Zamawiam nasienie
powrót 29 października 2020

Nowe skokowe ogiery w ofercie na sezon 2021!

Synowie ogierów Diaron i Chacoon-Blue już w Radzionkowie

Z wielką radością powitaliśmy w Cichoń Stallions dwa topowe ogiery skokowe hodowli Gestut Lewitz. Są to 3,5-letni potomkowie dwóch największych gwiazd młodego pokolenia oferty Deckstation Schockemӧhle - ogierów Diaron i Chacoon-Blue, które bardzo chętnie były wykorzystywane w minionym sezonie przez polskich hodowców.

Pierwszy z nich Diakkato PS jest owocem, jednej z wielu złotych recept na połączenie dwukrotnego Bundeschampiona - ogiera Diaron z klaczą, córką ogiera Stakkato. Takie samo połącznie ma miejsce w przypadku innego ogiera ze stacji Deckstation Schockemohle, ogiera Diablue PS, który aktualnie przechodzi trening w ZT Adelheindsdorf. Matka ogiera Diakato PS, należy do grona najcenniejszych klaczy w Gestut Lewitz . Jest to ciemnogniada Stellina(po Stakkato), wywodząca się z rodziny klaczy Flaute han (ur. 1928 r.), bardzo silnej i produktywnej, która dała bez mała 20 ogierów uznanych i wiele koni startujących w najcięższych konkursach. Sama Stellina to matka wielu utalentowanych skoczków. W gronie jej potomków znajdują się: Carato 2, który startuje w konkursach 150 cm, klacz Celina i Comscody – 145 cm, a parkury o wysokości 140 cm pokonywały – Lakkato Z, Chaccalido i Texing.

Drugim z naszych nowych ogierów jest  C-Quattro PS (na zdjęciu), którego ojcem jest startujący z sukcesami w konkursach 145cm Chacoon-Blue, będący synem legendarnego Chacco-Blue, niekwestionowanego no 1 rankingu ogierów skokowych. Matka - Ave Maria, to klacz która w swojej karierze sportowej osiągnęła poziom 150cm.  Jej ojcem jest francuski ogier Quattro-B, który co ciekawe pozostawił wybitne potomstwo zarówno w skokach jak i ujeżdżeniu - jednym z jego synów jest olimpijczyk Quando-Quando, przodek słynnego dresażowego og. Quaterback. W dalszej części rodowodu odnajdujemy takie ogiery jak Silvio I i Grannus.

Niestety z powodu epidemii COVID-19 próba licencyjna PZHK została przesunięta na początek przyszłego roku, ale jesteśmy przekonani, że te dwa młode talenty bez trudu przekonają do siebie zarówno komisję, ale przede wszystkim polskich hodowców!

Następny artykuł

Diablue PS zwycięzcą próby dzielności w Adelheidsdorf!

czytaj
Poprzedniu artykuł

Tyszko & Cichoń Elite auction

czytaj
Zobacz również
21 lutego 2021

Cichoń Stallions Show 2021 już za tydzień!

W sobotę 27 lutego, w naszym obiekcie odbędą się dwa niezwykle ciekawe wydarzenia hodowlane, które z całą pewnością stanowią ważny punkt w kalendarzu hodowców, planujących stanówkę w rozpoczynającym się sezonie.

czytaj
04 lutego 2021

Ogiery Cichoń Stallions dominują Finał Polowej Próby Dzielności Ogierów!

W pierwszej piątce klasyfikacji generalnej znalazła się cała trójka naszych młodych ogierów, wszystkie ze średnią ocen powyżej 8 punktów!

czytaj
30 stycznia 2021

Brix Falcon dołącza do oferty Cichoń Stallions!

Zakupiony podczas elitarnej aukcji NSI 2018 r. za kwotę 80.000 euro potomek og. Franklin wkracza w dorosłe życie

czytaj
22 stycznia 2021

Nowa kolekcja ogierów Schockemöhle już dostępna

Równocześnie z ukazaniem się nowej listy Stacja Cichoń Stallions otrzymała wyłączność na sprzedaż nasienia ogierów Stacji Deckstation Schockemöhle na terenie Polski! Wielu hodowców, przez ostatnie 4 lata już się przekonało, że nasza Stacja znacznie ułatwia dostawę nasienia.

czytaj
21 stycznia 2021

Dwie siły we wspólnym projekcie!

Sezon stanówkowy rusza a tu niespodzianka - Andreas Helgstrand i jego kolejna końska inwestycja.

czytaj
15 stycznia 2021

Początek roku – kwalifikacje ogierów BWP

Tradycyjnie w styczniu Belgijska Księga Stadna organizuje 2-i etap selekcji ogierów. W tym roku przyjechało 80 ogierów, a do trzeciego etapu zakwalifikowało się 45 ogierów.

czytaj
Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle