Zamawiam nasienie
powrót 30 listopada 2020

Diablue PS zwycięzcą próby dzielności w Adelheidsdorf!

„ Ambitny, chętny do współpracy, gotowy do próby, co z przyjemnością komentuję. (…) Uważny, ostrożny, elastyczny w całym ciele. W czasie treningu poprawił galop, świetnie daje się skracać między przeszkodami"- podsumowała komisja oceniająca tego trzylatka.

Simply The Best ….DIABLOU PS Jesień to czas sporych hodowlanych emocji, a to z racji całej masy odbywających się koerungów i prób dzielności ogierów w całej Europie. Właśnie dzisiaj hodowcy, którzy skorzystali, bądź mają taki zamiar i kibicują ogierom z Deckstation Schockemoehle, mogli zostać w pełni usatysfakcjonowani tym co można było zobaczyć (online) w Zakładzie Treningowym Adelheidsdorf w Niemczech. Próbie dzielności poddano 36 ogierów, a aż 5 z nich stanowi własność Gestuet Lewitz, a 4 z tej grupy widniały już w tegorocznej ofercie stanówki, w tym m.in. ZWYCIĘZCA całej próby dzielności, wyhodowany przez Gestüt Lewitz kasztanowaty DIABLUE PS (Diaron x Stakkato x Chacco-Blue) Uzyskał on imponujący wynik 9,29 pkt, w tym maksymalna notę 10,0 za chęć do pracy i możliwości skokowe, a 9,5 za charakter/temperament, technikę skoku, ogólne wrażenie i jezdność (od testera).

Trzecią lokatą może poszczycić się czempion korungu oldenburskiego 2019 - gniady CONTHALOU (Conthargos x Balou du Rouet x Chacco-Blue). Jego końcowy wynik wyniósł 8,86 , w tym 9,5 za chęć do współpracy i po 9,0 za wszystkie elementy skokowe, oraz charakter/temperament. Jego hodowcą jest Johan Ifverson, który wystąpił w roli przewodniczącego komisji w czasie oceny źrebiąt podczas ubiegłorocznego Czempionatu Źrebiąt w Radzionkowie. Wyhodowany w Polsce (paszport OS) przez Maxx Horses Wioleta Sipak & Leszek Chełstowski siwy CORNET’S DARCO (Cornet Obolensky x Darco x Chin Chin) zachwycił swoimi skokami tak komisję jak i jeźdźca testera, jego oceny oscylowały między 8,5 a 9,0 , a nota końcowa wyniosła 8,58

W tegorocznej ofercie stanówki był również ciemnogniady QUICKLY (Quickly de Kreisker x Grandeur x Landadel), który w dzisiejszej próbie pokazał świetne możliwości skokowe i pozostawił dobre wrażenie na jeźdźcu testującym, który przyznał mu 8,25 p za jezdność. Ogierem wyhodowanym przez Gestuet Lewitz i stanowiącym jej własność był również 4-letni siwy CHACOOLOU PS (Chacoon Blue x Balou du Rouet x Lancer III), który w czasie tej próby uzyskał końcowy wynik 8,60. Wszystkie noty za elementy skokowe nie były mniejsze niż 8,5, a tester zachwycony jezdnością i potencjałem skokowym tego siwka przyznał mu 8,75 pkt. W próbie świetnie spisały się również inne ogiery pochodzące po tych z oferty Deckstation Schockemoehle: dwaj inni synowie Chacoon Blue uzyskali końcowe noty po 8,6 i 8,54, natomiast syn Diarado zakończył próbę z oceną 8,35. Daje to wyraźny dowód na silny potencjał jaki tkwi w ogierach z Deckstation Schockemöhle

Na koniec niespodzianka dla hodowców - otóż ogier DIAKATO PS, który już wkrótce zagości w ofercie Stacji Cichoń Stallions ma bardzo podobną „konstrukcję rodowodową” (Diaron x Stakkato) co zwycięzca dzisiejszej próby dzielności – DIABLUE PS. Pamiętajmy, że koerung to etap pierwszy w karierze ogiera, a dopiero próba dzielności, gdzie ogier po kilkudziesięciu dniach treningu pod siodłem poddawany jest testowi pod względem charakteru, jezdności, chęci do pracy, chodów i skoków z jeźdźcem na grzbiecie, daje pełen obraz tego co młody ogier potrafi i będzie mógł przekazać swojemu potomstwu.

Następny artykuł

Helgstrand Dressage rozbija bank podczas Korungu Westfalskiego!

czytaj
Poprzedniu artykuł

Nowe skokowe ogiery w ofercie na sezon 2021!

czytaj
Zobacz również
21 lutego 2021

Cichoń Stallions Show 2021 już za tydzień!

W sobotę 27 lutego, w naszym obiekcie odbędą się dwa niezwykle ciekawe wydarzenia hodowlane, które z całą pewnością stanowią ważny punkt w kalendarzu hodowców, planujących stanówkę w rozpoczynającym się sezonie.

czytaj
04 lutego 2021

Ogiery Cichoń Stallions dominują Finał Polowej Próby Dzielności Ogierów!

W pierwszej piątce klasyfikacji generalnej znalazła się cała trójka naszych młodych ogierów, wszystkie ze średnią ocen powyżej 8 punktów!

czytaj
30 stycznia 2021

Brix Falcon dołącza do oferty Cichoń Stallions!

Zakupiony podczas elitarnej aukcji NSI 2018 r. za kwotę 80.000 euro potomek og. Franklin wkracza w dorosłe życie

czytaj
22 stycznia 2021

Nowa kolekcja ogierów Schockemöhle już dostępna

Równocześnie z ukazaniem się nowej listy Stacja Cichoń Stallions otrzymała wyłączność na sprzedaż nasienia ogierów Stacji Deckstation Schockemöhle na terenie Polski! Wielu hodowców, przez ostatnie 4 lata już się przekonało, że nasza Stacja znacznie ułatwia dostawę nasienia.

czytaj
21 stycznia 2021

Dwie siły we wspólnym projekcie!

Sezon stanówkowy rusza a tu niespodzianka - Andreas Helgstrand i jego kolejna końska inwestycja.

czytaj
15 stycznia 2021

Początek roku – kwalifikacje ogierów BWP

Tradycyjnie w styczniu Belgijska Księga Stadna organizuje 2-i etap selekcji ogierów. W tym roku przyjechało 80 ogierów, a do trzeciego etapu zakwalifikowało się 45 ogierów.

czytaj
Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle