Zamawiam nasienie
powrót 04 lutego 2021

Ogiery Cichoń Stallions dominują Finał Polowej Próby Dzielności Ogierów!

W pierwszej piątce klasyfikacji generalnej znalazła się cała trójka naszych młodych ogierów, wszystkie ze średnią ocen powyżej 8 punktów!

Fantastycznie spisały się nasze młode gwiazdy podczas zorganizowanej w Lesznie próby licencyjnej Polskiego Związku Hodowców Koni, pozwalającej na uzyskanie dożywotniej licencji dla ksiąg stadnych sp. i wlkp. Na 2. miejscu w klasyfikacji generalnej znalazł się Diakato PS (Diaron x Stakkato), ze średnią 8,3 pkt, w tym fantastyczną oceną 9,5 pkt za przydatność do dyscypliny od jeźdźca testera, w której to roli wystąpił Antonii Tomaszewski. Ten 4-letni ogier zachwycił sędziów i zgromadzoną publiczność swoją dynamiką, siłą skoków oraz sportowym charakterem.

Sukces z zeszłego roku powtórzył Radius (Revolution x OO Seven) ze średnią oceną 8,2 pkt zajmując 3. miejsce w klasyfikacji generalnej, będąc jednocześnie najlepszym uznanym przez PZHK reproduktorem ujeżdżeniowym. Radius imponował jakością galopu, ocenionego na 8,7 pkt, oraz jezdnością i predyspozycjami do ujeżdżenia, za które testująca ogiery z grupy A Daria Kobiernik, przyznała mu notę 8,5 pkt!

Dożywotnią licencję wywalczył także C-Quattro PS (Chacoon-Blue x Quattro B), który uzyskał średnią notę 8,1 pkt, pozwalającą na zajęcie 4. miejsca w mocnej grupie ogierów skokowych. Komicja doceniła nowoczesny typ i budowę tego ogiera, oraz jego predyspozycje ruchowe, przyznając mu 81 pkt bonitacyjnych, co stanowiło najwyższą ocenę spośród nowo uznanych ogierów.

Wszystkie wymienione wyżej ogiery znajdziecie już w naszej ofercie, a nasz zespół z przyjemnością pomoże Wam w doborze reproduktora do klaczy i zapewni sprawną dostawę świeżego nasienia w każdy zakątek Polski.

Następny artykuł

Cichoń Stallions Show 2021 już za tydzień!

czytaj
Poprzedniu artykuł

Brix Falcon dołącza do oferty Cichoń Stallions!

czytaj
Zobacz również
11 maja 2021

SANDRO HIT nie odpuszcza !

Bez wątpienia jednym z najlepszych reproduktorów – ojców koni ujeżdżeniowych na świecie pozostaje SANDRO HIT old 1993 (Sandro Song x Ramino) z oferty Deckstation Schockemöhle / Cichoń Stallions.

czytaj
03 maja 2021

II Otwarty Czempionat Źrebiąt Ras Szlachetnych

TC Equestrian, czyli połączone siły Tyszko Horses i Cichoń Stallions, po raz kolejny mają zaszczyt zaprosić na wydarzenie, którego pierwsza edycja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

czytaj
02 maja 2021

Potomstwo ogierów Helgstrand & Schockemöhle z najlepszymi cenami podczas elitarnej aukcji źrebiąt

Najwyższe ceny w toku organizowanej przez związek oldenburski licytacji online osiągneli synowie ogierów San Amour i Dynamic Dream.

czytaj
28 kwietnia 2021

Bezbłędny weekend ogierów z Deckstation Schockemoehle, czyli przeszkody na drodze

O tym, że niełatwo pogodzić hodowlę ze sportem przekonali się hodowcy, których klacze były w szczytowej fazie rui w czasie tego weekendu. Przed wyjazdem pobiera się nasienie ogierów, by móc dostarczyć je potrzebującym klaczom, jednak zdarza się, że go zabraknie.

czytaj
26 kwietnia 2021

Rewelacyjne debiuty naszych ogierów podczas ZO1* w Leśnej Woli

Nareszcie, po przymusowej przerwie spowodowanej epidemią, ruszyły zawody jeździeckie, a na parkury ruszyły nasze młode ogiery, by udowodnić, że drzemie w nich nie tylko potencjał hodowlany, ale także sportowy.

czytaj
23 kwietnia 2021

CC, czyli Conthargos i Chacoon Blue

W ciągu ostatnich dni dwójka potomków obu wymienionych ogierów świetnie zaprezentowała swoje możliwości skokowe.

czytaj
Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle