Zamawiam nasienie
powrót 21 lutego 2021

Cichoń Stallions Show 2021 już za tydzień!

W sobotę 27 lutego, w naszym obiekcie odbędą się dwa niezwykle ciekawe wydarzenia hodowlane, które z całą pewnością stanowią ważny punkt w kalendarzu hodowców, planujących stanówkę w rozpoczynającym się sezonie.

Pierwszym, którego rozpoczęcie planowane jest na godz. 10:00 będzie Pokaz Ogierów Licencjonowanych, organizowany przez Śląsko-Opolski Związek Hodowców Koni – wydarzenie, które wraca na Śląsk po roku przerwy, albowiem w 2020 r. gospodarzem tego zyskującego na prestiżu i popularności wydarzenia był Dolnośląski Związek Hodowców Koni.

Do pokazu zgłoszono łącznie 47 licencjonowanych, bądź będących w trakcie procesu licencjonowania przez PZHK ogierów, wśród których najliczniej reprezentowane będą ogiery rasy śląskiej, ale nie zabraknie także silnej grupy ogierów szlachetnych, ogierów zimnokrwistych oraz kucy i koni małych. Co ważne, do Pokazu zgłoszono nie tylko licencjonowane ogiery z terenu Dolnego i Górnego Śląska, ale także silną reprezentację z woj. mazowieckiego czy lubelskiego. Ogiery prezentowane będą w ręku i ruchu luzem, a część z nich również pod kątem użytkowym.

Planowo Pokaz Ogierów ŚOZHK zakończy się o godz. 17:00, a dwie godziny później rozpocznie się Cichoń Stallions Show 2021 – pokaz kolekcji reproduktorów ujeżdżeniowych i skokowych należących do działającej w Radzionkowie stacji ogierów Cichoń Stallions. Prezentacje 10 ogierów, spośród których niewątpliwie najbardziej wyczekiwany jest występ sprowadzonego w ostatnich dniach do Polski skokowego ogiera Caroly – Mistrza Niemiec Młodych Koni z roku 2014,

Prezentacje ogierów wzbogacone będą rozmowami ekspertów skupionymi wokół tematyki hodowli, a także treningu, prezentacji i dobrostanu młodych koni. Wśród prelegentów znajdą się m.in. utytułowana zawodniczka konkurencji WKKW i skoków przez przeszkody Daria Kobiernik, lekarz weterynarii Bernhardt Janetzko czy Florian Meyer zu Hartum – jeździec i trener, będący przedstawicielem Deckstation Schockemӧhle, niemieckiego partnera stacji Cichoń Stallions. Nie zabraknie także części artystycznej, w której wystąpi Maciej Balcar, wokalista zespołu Dżem. Pokaz będzie dostępny za pośrednictwem darmowej transmisji na portalu Świat Koni. Istnieje również możliwość udziału na żywo - wymagana jest wcześniejsza rejestracja mailowo na adres: event@cichonstallions.pl

Następny artykuł

Cichoń Stallions Show 2021

czytaj
Poprzedniu artykuł

Ogiery Cichoń Stallions dominują Finał Polowej Próby Dzielności Ogierów!

czytaj
Zobacz również
24 czerwca 2021

Praktyki wakacyjne

Na czas wakacji (lipiec-sierpień) przyjmiemy na praktyki zmotywowanych miłośników hodowli i jeździectwa, chcących poszerzyć swoją wiedzę i nabyć nowe doświadczenie

czytaj
17 czerwca 2021

Dobra wiadomość dla Hodowców koni skokowych!

Po miesięcznej nieobecności spowodowanej pobytem w Deckstation Schockemöhle do Polski wraca V-ce Czempion Próby Dzielności 2021 - Diakato PS (Diaron x Stakkato).

czytaj
14 czerwca 2021

Fantastyczny weekend
w SK Ochaby!

Podczas eliminacji Mistrzostw Polski Młodych Koni rewelacyjnie spisał się Radius.

czytaj
08 czerwca 2021

Poradnik dla Hodowców

Ruszyła nasza seria poradników dla hodowców! Zwiększamy aktywność w serwisie YouTube.

czytaj
11 maja 2021

SANDRO HIT nie odpuszcza !

Bez wątpienia jednym z najlepszych reproduktorów – ojców koni ujeżdżeniowych na świecie pozostaje SANDRO HIT old 1993 (Sandro Song x Ramino) z oferty Deckstation Schockemöhle / Cichoń Stallions.

czytaj
03 maja 2021

II Otwarty Czempionat Źrebiąt Ras Szlachetnych

TC Equestrian, czyli połączone siły Tyszko Horses i Cichoń Stallions, po raz kolejny mają zaszczyt zaprosić na wydarzenie, którego pierwsza edycja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

czytaj
Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle