Zamawiam nasienie
powrót 27 października 2021

Nowe, październikowe sukcesy potomstwa ogierów z Deckstation Schockemöhle

Październik obfituje w konkursy i śledząc ich wyniki można analizować, które ogiery doczekały się utalentowanych potomków. Oczywistym jest, że najwięcej takowych będzie po ogierach już nieco wiekowo zaawansowanych.

Potomkowie karego DIARADO holszt 2005 (Diamant de Semilly x Corrado) świetnie radzili sobie w USA i na Węgrzech: Wał. Donatello westf zajął dwukrotnie 2 miejsce w ważnych konkursach - w Grand Prix na wys. 155 cm i konkursie 145 cm na zawodach CSI5* Arena Mend Classic w White Sulfur Springs w USA , natomiast ogier Don Diarado rhein pod Maurice Tebbel startował w październikowym pierwszym i drugim cyklu prestiżowych zawodów CSI5* w Samorin (HUN). W pierwszym zajął 4 miejsce w konkursie 155 cm, a w drugim pokonując parkur dwukrotnie na zero uplasował się na 3 miejscu w Grand Prix o wys. 160 cm Na tych samych zawodach pierwszą kwalifikację do finału (155 cm) wygrał wspaniały Mistrz olimpijski z Tokio – wał. Explosion W, syn czołowego w rankingu WBFSH ogiera Chacco-Blue, który w stacji Deckstation Schockemoehle ma już godnych siebie następców - synów, którzy kontynuują jego linię (CHACOON BLUE, CHACFLY PS i CHACCOTHAGE BLUE PS).

Na wspomnianych zawodach w Samorin, dobrze pokazał się Bantou Balou, syn ogiera BALOU DU ROUET old 1999 (Baloubet du Rouet x Continue). Dwukrotnie bezbłędnie pokonując parkur w konkursie dwufazowym o wys. 145 cm zajął 4 miejsce Wiele działo się także w gronie potomków ogierów ujeżdżeniowych z Deckstation Schockemoehle. Nas zapewne najbardziej zainteresuje klacz Heiline’s Danciera, która świetnie sprawiła się na CDI-W w Herning (DEN), gdzie zajęła dwukrotnie drugie miejsce w Grand Prix – 75,47% i Grand Prix Freestyle z wynikiem 86,39 Klacz ta jest interesująca ze względu na swoją matkę, wspaniałą Danceline TS (po De Niro), która w 2013 urodziła ogiera HEILINE'S ZANZIER DWB, od3 lat dostępnego dla polskich hodowców w sezonie rozpłodowym przez 7 dni w tygodniu w Stacji Cichoń Stallions/ Cichoń Dressage. Co ciekawe, ojciec tego ogiera, czyli Blue Hors Zack w tym samym konkursie Grand Prix Freestyle zajął miejsce 5-te z wynikiem 80,88 % ️ Świadczy to dobitnie o imponującym potencjalne genetycznym kasztanowatego ogiera Heiline’s Zanzier, który równolegle do kariery hodowlanej, potwierdza swoje możliwości również w startach pod Mateusz Cichoń.

Ojcem wspomnianej wyżej , wspaniałej klaczy Heiline’s Danciera jest ogier FÜRSTENBALL old 2006 (Fürst Heinrich x Donnerhall), który ma już wyrobiona markę w świecie hodowlanym i zdaje się ciągle ją potwierdzać. Swoje pierwsze starty rozpoczął z dużym sukcesem jego 3-letni syn Felix, który wygrał Czempionat Młodych Koni na Węgrzech . Sporo działo się również na rynku aukcyjnym źrebiąt. Na zorganizowanej przez Związek Hanowerski @138. Verdener Elite-Auktion Online najwyższą cenę – 74,5 tys euro zapłacił klient z Norwegii za ogierka Dynamic in Black po DYNAMIC DREAM westf 2017 (Dream Boy x Sir Donnerhall I) Natomiast klient z Ukrainy zapłacił 35,5 tys. euro za ogierka San Salvador po SIR DONNERHALL old 2001 (Sandro Hit x Donnerhall) Najdrożej sprzedanym źrebięciem o rodowodzie skokowym był ogierek Casino Royal po CONTHARGOS OS 2004 (Converter x Carthago), za którego klient z Węgier postanowił zapłacić 10,5 tys. euro. Świeże nasienie ojców tych źrebiąt jest dostępne 7 dni w tygodniu dla polskich hodowców za pośrednictwem stacji Stacji Cichoń Stallions/ Cichoń Dressage . Już wkrótce rozpocznie się nowy sezon rozpłodowy, być może więc powyższe dane będą przyczynkiem do przemyśleń i nasuną Wam pomysły na nowe kojarzenia

Następny artykuł

Körung Oldenburski w Vechcie pod znakiem sukcesów stacji Helgstrand & Schockemöhle

czytaj
Poprzedniu artykuł

Co nam mówi czempionat o młodych koniach?

czytaj
Zobacz również
01 grudnia 2021

Kolejne dobre wieści o młodych ogierach z Deckstation Schockemöhle

Stawka czterech ogierów ujeżdżeniowych z tej właśnie Stacji Ogierów świetnie sprostała zadaniom jakie nakłada na młode ogiery próba dzielności kończąca 50-dniowy trening ZT w Schlieckau.

czytaj
29 listopada 2021

Gestüt Lewitz zwycięża dubletem w Adelheidsdorf

Podczas zakończonej dzisiaj próbie dzielności wieńczącej 50-dniowy test w ZT Adelheidsdorf hodowla Paul Schockemoehle odniosła niebywały sukces:

czytaj
24 listopada 2021

"Głos mają Hodowcy" - rozpoczynamy nasz nowy projekt!

"Głos mają hodowcy” to nowa inicjatywa stacji ogierów Cichoń Stallions mająca na celu przybliżenie sylwetek współpracujących z nami Hodowców.

czytaj
24 listopada 2021

Kolejne fantastyczne informacje z rynku transferowego!

Nasi zachodni partnerzy - Deckstation Schockemöhle i Helgstrand Dressage dołączyli do swojej stawki kolejne fantastyczne ogiery!

czytaj
21 listopada 2021

Körung Oldenburski w Vechcie pod znakiem sukcesów stacji Helgstrand & Schockemöhle

Zakończona właśnie próba licencyjna dla ogierów oldenburskich to pasmo sukcesów naszych zachodnich partnerów - Deckststion Schockemöhle i Helgstrand Dressage - triumfy świeciły zarówno wystawiane przez nich młode ogiery, jak i potomstwo oferowanych przez te stacje reproduktorów.

czytaj
19 października 2021

Co nam mówi czempionat o młodych koniach?

Próba dzielności powinna być dopiero początkiem sportowej drogi ogiera. Każdy hodowca, który planuje pokryć swoją klacz poszukuje kandydata, który nie tylko wygra kwalifikacje, a nawet późniejszy test, ale osiągnie jak najwięcej w sporcie.

czytaj
Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle