Zamawiam nasienie
powrót 24 listopada 2021

Kolejne fantastyczne informacje z rynku transferowego!

Nasi zachodni partnerzy - Deckstation Schockemöhle i Helgstrand Dressage dołączyli do swojej stawki kolejne fantastyczne ogiery!

W ostatnich dniach, za sprawą prób licencyjnych młodych ogierów w dwóch prestiżowych niemieckich związkach hodowlanych - oldenburskim i westfalskim, znacznie poszerzyła się stawka naszych zagranicznych partnerów. O wynikach i zakupach koni ujeżdżeniowych, dokonanych na körungu oldenburskim pisaliśmy w ostatnim poście, natomiast dwa dni temu Deckstation Schockemöhle przekazało kolejne świetne informacje, że w przyszłorocznej ofercie tej stacji znajdzie się również Czempion Körungu OS (oldenburska księga koni skokowych), o rodowodzie Cornet Obolensky x Cassini.

Rewelacyjny okazał się także körung westfalski, gdzie premię zdobył wystawiany przez Helgstrand Dressage ogier Joshua (Jovian x Belissimo M), a Andreas Helgstrand dokonał kolejnych spektakularnych transakcji, kupując za kwotę 940.000 euro najdroższego na aukcji reproduktora o rodowodzie Vitalis x Fidertanz, a także dwa inne: Fraklin x Rock Forever i nieprzeciętnie umaszczonego syna Quaside MD, od matki po Captain Fire.

Łącznie nasi zachodni partnerzy z oldenburskiej i westfalskiej próby licencyjnej zabieraali do swoich stajni 14 licencjonowanych reproduktorów, w tym dwóch czempionów i liczne premiowane ogiery - większość z nich znajdzie się w przyszłorocznej ofercie stanówki, a ich nasienie będzie można zakupić w Polsce za naszym pośrednictwem.

Następny artykuł

"Głos mają Hodowcy" - rozpoczynamy nasz nowy projekt!

czytaj
Poprzedniu artykuł

Körung Oldenburski w Vechcie pod znakiem sukcesów stacji Helgstrand & Schockemöhle

czytaj
Zobacz również
01 grudnia 2021

Kolejne dobre wieści o młodych ogierach z Deckstation Schockemöhle

Stawka czterech ogierów ujeżdżeniowych z tej właśnie Stacji Ogierów świetnie sprostała zadaniom jakie nakłada na młode ogiery próba dzielności kończąca 50-dniowy trening ZT w Schlieckau.

czytaj
29 listopada 2021

Gestüt Lewitz zwycięża dubletem w Adelheidsdorf

Podczas zakończonej dzisiaj próbie dzielności wieńczącej 50-dniowy test w ZT Adelheidsdorf hodowla Paul Schockemoehle odniosła niebywały sukces:

czytaj
24 listopada 2021

"Głos mają Hodowcy" - rozpoczynamy nasz nowy projekt!

"Głos mają hodowcy” to nowa inicjatywa stacji ogierów Cichoń Stallions mająca na celu przybliżenie sylwetek współpracujących z nami Hodowców.

czytaj
21 listopada 2021

Körung Oldenburski w Vechcie pod znakiem sukcesów stacji Helgstrand & Schockemöhle

Zakończona właśnie próba licencyjna dla ogierów oldenburskich to pasmo sukcesów naszych zachodnich partnerów - Deckststion Schockemöhle i Helgstrand Dressage - triumfy świeciły zarówno wystawiane przez nich młode ogiery, jak i potomstwo oferowanych przez te stacje reproduktorów.

czytaj
27 października 2021

Nowe, październikowe sukcesy potomstwa ogierów z Deckstation Schockemöhle

Październik obfituje w konkursy i śledząc ich wyniki można analizować, które ogiery doczekały się utalentowanych potomków. Oczywistym jest, że najwięcej takowych będzie po ogierach już nieco wiekowo zaawansowanych.

czytaj
19 października 2021

Co nam mówi czempionat o młodych koniach?

Próba dzielności powinna być dopiero początkiem sportowej drogi ogiera. Każdy hodowca, który planuje pokryć swoją klacz poszukuje kandydata, który nie tylko wygra kwalifikacje, a nawet późniejszy test, ale osiągnie jak najwięcej w sporcie.

czytaj
Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle