Zamawiam nasienie
powrót 24 listopada 2021

"Głos mają Hodowcy" - rozpoczynamy nasz nowy projekt!

"Głos mają hodowcy” to nowa inicjatywa stacji ogierów Cichoń Stallions mająca na celu przybliżenie sylwetek współpracujących z nami Hodowców.

Hodowla koni sportowych to proces o bardzo szerokim spektrum ważnych tematów i problemów, z którymi Hodowcy borykają się na co dzień. Mając nadzieję, że wielu spośród współpracujących z nami Hodowców zechce podzielić się z innymi swoimi spostrzeżeniami i troskami, zainicjowaliśmy cykl wywiadów, w których być może czytający znajdą odpowiedzi na pytania, które ich nurtują lub inspirację do rozwoju swojej Hodowli.

Zauważamy też, że pomimo niewątpliwych osiągnięć hodowlanych i wprowadzenia na "rynek" wielu fantastycznych koni sportowych, wielu spośród rodzimych Hodowców pozostaje nieznanych dla szerszego grona - chcemy to zmienić, tak aby poszukujący klasowych koni w pierwszej kolejności kierowali swe kroki do polskich Hodowców

Dlatego też postanowiliśmy wykorzystać czas przed kolejnym sezonem hodowlanym, by za pomocą wywiadów przybliżyć Wam sylwetki współpracujących z nami Hodowców, którzy zechcieli podzielić się swoimi doświadczeniami i opiniami. Wywiady będziemy systematycznie zamieszczać na naszej stronie internetowej, a podsumowaniem będzie drukowany biuletyn, który przygotujemy na pokaz ogierów w ostatni weekend lutego.

Jako pierwszy prezentujemy wywiad z Agatą Fornalską, znaną z hodowli koni hanowerskich pod marką "Konie Jak Malowane" która powiedziała m.in.: „𝘊𝘦𝘯𝘪𝘦̨ 𝘴𝘰𝘣𝘪𝘦 𝘥𝘰𝘣𝘳𝘦 𝘬𝘰𝘯𝘪𝘦 𝘰 𝘱𝘪𝘦̨𝘬𝘯𝘺𝘮 𝘦𝘬𝘴𝘵𝘦𝘳𝘪𝘦𝘳𝘻𝘦 𝘪 𝘮𝘢̨𝘥𝘳𝘺𝘤𝘩 𝘨ł𝘰𝘸𝘢𝘤𝘩 (…), 𝘕𝘪𝘦 𝘮𝘢𝘮 (…) 𝘭𝘪𝘯𝘪𝘪, 𝘬𝘵𝘰́𝘳𝘦 𝘱𝘳𝘦𝘧𝘦𝘳𝘶𝘫𝘦̨ 𝘫𝘢𝘬𝘰𝘴́ 𝘴𝘻𝘤𝘻𝘦𝘨𝘰́𝘭𝘯𝘪𝘦, 𝘻𝘢𝘮𝘺𝘬𝘢𝘫𝘢̨𝘤 𝘴𝘪𝘦̨ 𝘯𝘢 𝘸𝘴𝘻𝘺𝘴𝘵𝘬𝘪𝘦 𝘱𝘰𝘻𝘰𝘴𝘵𝘢ł𝘦. (…) . 𝘚𝘵𝘢𝘳𝘢𝘮 𝘴𝘪𝘦̨ 𝘸 𝘤𝘪𝘢̨𝘨𝘶 𝘴𝘦𝘻𝘰𝘯𝘶 𝘸𝘺𝘬𝘰𝘳𝘻𝘺𝘴𝘵𝘢𝘤́ 𝘻𝘢𝘳𝘰́𝘸𝘯𝘰 𝘰𝘨𝘪𝘦𝘳𝘺 𝘴𝘱𝘳𝘢𝘸𝘥𝘻𝘰𝘯𝘦 𝘫𝘢𝘬 𝘪 𝘮ł𝘰𝘥𝘦 𝘨𝘸𝘪𝘢𝘻𝘥𝘺. 𝘚𝘵𝘢𝘳𝘴𝘻𝘦 𝘥𝘢𝘫𝘢̨ 𝘮𝘪 𝘸𝘪𝘦̨𝘬𝘴𝘻𝘦 𝘴𝘻𝘢𝘯𝘴𝘦 𝘯𝘢 𝘶𝘻𝘺𝘴𝘬𝘢𝘯𝘪𝘦 𝘴𝘰𝘭𝘪𝘥𝘯𝘦𝘨𝘰 𝘮𝘢𝘵𝘦𝘳𝘪𝘢ł𝘶 𝘯𝘢 𝘱𝘰𝘸𝘪𝘦̨𝘬𝘴𝘻𝘢𝘯𝘪𝘦 𝘴𝘵𝘢𝘥𝘢 𝘮𝘢𝘵𝘦𝘬. (…) „ A zapytana o rady dla początkujących Hodowców odpowiada: „𝘗𝘰𝘤𝘻𝘢̨𝘵𝘬𝘶𝘫𝘢̨𝘤𝘺 𝘩𝘰𝘥𝘰𝘸𝘤𝘢 𝘮𝘶𝘴𝘪 𝘣𝘺𝘤́ 𝘱𝘦𝘸𝘯𝘺, 𝘻̇𝘦 𝘫𝘦𝘨𝘰 𝘸𝘪𝘦𝘥𝘻𝘢 𝘫𝘦𝘴𝘵 𝘸𝘺𝘴𝘵𝘢𝘳𝘤𝘻𝘢𝘫𝘢̨𝘤𝘢, 𝘣𝘺 𝘸𝘻𝘪𝘢̨𝘤́ 𝘰𝘥𝘱𝘰𝘸𝘪𝘦𝘥𝘻𝘪𝘢𝘭𝘯𝘰𝘴́𝘤́ 𝘻𝘢 𝘱𝘳𝘻𝘺𝘤𝘩𝘰𝘥𝘻𝘢̨𝘤𝘦 𝘯𝘢 𝘴́𝘸𝘪𝘢𝘵 𝘯𝘰𝘸𝘦 𝘻̇𝘺𝘤𝘪𝘦”. Zapraszam na stronę: do zapoznania się z całością wywiadu. Miłej lektury!

Następny artykuł

Gestüt Lewitz zwycięża dubletem w Adelheidsdorf

czytaj
Poprzedniu artykuł

Kolejne fantastyczne informacje z rynku transferowego!

czytaj
Zobacz również
01 grudnia 2021

Kolejne dobre wieści o młodych ogierach z Deckstation Schockemöhle

Stawka czterech ogierów ujeżdżeniowych z tej właśnie Stacji Ogierów świetnie sprostała zadaniom jakie nakłada na młode ogiery próba dzielności kończąca 50-dniowy trening ZT w Schlieckau.

czytaj
29 listopada 2021

Gestüt Lewitz zwycięża dubletem w Adelheidsdorf

Podczas zakończonej dzisiaj próbie dzielności wieńczącej 50-dniowy test w ZT Adelheidsdorf hodowla Paul Schockemoehle odniosła niebywały sukces:

czytaj
24 listopada 2021

Kolejne fantastyczne informacje z rynku transferowego!

Nasi zachodni partnerzy - Deckstation Schockemöhle i Helgstrand Dressage dołączyli do swojej stawki kolejne fantastyczne ogiery!

czytaj
21 listopada 2021

Körung Oldenburski w Vechcie pod znakiem sukcesów stacji Helgstrand & Schockemöhle

Zakończona właśnie próba licencyjna dla ogierów oldenburskich to pasmo sukcesów naszych zachodnich partnerów - Deckststion Schockemöhle i Helgstrand Dressage - triumfy świeciły zarówno wystawiane przez nich młode ogiery, jak i potomstwo oferowanych przez te stacje reproduktorów.

czytaj
27 października 2021

Nowe, październikowe sukcesy potomstwa ogierów z Deckstation Schockemöhle

Październik obfituje w konkursy i śledząc ich wyniki można analizować, które ogiery doczekały się utalentowanych potomków. Oczywistym jest, że najwięcej takowych będzie po ogierach już nieco wiekowo zaawansowanych.

czytaj
19 października 2021

Co nam mówi czempionat o młodych koniach?

Próba dzielności powinna być dopiero początkiem sportowej drogi ogiera. Każdy hodowca, który planuje pokryć swoją klacz poszukuje kandydata, który nie tylko wygra kwalifikacje, a nawet późniejszy test, ale osiągnie jak najwięcej w sporcie.

czytaj
Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle