Zamawiam nasienie
powrót 07 stycznia 2021

Ciekawostki hanowerskie i aukcyjne

Jak co roku każdy Związek hodowlany w Niemczech robi podsumowania. Najświeższy Jahrbuch Hengste (2021) pokazuje, że ogiery z oferty Deckstation Schockemöhle świetnie sobie radzą, więc i w tym związku cieszą się dużym powodzeniem, a ich wyniki hodowlane są więcej niż pozytywne.

Pierwszą miłą wiadomością jest dopuszczenie do hodowli w tym związku w 2021 r. CHARINO PS OS 2005 (Chacco Blue x Larino x Andiamo Z), co, jak wiadomo, pozwoli właścicielom klaczy hanowerskich kryć tym ogierem i uzyskać potomstwo wpisane do tejże Księgi. Od wielu już lat na sukcesy Księgi Hanowerskiej pracuje dobrze znany i lubiany BALOU DU ROUET 1999 (Baloubet du Rouet x Continue x Domino). Jego potomstwo w ilości prawie 1150 sztuk zarejestrowane w tej księdze wygrało… blisko 3,85 miliona euro. Aż 188 jego córek jest zarejestrowanych w tym Związku, a premie hodowlane otrzymało prawie 40, ale co najważniejsze, ponad 20 synów otrzymało licencje. W gronie tym znalazł się ogier z oferty Cichoń Stallions/ Cichoń Dressage.

BALOUTAIRE PS 2011 (z m. po Chacco-Blue x Voltaire). Drugi, „stary” członek Księgi Hanowerskiej ogier DIARADO 2005 (Diamant de Semilly x Corrado I x Contender) dał aż 885 hanowerskich sportowców, którzy wygrali prawie 1,6 miliona euro, a 14 synów otrzymało licencje. Statystyki potwierdzają, że jego potomstwo skacze dobrze technicznie i wykazuje duże możliwości skokowe, ogier ten przekazuje w genach piękne głowy i szyje, poprawia również budowę kończyn.

Ciekawą lekturę stanowi też ranking ogierów skokowych wg sum i ilości sprzedanego potomstwa na AUKCJACH w 2020 roku. Wiadomo jest, że pod względem ilości sprzedanych koni, prym będą zawsze wiedli „starzy wyjadacze”, popularny, dobrze już znany ogier daje, choć po części, gwarancję konkretnej jakości. Są i tacy hodowcy/kupcy, którzy obserwując poczynania młodego ogiera w sporcie i jakość jego potomstwa, są w stanie zaryzykować sporą sumkę, by potomka takiego ogiera posiąść na drodze licytacji. Najmłodszym ogierem w pierwszej 10-tce w w.w. rankingu jest 10-letni CASALLCO han (Casall x Contender x Carthago). W 2020 roku jego potomstwo sprzedano za łączną sumę 831.180 euro , przy bardzo wysokiej średniej za jednego konia – blisko 64.000 euro Casallco, stanowiący własność Deckstation Schockemöhle, jest kolejnym ogierem do dyspozycji polskich hodowców za pośrednictwem Stacji Cichoń Stallons w której na co dzień stacjonuje jego syn. 5-letni CASALLCENTO (m. po Cento x Drossan), startujący w barwach KJ Lider Radzionków pod Łukaszem Kozą. Casallcento cieszył się sporą popularnością wśród hodowców w ub. sezonie i w tym roku spodziewamy się pierwszych po nim źrebiąt. Dwunastoletni CHACOON BLUE, również należący do Deckstation Schockemöhle, startuje obecnie pod Philipem Rüpingiem w skokach w klasie CS włącznie.

W 2020 roku sprzedano na aukcjach 20 potomków Chacoon Blue za łączną sumę ponad 755.000, przy średniej blisko 38.000 euro. Zachęcamy hodowców do analizowania nie tylko rodowodów i karier sportowych ogierów, ale także efektów finansowych pracy hodowlanej, jakimi są bez wątpienia wyniki aukcji. Nowy sezon już za rogiem, a my niebawem przedstawimy Państwu zaktualizowaną ofertę Stacji Cichoń Stallions/ Deckstation Schockemöhle. Znajdą się w niej także nowe ogiery, które będą do dyspozycji polskich hodowców za pośrednictwem Cichoń Dressage.

Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle