Zamawiam nasienie
powrót 04 lutego 2021

Ogiery Cichoń Stallions dominują Finał Polowej Próby Dzielności Ogierów!

W pierwszej piątce klasyfikacji generalnej znalazła się cała trójka naszych młodych ogierów, wszystkie ze średnią ocen powyżej 8 punktów!

Fantastycznie spisały się nasze młode gwiazdy podczas zorganizowanej w Lesznie próby licencyjnej Polskiego Związku Hodowców Koni, pozwalającej na uzyskanie dożywotniej licencji dla ksiąg stadnych sp. i wlkp. Na 2. miejscu w klasyfikacji generalnej znalazł się Diakato PS (Diaron x Stakkato), ze średnią 8,3 pkt, w tym fantastyczną oceną 9,5 pkt za przydatność do dyscypliny od jeźdźca testera, w której to roli wystąpił Antonii Tomaszewski. Ten 4-letni ogier zachwycił sędziów i zgromadzoną publiczność swoją dynamiką, siłą skoków oraz sportowym charakterem.

Sukces z zeszłego roku powtórzył Radius (Revolution x OO Seven) ze średnią oceną 8,2 pkt zajmując 3. miejsce w klasyfikacji generalnej, będąc jednocześnie najlepszym uznanym przez PZHK reproduktorem ujeżdżeniowym. Radius imponował jakością galopu, ocenionego na 8,7 pkt, oraz jezdnością i predyspozycjami do ujeżdżenia, za które testująca ogiery z grupy A Daria Kobiernik, przyznała mu notę 8,5 pkt!

Dożywotnią licencję wywalczył także C-Quattro PS (Chacoon-Blue x Quattro B), który uzyskał średnią notę 8,1 pkt, pozwalającą na zajęcie 4. miejsca w mocnej grupie ogierów skokowych. Komicja doceniła nowoczesny typ i budowę tego ogiera, oraz jego predyspozycje ruchowe, przyznając mu 81 pkt bonitacyjnych, co stanowiło najwyższą ocenę spośród nowo uznanych ogierów.

Wszystkie wymienione wyżej ogiery znajdziecie już w naszej ofercie, a nasz zespół z przyjemnością pomoże Wam w doborze reproduktora do klaczy i zapewni sprawną dostawę świeżego nasienia w każdy zakątek Polski.

Następny artykuł

Cichoń Stallions Show 2021 już za tydzień!

czytaj
Poprzedniu artykuł

Brix Falcon dołącza do oferty Cichoń Stallions!

czytaj
Zobacz również
21 lutego 2021

Cichoń Stallions Show 2021 już za tydzień!

W sobotę 27 lutego, w naszym obiekcie odbędą się dwa niezwykle ciekawe wydarzenia hodowlane, które z całą pewnością stanowią ważny punkt w kalendarzu hodowców, planujących stanówkę w rozpoczynającym się sezonie.

czytaj
30 stycznia 2021

Brix Falcon dołącza do oferty Cichoń Stallions!

Zakupiony podczas elitarnej aukcji NSI 2018 r. za kwotę 80.000 euro potomek og. Franklin wkracza w dorosłe życie

czytaj
22 stycznia 2021

Nowa kolekcja ogierów Schockemöhle już dostępna

Równocześnie z ukazaniem się nowej listy Stacja Cichoń Stallions otrzymała wyłączność na sprzedaż nasienia ogierów Stacji Deckstation Schockemöhle na terenie Polski! Wielu hodowców, przez ostatnie 4 lata już się przekonało, że nasza Stacja znacznie ułatwia dostawę nasienia.

czytaj
21 stycznia 2021

Dwie siły we wspólnym projekcie!

Sezon stanówkowy rusza a tu niespodzianka - Andreas Helgstrand i jego kolejna końska inwestycja.

czytaj
15 stycznia 2021

Początek roku – kwalifikacje ogierów BWP

Tradycyjnie w styczniu Belgijska Księga Stadna organizuje 2-i etap selekcji ogierów. W tym roku przyjechało 80 ogierów, a do trzeciego etapu zakwalifikowało się 45 ogierów.

czytaj
07 stycznia 2021

Ciekawostki hanowerskie i aukcyjne

Jak co roku każdy Związek hodowlany w Niemczech robi podsumowania. Najświeższy Jahrbuch Hengste (2021) pokazuje, że ogiery z oferty Deckstation Schockemöhle świetnie sobie radzą, więc i w tym związku cieszą się dużym powodzeniem, a ich wyniki hodowlane są więcej niż pozytywne.

czytaj
Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle