Zamawiam nasienie
powrót 07 stycznia 2021

Ciekawostki hanowerskie i aukcyjne

Jak co roku każdy Związek hodowlany w Niemczech robi podsumowania. Najświeższy Jahrbuch Hengste (2021) pokazuje, że ogiery z oferty Deckstation Schockemöhle świetnie sobie radzą, więc i w tym związku cieszą się dużym powodzeniem, a ich wyniki hodowlane są więcej niż pozytywne.

Pierwszą miłą wiadomością jest dopuszczenie do hodowli w tym związku w 2021 r. CHARINO PS OS 2005 (Chacco Blue x Larino x Andiamo Z), co, jak wiadomo, pozwoli właścicielom klaczy hanowerskich kryć tym ogierem i uzyskać potomstwo wpisane do tejże Księgi. Od wielu już lat na sukcesy Księgi Hanowerskiej pracuje dobrze znany i lubiany BALOU DU ROUET 1999 (Baloubet du Rouet x Continue x Domino). Jego potomstwo w ilości prawie 1150 sztuk zarejestrowane w tej księdze wygrało… blisko 3,85 miliona euro. Aż 188 jego córek jest zarejestrowanych w tym Związku, a premie hodowlane otrzymało prawie 40, ale co najważniejsze, ponad 20 synów otrzymało licencje. W gronie tym znalazł się ogier z oferty Cichoń Stallions/ Cichoń Dressage.

BALOUTAIRE PS 2011 (z m. po Chacco-Blue x Voltaire). Drugi, „stary” członek Księgi Hanowerskiej ogier DIARADO 2005 (Diamant de Semilly x Corrado I x Contender) dał aż 885 hanowerskich sportowców, którzy wygrali prawie 1,6 miliona euro, a 14 synów otrzymało licencje. Statystyki potwierdzają, że jego potomstwo skacze dobrze technicznie i wykazuje duże możliwości skokowe, ogier ten przekazuje w genach piękne głowy i szyje, poprawia również budowę kończyn.

Ciekawą lekturę stanowi też ranking ogierów skokowych wg sum i ilości sprzedanego potomstwa na AUKCJACH w 2020 roku. Wiadomo jest, że pod względem ilości sprzedanych koni, prym będą zawsze wiedli „starzy wyjadacze”, popularny, dobrze już znany ogier daje, choć po części, gwarancję konkretnej jakości. Są i tacy hodowcy/kupcy, którzy obserwując poczynania młodego ogiera w sporcie i jakość jego potomstwa, są w stanie zaryzykować sporą sumkę, by potomka takiego ogiera posiąść na drodze licytacji. Najmłodszym ogierem w pierwszej 10-tce w w.w. rankingu jest 10-letni CASALLCO han (Casall x Contender x Carthago). W 2020 roku jego potomstwo sprzedano za łączną sumę 831.180 euro , przy bardzo wysokiej średniej za jednego konia – blisko 64.000 euro Casallco, stanowiący własność Deckstation Schockemöhle, jest kolejnym ogierem do dyspozycji polskich hodowców za pośrednictwem Stacji Cichoń Stallons w której na co dzień stacjonuje jego syn. 5-letni CASALLCENTO (m. po Cento x Drossan), startujący w barwach KJ Lider Radzionków pod Łukaszem Kozą. Casallcento cieszył się sporą popularnością wśród hodowców w ub. sezonie i w tym roku spodziewamy się pierwszych po nim źrebiąt. Dwunastoletni CHACOON BLUE, również należący do Deckstation Schockemöhle, startuje obecnie pod Philipem Rüpingiem w skokach w klasie CS włącznie.

W 2020 roku sprzedano na aukcjach 20 potomków Chacoon Blue za łączną sumę ponad 755.000, przy średniej blisko 38.000 euro. Zachęcamy hodowców do analizowania nie tylko rodowodów i karier sportowych ogierów, ale także efektów finansowych pracy hodowlanej, jakimi są bez wątpienia wyniki aukcji. Nowy sezon już za rogiem, a my niebawem przedstawimy Państwu zaktualizowaną ofertę Stacji Cichoń Stallions/ Deckstation Schockemöhle. Znajdą się w niej także nowe ogiery, które będą do dyspozycji polskich hodowców za pośrednictwem Cichoń Dressage.

Następny artykuł

Początek roku – kwalifikacje ogierów BWP

czytaj
Poprzedniu artykuł

Nowy Rok!

czytaj
Zobacz również
02 kwietnia 2021

Serdeczne życzenia wielkanocne od Zespołu Cichoń Stallions

Wesołych Świąt spędzonych przede wszystkim w zdrowiu i wśród najbliższej rodziny.

czytaj
22 marca 2021

Iron z tytułem Czempiona Ogierów DWB 2021

4- letni syn ogiera Asgard's Ibiza zyskał najwyższe uznanie duńskiej komisji, natomiast spośród młodych ogierów należących do Helgstrand Dressage cztery uzyskały premię!

czytaj
16 marca 2021

Paul Schockemӧhle wyłącznym dysponentem nasienia og. Totilas

Sąd w Oldenburgu rozstrzygnął spór prawny na korzyść naszego niemieckiego partnera. Cichoń Stallions pozostaje wyłącznym dystrybutorem nasienia og. Totilas na Polskę.

czytaj
12 marca 2021

Rozpoczynamy współpracę z Hengstdepot Vornholt

Z radością informujemy, że nawiązaliśmy współpracę z niemiecką stacją ogierów, która od tego sezonu będzie dystrybuować nasienie naszych czołowych reproduktorów na terenie Niemiec

czytaj
08 marca 2021

Cichoń Stallions Show 2021

Pokaz ogierów z naszej oferty przybrał w tym roku nieco inną formę, adresowaną głównie do widzów on-line, a wiele tygodni przygotowań przyniosło oczekiwany sukces!

czytaj
21 lutego 2021

Cichoń Stallions Show 2021 już za tydzień!

W sobotę 27 lutego, w naszym obiekcie odbędą się dwa niezwykle ciekawe wydarzenia hodowlane, które z całą pewnością stanowią ważny punkt w kalendarzu hodowców, planujących stanówkę w rozpoczynającym się sezonie.

czytaj
Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle