Zamawiam nasienie
powrót 15 stycznia 2021

Początek roku – kwalifikacje ogierów BWP

Tradycyjnie w styczniu Belgijska Księga Stadna organizuje 2-i etap selekcji ogierów. W tym roku przyjechało 80 ogierów, a do trzeciego etapu zakwalifikowało się 45 ogierów.

W grupie tej znalazło się tylko 5 ogierów UJEŻDŻENIOWYCH, w tym ogier Sunnyboy van de Kempenhoeve - potomek ogiera DON DELUXE old 2011 (De Niro x Rosario x Feiner Stern) ! Tego samego, który od ubiegłego roku znajduje się w ofercie Cichoń Dressage / Cichoń Stallions.

Don Deluxe po zwycięskim Körungu Oldenburskim w 2013 r. został zakupiony na aukcji przez Andreasa Helgstranda za kwotę 910.000 euro (!) i włączony do oferty reproduktorów duńskiej stacji Helgstrand Dressage, w której barwach zwyciężył w 35-dniowym teście dla ogierów DWB w roku 2015. Don Deluxe będzie do dyspozycji i w tym roku. Rezyduje w Stacji Cichoń Stallions w Radzionkowie, a jego nasienie jest dostępne 7 dni w tygodniu i dociera do każdego zakątka Polski! https://cichonstallions.pl/horses/don-deluxe/

W grupie ogierów skokowych zakwalifikowanych do etapu trzeciego znalazł się Spitfire V, którego ojcem jest wspaniale progresujących, siwy CHACOON BLUE mekl 2009 (Chacco-Blue x Cartoon x Domino) ogier z listy oferowanych przez Deckstation Schockemoehle, za pośrednictwem Cichoń Stallions. https://cichonstallions.pl/horses/chacoon-blue/

Już wkrótce odświeżona oferta, nowy katalog z ponad 80-oma ogierami, których świeże nasienie będzie do dyspozycji polskich hodowców za pośrednictwem Stacji Ogierów Cichoń Stallions / Cichoń Dressage.

Następny artykuł

Dwie siły we wspólnym projekcie!

czytaj
Poprzedniu artykuł

Ciekawostki hanowerskie i aukcyjne

czytaj
Zobacz również
21 lutego 2021

Cichoń Stallions Show 2021 już za tydzień!

W sobotę 27 lutego, w naszym obiekcie odbędą się dwa niezwykle ciekawe wydarzenia hodowlane, które z całą pewnością stanowią ważny punkt w kalendarzu hodowców, planujących stanówkę w rozpoczynającym się sezonie.

czytaj
04 lutego 2021

Ogiery Cichoń Stallions dominują Finał Polowej Próby Dzielności Ogierów!

W pierwszej piątce klasyfikacji generalnej znalazła się cała trójka naszych młodych ogierów, wszystkie ze średnią ocen powyżej 8 punktów!

czytaj
30 stycznia 2021

Brix Falcon dołącza do oferty Cichoń Stallions!

Zakupiony podczas elitarnej aukcji NSI 2018 r. za kwotę 80.000 euro potomek og. Franklin wkracza w dorosłe życie

czytaj
22 stycznia 2021

Nowa kolekcja ogierów Schockemöhle już dostępna

Równocześnie z ukazaniem się nowej listy Stacja Cichoń Stallions otrzymała wyłączność na sprzedaż nasienia ogierów Stacji Deckstation Schockemöhle na terenie Polski! Wielu hodowców, przez ostatnie 4 lata już się przekonało, że nasza Stacja znacznie ułatwia dostawę nasienia.

czytaj
21 stycznia 2021

Dwie siły we wspólnym projekcie!

Sezon stanówkowy rusza a tu niespodzianka - Andreas Helgstrand i jego kolejna końska inwestycja.

czytaj
07 stycznia 2021

Ciekawostki hanowerskie i aukcyjne

Jak co roku każdy Związek hodowlany w Niemczech robi podsumowania. Najświeższy Jahrbuch Hengste (2021) pokazuje, że ogiery z oferty Deckstation Schockemöhle świetnie sobie radzą, więc i w tym związku cieszą się dużym powodzeniem, a ich wyniki hodowlane są więcej niż pozytywne.

czytaj
Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle