Zamawiam nasienie
powrót 21 stycznia 2021

Dwie siły we wspólnym projekcie!

Sezon stanówkowy rusza a tu niespodzianka - Andreas Helgstrand i jego kolejna końska inwestycja.

Znany koński biznesmen, doskonały zawodnik dyscypliny ujeżdżenia wpadł na kolejny „koński” pomysł. Wchodzi do biznesu skoków przez przeszkody na wielką skalę. W tym celu jego firma nawiązała współpracę ze Stacją… Ludger Beerbaum Stables!

Na tę okoliczność utworzono Global Equestrian Group. Szacuje się, że nowe przedsiębiorstwo, w skład którego wejdą również mniejsze firmy, będzie miało całkowity obrót w wysokości około 65 milionów euro i zatrudni ponad 150 pracowników w Danii, Niemczech i USA.

Sam Andreas Helgstrand szacuje, że światowy rynek skoczków „jest prawdopodobnie dziesięć razy większy niż koni ujeżdżeniowych. Dlatego potencjał jest ogromny ”. Codzienne zarządzanie Stacjami Ludger Beerbaum i Helgstrand Dressage pozostaje niezmienione. Strony postanowiły nie ujawniać ceny sprzedaży/zakupu. Helgstrand Dressage od wielu lat jest partnerem Stacji Cichoń Stallions/ Cichoń Dressage.

Po połączeniu sił Helgstrand Dressage z Deckstation Schockemöhle ogiery z tej stacji są znacznie łatwiej dostępne polskim hodowcom. Jest tak dzięki Stacji Cichoń Stallions i jej sprawnej logistyce, korzystnym warunkom płatności, gdzie hodowcy nie muszą płacić za zamawiane nasienie „z góry”. Jak będzie w przypadku ogierów Ludger Beerbaum Stables -wkrótce się dowiemy. P.S. A tymczasem Andrzej Opłatek i wał. DIAROUBET OS 2012 (Diarado x Baloubet du Rouet) w niedzielę zajął 2 miejsce w Grand Prix (145 cm) na CSIU25 w Salzburgu. Uległ zwycięzcy tylko o 0,65 sek. Diarado niezmiennie pozostaje w ofercie Deckstation Schockemohle, a tym samym - Stacji Cichoń Stallions. https://cichonstallions.pl/horses/diarado/

Następny artykuł

Nowa kolekcja ogierów Schockemöhle już dostępna

czytaj
Poprzedniu artykuł

Początek roku – kwalifikacje ogierów BWP

czytaj
Zobacz również
08 marca 2021

Cichoń Stallions Show 2021

Pokaz ogierów z naszej oferty przybrał w tym roku nieco inną formę, adresowaną głównie do widzów on-line, a wiele tygodni przygotowań przyniosło oczekiwany sukces!

czytaj
21 lutego 2021

Cichoń Stallions Show 2021 już za tydzień!

W sobotę 27 lutego, w naszym obiekcie odbędą się dwa niezwykle ciekawe wydarzenia hodowlane, które z całą pewnością stanowią ważny punkt w kalendarzu hodowców, planujących stanówkę w rozpoczynającym się sezonie.

czytaj
04 lutego 2021

Ogiery Cichoń Stallions dominują Finał Polowej Próby Dzielności Ogierów!

W pierwszej piątce klasyfikacji generalnej znalazła się cała trójka naszych młodych ogierów, wszystkie ze średnią ocen powyżej 8 punktów!

czytaj
30 stycznia 2021

Brix Falcon dołącza do oferty Cichoń Stallions!

Zakupiony podczas elitarnej aukcji NSI 2018 r. za kwotę 80.000 euro potomek og. Franklin wkracza w dorosłe życie

czytaj
22 stycznia 2021

Nowa kolekcja ogierów Schockemöhle już dostępna

Równocześnie z ukazaniem się nowej listy Stacja Cichoń Stallions otrzymała wyłączność na sprzedaż nasienia ogierów Stacji Deckstation Schockemöhle na terenie Polski! Wielu hodowców, przez ostatnie 4 lata już się przekonało, że nasza Stacja znacznie ułatwia dostawę nasienia.

czytaj
15 stycznia 2021

Początek roku – kwalifikacje ogierów BWP

Tradycyjnie w styczniu Belgijska Księga Stadna organizuje 2-i etap selekcji ogierów. W tym roku przyjechało 80 ogierów, a do trzeciego etapu zakwalifikowało się 45 ogierów.

czytaj
Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle