Zamawiam nasienie
Stacja ogierów
Pln
1 rata 600
+2400 Płatne po zatwierdzeniu źrebności
/
Eur
640

Radius

Finalista Mistrzostw Świata Młodych Koni 2022

rasa szwedzki gorącokrwisty
data urodzenia 2017
maść skarogniada
wzrost 169
licencja PZHK, DWB
Stacja ogierów Cichoń Stallions
Nasienie
świeże
nasienie
zobacz wideo
Horsetelex
Rocky Lee
Rochelle
Rock Forever
Juicy
Rouletto
Wachau
Womanthika M
OO Seven
Romanthik M
Rubinstein
Gelbria
Gribaldi
Kymanthika M

Urodzony w 2017 roku ogier Radius to syn fenomenalnego og. Revolution – premiowanego ogiera Związku Hanowerskiego i DWB, zwycięzcy testu 35-dniowego w roku 2016 z notą 9,77, który następnie sięgnął po Mistrzostwo Danii Koni 4-Letnich w roku 2017, a rok później zdobył tytułu Mistrza Świata Młodych Koni 5-Letnich. W roku 2019 Revolution zdobył srebrny medal Mistrzostw Świata Młodych Koni oraz został Mistrzem Danii Koni 6-letnich.

Pierwszy rocznik potomstwa og. Revolution zachwyciły hodowlany świat swoją nowoczesną budową i bardzo obszernymi chodami, a w roku 2019 w okres selekcji ogierów wkroczyli jego synowie, spośród których Rockabye S został uznany w Związku Oldenburskim i znalazł się w ofercie Helgstrand & Schockemӧhle, a Radius wpierw bezkonkurencyjnie zwyciężył w Kwalifikacjach do hodowli w Lesznie, uzyskując m.in. 9 pkt za typ i pokrój, a następnie został uznany podczas głównego körungu DWB, zdobywając również duńską licencję hodowlaną.

Matka Radiusa to córka holenderskiego ogiera OO Seven, V-ce Czempiona Pavo Cup 2000 oraz uczestnika Mistrzostw Świata Młodych Koni w roku 2001, szczególnie docenionego podczas próby dzielności za skłonność do współpracy z jeźdźcem, a podczas późniejszych startów za nowoczesną, lekką budowę i świetną równowagę. Og. OO Seven jest synem legendarnego Rubinsteina, jednego z najważniejszych reproduktorów dla hodowli koni ujeżdżeniowych. Nie sposób pominąć również pojawiającego się w 3. pokoleniu og. Gribaldi, Trakeńskiego Ogiera Roku 2008, uhonorowanego przez Księgę KWPN najwyższym tytułem hodowlanym „Preferent”.

Radius, znajdując się u progu kariery hodowlanej, niesie ze sobą nie tylko świetne możliwości ruchowe i nieprzeciętny eksterier, ale również nowoczesny i „świeży” rodowód, co bardzo cenne we współczesnej hodowli koni ujeżdżeniowych. Podczas finału Polowej Próby Dzielności Ogierów w Lesznie, na początku lutego 2021 r., potwierdził swoje wysokie predyspozycje, po raz kolejny zostając najlepszym ogierem ujeżdżeniowym licencjonowania, z fantastycznymi notami 8 pkt za stęp, 7.9 pkt za kłus, 8,7 pkt za galop i notą 8,5 za predyspozycje do ujeżdżenia, przyznaną przez występującą w roli jeźdźca testera Darię Kobiernik.

W sezonie 2021 Radius kilkukrotnie wygrywał w eliminacjach Mistrzostw Polski Młodych Koni i awansował do ścisłego finału jesiennych MPMK, uzyskując m.in. oceny 9,0 pkt za typ, czy 8,8 pkt za galop - niestety w decydującym konkursie zabrakło mu szczęścia. Radius doczekał się również pierwszego rocznika niezwykle okazałego potomstwa - źrebięta imponowały urodą, nowoczesnym typem i nieprzeciętnymi możliwościami ruchowymi, szczególnie w galopie. Jeden z synów og. Radius - Eart Angel B zajął III miejsce w Otwartym Czempionacie Źrebiąt Ras Szlachetnych, a następnie został sprzedany na Cichoń Foals Auction 2021 za kwotę 8700 euro.

W roku 2022 Radius kontynuował swoje sportowe sukcesy, zajmując m.in II miejsce podczas Międzynarodowych Zawodów w Zakrzowie, III miejsce w półfinale Mistrzostw Europy Centralnej Młodych Koni czy zwyciężając w eliminacjach do Mistrzostwa Świata Młodych Koni podczas zawodów w Ochabach i Białym Lesie, gdzie uzyskiwał noty przekraczające 80%. Punktem kulminacyjnym sezonu był dla Radiusa start w MŚMK w Ermelo, gdzie zaprezentował się na dobrym poziomie, uzyskując w finale B notę 74%, w tym 7,6 pkt za galop i 7,5 pkt za perspektywę.

Dobrą passę kontynuowało także potomstwo tego ogiera - jego syn Royal Boy został sprzedany podczas Cichoń Foals Auction 2022 za kwotę 8600 euro!

"
Nieprzeciętna uroda w połączeniu ze świetnymi chodami i niezwykłym temperamentem sprawiają, że Radius to ogier, obok którego nie sposób przejść obojętnie
Katarzyna Wiszowaty
Dalej
Wróć

Zobacz również

Szukasz wymarzonego ogiera?
Skorzystaj z naszej wyszukiwarki
Szukaj

Dalej
Wróć

Radius

Finalista Mistrzostw Świata Młodych Koni 2022

czytaj

Fürstentraum

doświadczony sportowiec,
klasowy reproduktor

czytaj

Goldfinger V.D.T.

bezpośredni potomek
legendarnego ogiera Jazz

czytaj

Brix Falcon

V-ce Mistrz Sportowego Czempionatu Młodych Koni 2021

czytaj
Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle