Zamawiam nasienie

Zespółdziału weterynarii Cichoń Stallions

Naszym priorytetem jest najwyższa jakość świadczonych usług, a tą gwarantują tylko najlepsi specjaliści - tacy też znaleźli się w naszym zespole, który stanowi doskonałe połączenie wiedzy naukowej i doświadczenia praktycznego.

Paulina Supera

lekarz weterynarii

Po ukończeniu studiów w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie rozpoczęła pracę za granicą, od początku kariery silnie ukierunkowując się na zagadnienia związane z rozrodem koni oraz neonatologią. Doświadczenie zdobywała pracując dla takich renomowanych firm, jak PS Flyinge & Partners (Szwecja), The Stallion Company (Francja) czy Gestut Lewitz (Niemcy), a jej umiejętności praktyczne poparte są solidną wiedzą naukową, zdobytą m.in w trakcie stażu na University of Adelaide (Australia). Obecnie pracuje w australijskiej stadninie koni czystej krwi angielskiej - Vinery Stud, gdzie pod jej opieką pozostaje ponad 250 klaczy hodowlanych i podobna liczba źrebiąt rocznie. Od lutego 2022 r. przejmie rolę głównego lekarza w dziale weterynaryjnym Cichoń Stallions, służąc swoim doświadczeniem i wiedzą współpracującym z nami Hodowcom.

Adam Tront

lekarz weterynarii

Dr Adam Tront to specjalista z ponad 30-letnim stażem, zarówno w zakresie prowadzenia własnej przychodni weterynaryjnej, jak i działalności terenowej. Od początku działalności zawodowej jednym z głównych obszarów jego zainteresowań był rozród koni, z zakresie którego posiada ponadprzeciętne doświadczenie praktyczne. Był m.in. głównym lekarzem weterynarii odpowiedzialnym za działalność Stadniny Koni Ochaby w czasach jej hodowlanej świetności. Od 2016 odpowiada za nadzór weterynaryjny nad działalnością stacji ogierów Cichoń Stallions, dbając o dobrostan ogierów, zachowanie zasad higieny weterynaryjnej i jakość procesu pozyskiwania nasienia. Tylko w latach 2019-2021 wykonał dla współpracujących z nami Hodowców ponad 100 inseminacji oraz setki badań i zabiegów.

Bernhard Janetzko

lekarz konsultant

Pochodzący z Polski, światowej sławy specjalista w dziedzinie chorób koni, który po ukończeniu studiów w Niemczech studiów weterynaryjnych, założył tam klinikę prężnie rozwijająca się klinikę, która dziś zatrudnia blisko 30 osób i każdego dnia przyjmuje dziesiątki koni, oferując pełne spektrum usług - m.in. z zakresu rozrodu, ortopedii czy leczenia chorób zewnętrznych. W swojej karierze opiekował się najlepszymi końmi sportowymi na świecie (m.in. og. Desperados FRH). Dzięki wieloletniej współpracy ze stacją Cichoń Stallions, dr Janetzko zgodził się współpracować naszymi lekarzami, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem przy konsultacji najtrudniejszych przypadków, a także oferując dostęp do najnowocześniejszego sprzętu, leków i technologii.

Inseminacja i opieka okołorozrodowa,
poznaj nasze usługi:
Szukasz specjalistów od rozrodu ze swojej okolicy?
Zajrzyj do naszej mapki:
Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle