Zamawiam nasienie
powrót 28 kwietnia 2021

Bezbłędny weekend ogierów z Deckstation Schockemoehle, czyli przeszkody na drodze

O tym, że niełatwo pogodzić hodowlę ze sportem przekonali się hodowcy, których klacze były w szczytowej fazie rui w czasie tego weekendu. Przed wyjazdem pobiera się nasienie ogierów, by móc dostarczyć je potrzebującym klaczom, jednak zdarza się, że go zabraknie.

Ale popatrzmy na to z drugiej perspektywy. Często padają pytania o karierę sportową oferowanych ogierów. Czyli co począć? Oferować tylko te starsze, po zakończonej karierze, albo te kontuzjowane? Oczywiście nie, więc w takiej sytuacji hodowcy muszą, niestety iść na kompromis i zrozumieć, że czasem…. na drodze staną przeszkody ;)

W ostatni weekend odbył się pierwszy cykl zawodów serii BEMER RIDERS TOUR 2021 w Hagen, podczas, którego wystartowały dwa ogiery z Deckstation Schockemohle. Mało, że nie zaliczyły żadnego błędu, to ich straty do zwycięzców były znikome.

Lutowy zwycięzca konkursu 145 cm z CSI2* Opglabbeek gniady, niezwykle silny i ambitny VARIHOKA DU TEMPLE sf 2009 (Luigi d’Amaury x Kannan x Laeken) po wolnym, ale bezbłędnym występie w Dużej Rundzie (140 cm), zajął drugie miejsce w Preis der Bremer (145 cm).
Podwójny Bundeschampion, siwy DIARON old 2012 (Diarado x Come On x Aldatus) „rozgrzał się” bezbłędnym startem w Małej Rundzie, by w Finale Średniej Rundy (140/145 cm) zająć pechowe drugie miejsce, przegrywając do zwycięzcy… o 0,50 sekundy. Jeźdźcem obu ogierów jest Patrick Stuhlmeyer, który dzięki tym występom plasuje się na drugiej pozycji po pierwszej serii BEMER RIDERS TOUR 2021.

W ciągu 4 dni można było obserwować także wielu potomków ogierów z w.w. Stacji ogierów.
Świetnie spisała się klacz Balena DSP 2012 (po BALOU DU ROUET), w dwóch startach nie dotknęła drąga i w Średniej Rundzie zajęła trzecie miejsce. Inny potomek Balou du Rouet, wał. Bantou Balou old pokazał bezbłędny przejazd w konkursie 140 cm.

W kategorii koni 5-letnich pierwsze miejsce w I kwalifikacji (115 cm) zajął ogier Chacoon’s Fly PS, syn CHACOON BLUE mekl 2009 (Chacco-Blue x Cartoon x Domino) od klaczy Sadonna po Sir Shuterfly. Godny uwagi jest fakt, że jest to połączenie bardzo podobne do tego u ogiera CHACFLY PS han 2012 (Chacco-Blue x Sir Shutterfly), również będącego w ofercie Deckstation Schockemohle. Być może Chaccon’s Fly dołączy kiedyś do jej oferty stanówki?

Syn ogiera CONTHARGOS OS 2004 (Converter x Carthago x Latus) – wał. Tailormade Conthargos Son PS OS 2013 uplasował się na drugim miejscu w najtrudniejszym konkursie 160 cm Bemer Riders Tour ! A do zwycięstwa zabrakło mu...0,42 sekundy ! Natomiast córka tegoż ogiera, klacz Easy Girl, dosiadana przez Santiago Lambre (MEX) triumfowała w Grand Prix podczas CSI3* Wellington (USA), a tuż za nią, miejsca medalowe należały do dwóch potomków ogiera DIARADO holst 2005 (Diamant de Semilly sf x Corrado I x Contender): ogiera Squirt Gun (miejsce drugie pod Paul O'Shea (IRL) ) i wał. Dicas (miejsce trzecie pod Margie Goldstein-Engle (USA) ).

Następny artykuł

Potomstwo ogierów Helgstrand & Schockemöhle z najlepszymi cenami podczas elitarnej aukcji źrebiąt

czytaj
Poprzedniu artykuł

Rewelacyjne debiuty naszych ogierów podczas ZO1* w Leśnej Woli

czytaj
Zobacz również
11 maja 2021

SANDRO HIT nie odpuszcza !

Bez wątpienia jednym z najlepszych reproduktorów – ojców koni ujeżdżeniowych na świecie pozostaje SANDRO HIT old 1993 (Sandro Song x Ramino) z oferty Deckstation Schockemöhle / Cichoń Stallions.

czytaj
03 maja 2021

II Otwarty Czempionat Źrebiąt Ras Szlachetnych

TC Equestrian, czyli połączone siły Tyszko Horses i Cichoń Stallions, po raz kolejny mają zaszczyt zaprosić na wydarzenie, którego pierwsza edycja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

czytaj
02 maja 2021

Potomstwo ogierów Helgstrand & Schockemöhle z najlepszymi cenami podczas elitarnej aukcji źrebiąt

Najwyższe ceny w toku organizowanej przez związek oldenburski licytacji online osiągneli synowie ogierów San Amour i Dynamic Dream.

czytaj
26 kwietnia 2021

Rewelacyjne debiuty naszych ogierów podczas ZO1* w Leśnej Woli

Nareszcie, po przymusowej przerwie spowodowanej epidemią, ruszyły zawody jeździeckie, a na parkury ruszyły nasze młode ogiery, by udowodnić, że drzemie w nich nie tylko potencjał hodowlany, ale także sportowy.

czytaj
23 kwietnia 2021

CC, czyli Conthargos i Chacoon Blue

W ciągu ostatnich dni dwójka potomków obu wymienionych ogierów świetnie zaprezentowała swoje możliwości skokowe.

czytaj
22 kwietnia 2021

515.000 euro za syna og. San Amour!

W miniony poniedziałek odbył się oldenburski Sattelkörung, czyli próba licencyjna ogierów 3-letnich, w której bezkonkurencyjny okazał się przepiękny og. Splendid, będący synem og. San Amour z oferty naszego partnera Deckstation Schockemöhle

czytaj
Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle