Zamawiam nasienie
powrót 16 grudnia 2021

Brix Falcon i Conteros Blue PS z licencjami PZHK!

Z Polowej Próby Ogierów w Łącku, a więc ostatecznej próby licencyjnej w następstwie której Polski Związek Hodowców Koni przyznaje dożywotnie licencje hodowlane, wróciliśmy z dwoma uznanymi reproduktorami!

Swoją próbę fantastycznie zaliczył Brix Falcon (Franklin x Furstenball), który na początku roku zdobył czasową licencję hodowlaną, a teraz został reproduktorem w pełnym tego słowa znaczeniu. Ten, zakupiony przez nas jako źrebię na aukcji Nordic Sales International ogier, imponował przede wszystkim galopem (8,3 pkt) oraz tym co najważniejsze u konia ujeżdżeniowego - jezdnością - otrzymując od występującej w roli jeźdźca testowego Darii Kobiernik 2x 9,0pkt, za jezdność i prespektywę.

Na polskiej ziemii zadebiutował także będący z nami od zaledwie 3 tygodni fantastyczny skokowy ogier Conteros Blue PS, syn og. Continental Blue od matki po Contendros x Cornet Obolensky. Choć zbyt ambitne podejście do pierwszego występu, wiele kosztowało go fizycznie i psychicznie, to pod jeźdźcem testerem stanął na wysokości zadania, uzyskując oceny 8,0 pkt za jezdność i 9,0 pkt za perspektywę.

Dzięki uzyskaniu licencji jesteśmy już pewni, że Conteros Blue PS dołączy w nadchodzącym sezonie do stawki ogierów skokowych Cichoń Stallions, a w kolejnych dniach przybliżymy jego rewelacyjny rodowód. Najbliższą okazją do zobaczenia go na żywo będzie pokaz naszych reproduktorów - Cichoń Stallions Show - zaplanowany na 26 lutego 2022 r.

Następny artykuł

Nowy rozdział w naszej działalności -dział weterynarii!

czytaj
Poprzedniu artykuł

Synowie ogierów Chacfly PS i Conthargos zdobywcami premii na körungu hanowerskim

czytaj
Zobacz również
18 kwietnia 2024

CONKANNO PS wygrywa w Mühlen

Zaimponował stylem i możliwościami.

czytaj
15 kwietnia 2024

Ogiery Cichoń Stallions na wrocławskich Partynicach

W miniony weekend trójka naszych reproduktorów - Dolce Amaro PS, Face Time PS i Baszmir uczestniczyła w Pokazie Ogierów Hodowlanych organizowanym przez Dolnośląski Związek Hodowców Koni.

czytaj
11 kwietnia 2024

Diablue PS wygrywa konkurs w Mühlen

Diablue PS doceniony za styl skoku

czytaj
10 kwietnia 2024

Cascado z kolejnymi udanymi startami!

Dzięki pięknej kwietniowej pogodzie wystartował sezon otwarty, a nasz ogier z powodzeniem prezentował się na radzionkowskim parkurze

czytaj
22 marca 2024

Dolce Amaro PS zwycięzcą Kwalifikacji do hodowli PZHK

Baszmir AA najlepszym ogierem małopolskim Polowej Próby Dzielności

czytaj
11 marca 2024

Baloutaire PS
w doskonałej formie

Baloutaire PS i Philip Rüping znowu wygrywają Grand Prix

czytaj
Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle
Warunki stanówki partnerów
Adamus & Tyszko & Orea Equestrian