Zamawiam nasienie
powrót 02 stycznia 2021

Nowy Rok!

Dobiegł końca niezwykle trudny, z uwagi na epidemię covid-19, rok 2020, który jednakże okazał się dla naszej stacji ogierów wielkim sukcesem. Pragniemy serdecznie podziękować Hodowcom za dotychczasową współpracę i życzyć wszelkiej pomyślności w 2021 roku!

A ponieważ koniec roku to także czas podsumowań, zapraszamy do zapoznania się z kilkoma fantastycznymi statystykami związanymi z działalnością naszej stacji ogierów! Pierwsza dotyczy łącznej sumy uzyskanych na organizowanych przez nas aukcjach źrebiąt, tj. Cichoń Foals Auction 2020 i Tyszko & Cichoń Online Auction, które łącznie przyniosły polskim Hodowcom przychód w wysokości blisko 600.000 zł! Za źrebię po ogierze z naszej oferty trzeba było zapłacić średnio ponad 30.000 zł, która to cena w pełni nawiązuje do zachodnich standardów.

Epidemia covid-19 w znacznym stopniu utrudniła transport nasienia w sezonie 2020 - wstrzymane były chwilowo usługi kurierskie, samochody jadące z zagranicy stały w wielogodzinnych korkach na granicach, a w kraju zawieszono przewożenie przesyłek konduktorskich... mimo tych ekstremalnych warunków udało nam się dostarczyć polskim Hodowcom ponad 500 porcji świeżego nasienia, które w dużej mierze dostarczali nasi firmowi kierowcy, którzy w miesiącach marzec-maj, przejechali w tym celu ponad 12.000 km!

Mimo kryzysu pozostaliśmy wierni naszym założeniom wspierania polskich Hodowców, m.in poprzez umożliwianie płatności za nasienie ogierów Cichoń Stallions, Helgstrand Dressage i Deckstation Schockemohle po zakończeniu sezonu hodowlanego, kredytując na ten czas złożone zamówienia, w minionym roku na kwotę ponad 700.000 zł. Nie zrezygnowaliśmy także z oferty darmowego doradztwa hodowlanego, z którego skorzystano ponad 50 razy.

Wreszcie, w dalszym ciągu wspieraliśmy organizowane w Polsce imprezy hodowlane. Łączna wartość przekazanych polskim Hodowcom w ostatnich 3 latach nagród wyniosła ponad 100.000 zł.

Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle