Zamawiam nasienie
powrót 26 kwietnia 2021

Rewelacyjne debiuty naszych ogierów podczas ZO1* w Leśnej Woli

Nareszcie, po przymusowej przerwie spowodowanej epidemią, ruszyły zawody jeździeckie, a na parkury ruszyły nasze młode ogiery, by udowodnić, że drzemie w nich nie tylko potencjał hodowlany, ale także sportowy.

W rundzie regionalnej swoje pierwsze starty w życiu zaliczył C-Quattro PS (Chacoon Blue x Quattro, który każdego dnia pokonywał bezbłędnie parkury klasy L, imponując nie tylko skutecznością, ale przede wszystkim techniką skoków, która zwracała uwagę śledzących zmagania Hodowców, od których mogliśmy usłyszeć wiele pozytywnych komentarzy. Cieszy także, że pomimo dużej aktywności hodowlanej, ogier ten potrafił podczas swojego pierwszego startu skupić się na stawianych mu zadaniach i był w pełni posłuszny prezentującemu go Łukaszowi Kozie.

Pięcioletni Casallcento PS (Casallco x Cento) doczekał się natomiast swojego debiutu w ZO1*, gdzie bezbłędnie pokonał oba przejazdy na poziomie małej rundy (120 cm), a równolegle przez 3 dni startował w regionalnej klasie P, zachowując czyste konto. Świetny rozwój Casallcento PS cieszy nie tylko nas, ale także Hodowców, którzy zaufali nam w ubiegłym sezonie i zdecydowali się na stanówkę tym obiecującym reproduktorem.

Na swój sportowy debiut musi poczekać V-ce Czempion Próby Ogierów - Diakato PS (Diaron x Stakkato), który z powodu drobnego urazu, jakiego nabawił się w stajni na kilka dni przed wyjazdem, musiał pozostać w domu, skupiając się w miniony weekend jedynie na obowiązkach hodowlanych.

Następny artykuł

Bezbłędny weekend ogierów z Deckstation Schockemoehle, czyli przeszkody na drodze

czytaj
Poprzedniu artykuł

CC, czyli Conthargos i Chacoon Blue

czytaj
Zobacz również
11 maja 2021

SANDRO HIT nie odpuszcza !

Bez wątpienia jednym z najlepszych reproduktorów – ojców koni ujeżdżeniowych na świecie pozostaje SANDRO HIT old 1993 (Sandro Song x Ramino) z oferty Deckstation Schockemöhle / Cichoń Stallions.

czytaj
03 maja 2021

II Otwarty Czempionat Źrebiąt Ras Szlachetnych

TC Equestrian, czyli połączone siły Tyszko Horses i Cichoń Stallions, po raz kolejny mają zaszczyt zaprosić na wydarzenie, którego pierwsza edycja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

czytaj
02 maja 2021

Potomstwo ogierów Helgstrand & Schockemöhle z najlepszymi cenami podczas elitarnej aukcji źrebiąt

Najwyższe ceny w toku organizowanej przez związek oldenburski licytacji online osiągneli synowie ogierów San Amour i Dynamic Dream.

czytaj
28 kwietnia 2021

Bezbłędny weekend ogierów z Deckstation Schockemoehle, czyli przeszkody na drodze

O tym, że niełatwo pogodzić hodowlę ze sportem przekonali się hodowcy, których klacze były w szczytowej fazie rui w czasie tego weekendu. Przed wyjazdem pobiera się nasienie ogierów, by móc dostarczyć je potrzebującym klaczom, jednak zdarza się, że go zabraknie.

czytaj
23 kwietnia 2021

CC, czyli Conthargos i Chacoon Blue

W ciągu ostatnich dni dwójka potomków obu wymienionych ogierów świetnie zaprezentowała swoje możliwości skokowe.

czytaj
22 kwietnia 2021

515.000 euro za syna og. San Amour!

W miniony poniedziałek odbył się oldenburski Sattelkörung, czyli próba licencyjna ogierów 3-letnich, w której bezkonkurencyjny okazał się przepiękny og. Splendid, będący synem og. San Amour z oferty naszego partnera Deckstation Schockemöhle

czytaj
Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle