Zamawiam nasienie
powrót 21 lutego 2021

Cichoń Stallions Show 2021 już za tydzień!

W sobotę 27 lutego, w naszym obiekcie odbędą się dwa niezwykle ciekawe wydarzenia hodowlane, które z całą pewnością stanowią ważny punkt w kalendarzu hodowców, planujących stanówkę w rozpoczynającym się sezonie.

Pierwszym, którego rozpoczęcie planowane jest na godz. 10:00 będzie Pokaz Ogierów Licencjonowanych, organizowany przez Śląsko-Opolski Związek Hodowców Koni – wydarzenie, które wraca na Śląsk po roku przerwy, albowiem w 2020 r. gospodarzem tego zyskującego na prestiżu i popularności wydarzenia był Dolnośląski Związek Hodowców Koni.

Do pokazu zgłoszono łącznie 47 licencjonowanych, bądź będących w trakcie procesu licencjonowania przez PZHK ogierów, wśród których najliczniej reprezentowane będą ogiery rasy śląskiej, ale nie zabraknie także silnej grupy ogierów szlachetnych, ogierów zimnokrwistych oraz kucy i koni małych. Co ważne, do Pokazu zgłoszono nie tylko licencjonowane ogiery z terenu Dolnego i Górnego Śląska, ale także silną reprezentację z woj. mazowieckiego czy lubelskiego. Ogiery prezentowane będą w ręku i ruchu luzem, a część z nich również pod kątem użytkowym.

Planowo Pokaz Ogierów ŚOZHK zakończy się o godz. 17:00, a dwie godziny później rozpocznie się Cichoń Stallions Show 2021 – pokaz kolekcji reproduktorów ujeżdżeniowych i skokowych należących do działającej w Radzionkowie stacji ogierów Cichoń Stallions. Prezentacje 10 ogierów, spośród których niewątpliwie najbardziej wyczekiwany jest występ sprowadzonego w ostatnich dniach do Polski skokowego ogiera Caroly – Mistrza Niemiec Młodych Koni z roku 2014,

Prezentacje ogierów wzbogacone będą rozmowami ekspertów skupionymi wokół tematyki hodowli, a także treningu, prezentacji i dobrostanu młodych koni. Wśród prelegentów znajdą się m.in. utytułowana zawodniczka konkurencji WKKW i skoków przez przeszkody Daria Kobiernik, lekarz weterynarii Bernhardt Janetzko czy Florian Meyer zu Hartum – jeździec i trener, będący przedstawicielem Deckstation Schockemӧhle, niemieckiego partnera stacji Cichoń Stallions. Nie zabraknie także części artystycznej, w której wystąpi Maciej Balcar, wokalista zespołu Dżem. Pokaz będzie dostępny za pośrednictwem darmowej transmisji na portalu Świat Koni. Istnieje również możliwość udziału na żywo - wymagana jest wcześniejsza rejestracja mailowo na adres: event@cichonstallions.pl

Poprzedniu artykuł

Ogiery Cichoń Stallions dominują Finał Polowej Próby Dzielności Ogierów!

czytaj
Zobacz również
04 lutego 2021

Ogiery Cichoń Stallions dominują Finał Polowej Próby Dzielności Ogierów!

W pierwszej piątce klasyfikacji generalnej znalazła się cała trójka naszych młodych ogierów, wszystkie ze średnią ocen powyżej 8 punktów!

czytaj
30 stycznia 2021

Brix Falcon dołącza do oferty Cichoń Stallions!

Zakupiony podczas elitarnej aukcji NSI 2018 r. za kwotę 80.000 euro potomek og. Franklin wkracza w dorosłe życie

czytaj
22 stycznia 2021

Nowa kolekcja ogierów Schockemöhle już dostępna

Równocześnie z ukazaniem się nowej listy Stacja Cichoń Stallions otrzymała wyłączność na sprzedaż nasienia ogierów Stacji Deckstation Schockemöhle na terenie Polski! Wielu hodowców, przez ostatnie 4 lata już się przekonało, że nasza Stacja znacznie ułatwia dostawę nasienia.

czytaj
21 stycznia 2021

Dwie siły we wspólnym projekcie!

Sezon stanówkowy rusza a tu niespodzianka - Andreas Helgstrand i jego kolejna końska inwestycja.

czytaj
15 stycznia 2021

Początek roku – kwalifikacje ogierów BWP

Tradycyjnie w styczniu Belgijska Księga Stadna organizuje 2-i etap selekcji ogierów. W tym roku przyjechało 80 ogierów, a do trzeciego etapu zakwalifikowało się 45 ogierów.

czytaj
07 stycznia 2021

Ciekawostki hanowerskie i aukcyjne

Jak co roku każdy Związek hodowlany w Niemczech robi podsumowania. Najświeższy Jahrbuch Hengste (2021) pokazuje, że ogiery z oferty Deckstation Schockemöhle świetnie sobie radzą, więc i w tym związku cieszą się dużym powodzeniem, a ich wyniki hodowlane są więcej niż pozytywne.

czytaj
Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle