Zamawiam nasienie
powrót 02 stycznia 2021

Nowy Rok!

Dobiegł końca niezwykle trudny, z uwagi na epidemię covid-19, rok 2020, który jednakże okazał się dla naszej stacji ogierów wielkim sukcesem. Pragniemy serdecznie podziękować Hodowcom za dotychczasową współpracę i życzyć wszelkiej pomyślności w 2021 roku!

A ponieważ koniec roku to także czas podsumowań, zapraszamy do zapoznania się z kilkoma fantastycznymi statystykami związanymi z działalnością naszej stacji ogierów! Pierwsza dotyczy łącznej sumy uzyskanych na organizowanych przez nas aukcjach źrebiąt, tj. Cichoń Foals Auction 2020 i Tyszko & Cichoń Online Auction, które łącznie przyniosły polskim Hodowcom przychód w wysokości blisko 600.000 zł! Za źrebię po ogierze z naszej oferty trzeba było zapłacić średnio ponad 30.000 zł, która to cena w pełni nawiązuje do zachodnich standardów.

Epidemia covid-19 w znacznym stopniu utrudniła transport nasienia w sezonie 2020 - wstrzymane były chwilowo usługi kurierskie, samochody jadące z zagranicy stały w wielogodzinnych korkach na granicach, a w kraju zawieszono przewożenie przesyłek konduktorskich... mimo tych ekstremalnych warunków udało nam się dostarczyć polskim Hodowcom ponad 500 porcji świeżego nasienia, które w dużej mierze dostarczali nasi firmowi kierowcy, którzy w miesiącach marzec-maj, przejechali w tym celu ponad 12.000 km!

Mimo kryzysu pozostaliśmy wierni naszym założeniom wspierania polskich Hodowców, m.in poprzez umożliwianie płatności za nasienie ogierów Cichoń Stallions, Helgstrand Dressage i Deckstation Schockemohle po zakończeniu sezonu hodowlanego, kredytując na ten czas złożone zamówienia, w minionym roku na kwotę ponad 700.000 zł. Nie zrezygnowaliśmy także z oferty darmowego doradztwa hodowlanego, z którego skorzystano ponad 50 razy.

Wreszcie, w dalszym ciągu wspieraliśmy organizowane w Polsce imprezy hodowlane. Łączna wartość przekazanych polskim Hodowcom w ostatnich 3 latach nagród wyniosła ponad 100.000 zł.

Następny artykuł

Ciekawostki hanowerskie i aukcyjne

czytaj
Poprzedniu artykuł

Za nami selekcja do Tyszko & Cichoń Elite Auction 2021!

czytaj
Zobacz również
02 kwietnia 2021

Serdeczne życzenia wielkanocne od Zespołu Cichoń Stallions

Wesołych Świąt spędzonych przede wszystkim w zdrowiu i wśród najbliższej rodziny.

czytaj
22 marca 2021

Iron z tytułem Czempiona Ogierów DWB 2021

4- letni syn ogiera Asgard's Ibiza zyskał najwyższe uznanie duńskiej komisji, natomiast spośród młodych ogierów należących do Helgstrand Dressage cztery uzyskały premię!

czytaj
16 marca 2021

Paul Schockemӧhle wyłącznym dysponentem nasienia og. Totilas

Sąd w Oldenburgu rozstrzygnął spór prawny na korzyść naszego niemieckiego partnera. Cichoń Stallions pozostaje wyłącznym dystrybutorem nasienia og. Totilas na Polskę.

czytaj
12 marca 2021

Rozpoczynamy współpracę z Hengstdepot Vornholt

Z radością informujemy, że nawiązaliśmy współpracę z niemiecką stacją ogierów, która od tego sezonu będzie dystrybuować nasienie naszych czołowych reproduktorów na terenie Niemiec

czytaj
08 marca 2021

Cichoń Stallions Show 2021

Pokaz ogierów z naszej oferty przybrał w tym roku nieco inną formę, adresowaną głównie do widzów on-line, a wiele tygodni przygotowań przyniosło oczekiwany sukces!

czytaj
21 lutego 2021

Cichoń Stallions Show 2021 już za tydzień!

W sobotę 27 lutego, w naszym obiekcie odbędą się dwa niezwykle ciekawe wydarzenia hodowlane, które z całą pewnością stanowią ważny punkt w kalendarzu hodowców, planujących stanówkę w rozpoczynającym się sezonie.

czytaj
Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle