Zamawiam nasienie
powrót 30 stycznia 2021

Brix Falcon dołącza do oferty Cichoń Stallions!

Zakupiony podczas elitarnej aukcji NSI 2018 r. za kwotę 80.000 euro potomek og. Franklin wkracza w dorosłe życie

Zakupiony przez nas w 2018 r. na elitarnej aukcji źrebiąt Nordic Sales International ogier Brix Falcon (Franklin x Fürstenball) dołącza do stawki CIchoń Stallion po uzyskaniu licencji hodowlanej Polskiego Związku Hodowców Koni w trakcie Kwalifikacji do Hodowli w Lesznie!

Nasz wychowanek, choć ciągle jeszcze dość młodzieńczo wyglądający, imponował nowoczesnym typem, doskonałymi walorami ruchowymi, gdzie kłus w ocenie bonitacyjnej nagrodzony został oceną 9 pkt, oraz doskonałym charakterem i koncentracją w trakcie wszystkich składających się na proces licencjonowania prób.

Brix Falcon jest owocem bardzo nowoczesnej myśli hodowlanej, gdzie niezwykle popularny, ekspresyjny ogier KWPN - Franklin, został połączony z matką reprezentującą niemieckie linie hodowlane ogierów Fürstenball x Welt Hit II.

Ogier z uwagi na ciągle intensywny rozwój i potrzebny mu dla osiągniecia pełnej dojrzałości czas, będzie w pełni dostępny w drugiej połowie sezonu, wcześniej po indywidualnych ustaleniach.

Następny artykuł

Ogiery Cichoń Stallions dominują Finał Polowej Próby Dzielności Ogierów!

czytaj
Poprzedniu artykuł

Nowa kolekcja ogierów Schockemöhle już dostępna

czytaj
Zobacz również
21 lutego 2021

Cichoń Stallions Show 2021 już za tydzień!

W sobotę 27 lutego, w naszym obiekcie odbędą się dwa niezwykle ciekawe wydarzenia hodowlane, które z całą pewnością stanowią ważny punkt w kalendarzu hodowców, planujących stanówkę w rozpoczynającym się sezonie.

czytaj
04 lutego 2021

Ogiery Cichoń Stallions dominują Finał Polowej Próby Dzielności Ogierów!

W pierwszej piątce klasyfikacji generalnej znalazła się cała trójka naszych młodych ogierów, wszystkie ze średnią ocen powyżej 8 punktów!

czytaj
22 stycznia 2021

Nowa kolekcja ogierów Schockemöhle już dostępna

Równocześnie z ukazaniem się nowej listy Stacja Cichoń Stallions otrzymała wyłączność na sprzedaż nasienia ogierów Stacji Deckstation Schockemöhle na terenie Polski! Wielu hodowców, przez ostatnie 4 lata już się przekonało, że nasza Stacja znacznie ułatwia dostawę nasienia.

czytaj
21 stycznia 2021

Dwie siły we wspólnym projekcie!

Sezon stanówkowy rusza a tu niespodzianka - Andreas Helgstrand i jego kolejna końska inwestycja.

czytaj
15 stycznia 2021

Początek roku – kwalifikacje ogierów BWP

Tradycyjnie w styczniu Belgijska Księga Stadna organizuje 2-i etap selekcji ogierów. W tym roku przyjechało 80 ogierów, a do trzeciego etapu zakwalifikowało się 45 ogierów.

czytaj
07 stycznia 2021

Ciekawostki hanowerskie i aukcyjne

Jak co roku każdy Związek hodowlany w Niemczech robi podsumowania. Najświeższy Jahrbuch Hengste (2021) pokazuje, że ogiery z oferty Deckstation Schockemöhle świetnie sobie radzą, więc i w tym związku cieszą się dużym powodzeniem, a ich wyniki hodowlane są więcej niż pozytywne.

czytaj
Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle