Zamawiam nasienie
powrót 21 listopada 2021

Körung Oldenburski w Vechcie pod znakiem sukcesów stacji Helgstrand & Schockemöhle

Zakończona właśnie próba licencyjna dla ogierów oldenburskich to pasmo sukcesów naszych zachodnich partnerów - Deckststion Schockemöhle i Helgstrand Dressage - triumfy świeciły zarówno wystawiane przez nich młode ogiery, jak i potomstwo oferowanych przez te stacje reproduktorów.

I tak Czempionem został, wymieniany przez fachowców jako jeden z faworytów do tytułu, wspaniały syn og. Indian Rock od klaczy po For Romance I, własności Helgstrand Dressage, któremu nadano, oddające jego nieprzeciętność imię - Incredible. Ogier ten z pewnością zasili stawkę duńskiej stacji ogierów w nadchodzącym sezonie hodowlanym, i tym samym będzie dostępny w Polsce za naszym pośrednictwem. II lokata przypadła synowi og. Furst Toto (z oferty Schockemöhle) od matki po Furst Piccolo, który na kończącej körung aukcji został zakupiony przez duet… Helgstrand i Schockemöhle.

Na III miejscu uplasował się syn ogiera Suarez, który w minionych sezonach był dostępny w ofercie Helgstrand, od klaczy po Dante Weltino. Po zaciętej rywalizacji ogier ten zmieni właściciela za kwotę 530.000€ i trafi do Klosterhof Medingen. Miejsce IV zajął należący do Helgstrand Dressage syn og. Valverde od matki po Floriscount. Ogier ten zapewne zastąpi w przyszłorocznej ofercie naszego duńskiego partnera swojego słynnego ojca - Valverde, który w tym roku został sprzedany.

Lokata V przypadła potomkowi og. Foundation (z oferty Paula Schockemöhle) od matki po Bretton Woods, a ostatnia z premiowanych - VI lokata, trafiła do syna ogiera Top Gear, który znajduje się w ofercie… stacji Schockemöhle. Matka tego 2,5-latka to córka epokowego Sandro Hit, który w tym roku zajął I miejsce w rankingu WBFSH reproduktorów ujeżdżeniowych. Również ten ogier zmienił właściciela podczas wieczornej aukcji i został zakupiony przez Andreasa Helgstranda!

Wielkie emocje w Vechcie dobiegły końca, a już dzisiaj oczy świata hodowlanego skupione są na Münster, gdzie najlepsze młode ogiery selekcjonuje związek westfalski. Również tam nie zabraknie silnej reprezentacji naszych zachodnich partnerów.

Następny artykuł

Kolejne fantastyczne informacje z rynku transferowego!

czytaj
Poprzedniu artykuł

Nowe, październikowe sukcesy potomstwa ogierów z Deckstation Schockemöhle

czytaj
Zobacz również
01 grudnia 2021

Kolejne dobre wieści o młodych ogierach z Deckstation Schockemöhle

Stawka czterech ogierów ujeżdżeniowych z tej właśnie Stacji Ogierów świetnie sprostała zadaniom jakie nakłada na młode ogiery próba dzielności kończąca 50-dniowy trening ZT w Schlieckau.

czytaj
29 listopada 2021

Gestüt Lewitz zwycięża dubletem w Adelheidsdorf

Podczas zakończonej dzisiaj próbie dzielności wieńczącej 50-dniowy test w ZT Adelheidsdorf hodowla Paul Schockemoehle odniosła niebywały sukces:

czytaj
24 listopada 2021

"Głos mają Hodowcy" - rozpoczynamy nasz nowy projekt!

"Głos mają hodowcy” to nowa inicjatywa stacji ogierów Cichoń Stallions mająca na celu przybliżenie sylwetek współpracujących z nami Hodowców.

czytaj
24 listopada 2021

Kolejne fantastyczne informacje z rynku transferowego!

Nasi zachodni partnerzy - Deckstation Schockemöhle i Helgstrand Dressage dołączyli do swojej stawki kolejne fantastyczne ogiery!

czytaj
27 października 2021

Nowe, październikowe sukcesy potomstwa ogierów z Deckstation Schockemöhle

Październik obfituje w konkursy i śledząc ich wyniki można analizować, które ogiery doczekały się utalentowanych potomków. Oczywistym jest, że najwięcej takowych będzie po ogierach już nieco wiekowo zaawansowanych.

czytaj
19 października 2021

Co nam mówi czempionat o młodych koniach?

Próba dzielności powinna być dopiero początkiem sportowej drogi ogiera. Każdy hodowca, który planuje pokryć swoją klacz poszukuje kandydata, który nie tylko wygra kwalifikacje, a nawet późniejszy test, ale osiągnie jak najwięcej w sporcie.

czytaj
Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle