świata Młodych Koni…

I wreszcie ostatni sezon, gdy Radius po raz kolejny nie zawiódł pokładanych w nim oczekiwań i sięgnął po srebrny medal Mistrzostw Polski Młodych Koni w kat. koni 6-letnich, zdobywając oceny m.in. 8,4 pkt za galop i 8 pkt za kłus!

W hodowli również można o tym ogierze powiedzieć wiele dobrego – jego potomstwo zachwyca szlachetnością, nowoczesnym typem i możliwościami ruchowymi. Wśród wyróżniających się potomków można wymienić ogierka Eart Angel B (o.m. Frazes AA), który zajął III miejsce w Otwartym Czempionacie Źrebiąt Ras Szlachetnych 2021, a następnie został sprzedany na Cichoń Foals Auction za kwotę 8700 euro, oraz ogierka River QS (o.m. Bretton Woods), który zwyciężył w Otwartym Czempionacie Źrebiąt Ras Szlachetnych 2022 z imponującą notą łączną 8,79 pkt, w tym 9 pkt za typ!

Radius to syn fenomenalnego og. Revolution – premiowanego ogiera Związku Hanowerskiego i DWB, złotego (2018) i srebrnego (2019) medalisty Mistrzostw Świata Młodych Koni, który równie doskonale spisywał się w hodowli, już w pierwszym roczniku potomstwa przedstawiając 4 finalistów na MŚMK w Ermelo.

Matka og. Radius to córka holenderskiego ogiera OO Seven, V-ce Czempiona Pavo Cup 2000, a w dalszej części rodowodu napotykamy takie legendy hodowli koni ujeżdżeniowych, jak Gribaldi czy Rubinstein I.

Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle
Warunki stanówki partnerów
Adamus & Tyszko & Orea Equestrian