Zamawiam nasienie
powrót 01 grudnia 2021

Kolejne dobre wieści o młodych ogierach z Deckstation Schockemöhle

Stawka czterech ogierów ujeżdżeniowych z tej właśnie Stacji Ogierów świetnie sprostała zadaniom jakie nakłada na młode ogiery próba dzielności kończąca 50-dniowy trening ZT w Schlieckau.

Najlepiej z nich poradził sobie DEBUTANT PS old 2018 (Deparon x Zonik x Sir Donnerhall) , któremu sędziowie przyznali 9 za charakter /temperament i kłus, a 8,5 za chęć do pracy, galop, jezdność i wrażenie ogólne. Natomiast jeździec tester przyznał mu aż 9,5 za jezdność ! Ocena końcowa ogiera to 8,53 !

Drugi ogier – FAIR DEAL old 2018 (Franklin x Fürstenball x Totilas), który uzyskał fianlnie 8,52 pkt, niewiele mniej niż poprzednik zachwycił jeźdźca testującego (9,25), nieco lepiej galopował (9,0), a równie dobrze wykazał swe chęci do pracy i jezdność (w opinii komisji na 8,5), natomiast ocena końcowa wyniosła 8,52.

Jedyny trakeński ogier w stawce ogierów ujeżdżeniowych @Deckstation Schockemöhle – wyjątkowy ogier RHEINGLANZ trk 2018 (Helium x Couracius x TCN Partout) od razu podbił nasze serca jeszcze podczas kwalifikacji, imponował już wtedy w ruchu na twardym podłożu i luzem, a także, co ciekawe, w skokach luzem.

Na próbie w Schlieckau wykazał się świetnym charakterem i temperamentem (9,0), bardzo dobrze współpracował z jeźdźcem, szczególnie imponował w galopie, zachwycił jezdnością zarówno komisję (8,5) jak i jeźdźca testera (8,75). Podobnie jak na kwalifikacji zachwycił w skokach luzem (8,5). Jego ocena z próby wyniosła 8,38.

Czwartym przedstawicielem omawianej stawi był TOTAL DIAMOND PS old 2018 (Totilas x Sir Donnerhall I x Diamond Hit). Najwyżej ocenił go jeździec tester (8,75), a komisja zwróciła szczególną uwagę na galop, chęć do pracy, charakter/temperament i jezdność. Ocena końcowa wyniosła 8,05 p.

W najbliższym sezonie ogiery te ponownie będą do dyspozycji hodowców także i w Polsce za pośrednictwem Cichoń Dressage / Cichoń Stallions.

Następny artykuł

Synowie ogierów Chacfly PS i Conthargos zdobywcami premii na körungu hanowerskim

czytaj
Poprzedniu artykuł

Gestüt Lewitz zwycięża dubletem w Adelheidsdorf

czytaj
Zobacz również
13 stycznia 2022

Warunki stanówki Cichoń Stallions na sezon 2022

Od nowego sezonu, który rozpoczyna się 1 lutego, wprowadzamy do naszej oferty dodatkowe korzyści dla Hodowców - m.in. gwarancję żywego źrebięcia

czytaj
03 stycznia 2022

Międzynarodowa Konferencja Hodowlana

W dniach 25-27.02 zapraszamy do Radzionkowa na 3. edycję konferencji, która tym razem odbędzie się pod hasłem "How to select a success?"

czytaj
03 stycznia 2022

Uruchamiamy dział "Sprzedaż" na naszej stronie internetowej

Nieustannie wychodząc na przeciw potrzebom współpracujących z nami Hodowców stworzyliśmy sekcję zawierającą ogłoszenia sprzedażowe koni po ogierach z naszej oferty

czytaj
22 grudnia 2021

Doskonałe zakończenie roku dla naszej stacji!

Podczas wczorajszej PS Online Auction nasza stacja nabyła dwa wspaniałe ogiery, które zasilą ujeżdżeniową ofertę Cichoń Stallions

czytaj
21 grudnia 2021

DIARON old wygrywa w Warsteiner Indoor

Dzięki tej szybkiej rundzie Patrick Stühlmeyer i jego Diaron OLD zapewnili sobie zwycięstwo w dwufazowym konkursie klasy S* (140 cm). Czas przejazdu w drugiej fazie wyniósł 26.16 sekund.

czytaj
16 grudnia 2021

Nowy rozdział w naszej działalności -dział weterynarii!

Plan na rok 2023 - uruchomienie CENTRUM ROZRODU CICHOŃ STALLIONS!

czytaj
Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle