Zamawiam nasienie
Faworyt hodowców 2023
Stajnia ogierów

Tobaro


rasa oldenburska
data 2020
maść kara
wzrost 168
licencja Meckl, Old., Rhein., Zw. Płd. Niem, Westf.
nasienie świeże nasienie

Genealogia

Opis ogiera

Czempion kwalifikacji ogierów Związku Oldenburskiego!

Królewski występ podczas kwalifikacji (körungu) ogierów skokowych dla Oldenburg-International (OS), zapewnił mu zwycięstwo. Był zdecydowanie najlepszy i, co jest bardzo rzadko spotykane, w doskonałej formie. „Niesamowicie mądry koń, zawsze skupiony na prowadzącym, zawsze chce zrobić wszystko dobrze. W skokach luzem oddawał lekkie, równe skoki, wykazując duże umiejętności. Jeśli spojrzeć na rodowód, nie wydaje mi się, żeby mógł być bardziej nowoczesny niż właśnie ten.” – tak dyrektor hodowlany Związku OS Bernhard Thoben skomentował czempiona ogiera Tobaro, który był wyjątkowy pod każdym względem. Próbę dzielności w Adelheidsdorf ukończył w listopadzie 2023 z końcową oceną 8,53 jako 2 wiceczempion, uzyskując wyśmienite oceny – 8,5 za predyspozycje psychiczne, temperament, chęć do pracy, galop, jezdność (komisja), możliwości, technikę w skoku, ogólne wrażenie, natomiast jeździec testujący ogiery przyznał mu aż 9,25 punktów.

Ojciec Tobago Z nadaje nowy ton międzynarodowym skokom przez przeszkody. Tylko w sezonie 2022 pod Danielem Deußerem/GER wygrał pięciogwiazdkowe zawody w Wellington/USA, zdobył Grand Prix w Hertogenbosch/NED i Brukseli/BEL i był niepokonany na Global Champions Tour w Nowym Jorku /USA oraz w Super Grand Prix w Pradze/CZE. Czwarte miejsce w finale Pucharu Świata w Göteborgu/SWE i drużynowe srebro na Mistrzostwach Europy w Rotterdamie/NED również znalazły się w kolekcji jego dokonań. Czterech jego synów uzyskało międzynarodowe licencje. Pierwsze potomstwo odnosi już sukcesy w konkursach 150 cm.

Na początku swojej kariery Converter, ojciec matki Tobaro, klaczy Cilda, wygrał 22 konkursy dla młodych koni z ocenami do 9,0 punktów za styl włącznie. W 2005 roku zwyciężył w Czempionacie Oldenburga, zajął płatne miejsce w Mistrzostwach Niemiec Młodych Koni (Bundeschampionat) i był drugim najlepszym ogierem w skokach przez przeszkody na Mistrzostwach Świata Młodych Koni w skokach w Lanaken/BEL. Pięciu jego synów uzyskało licencje, w tym nieodżałowany Conthargos. Ponad 40 potomstwa ogiera Converter odniosło sukces w klasie S, w gronie tym znajduje się Crüger, trzeci na Mistrzostwach Europy, a także Compagnon/Hans Thorben Rüder/GER i Caja/Martin Sterzenbach/GER.

Druga matka, klacz Andante 65 startowała z powodzeniem pod Steffenem Engferem na parkurach 135 cm. Jest przyrodnią siostrą ujeżdżeniowego konia klasy Grand Prix wał. Rubin Raphael (po Rubin Royal) i wał. Ladylover 6 (po Armitage), który odnosił sukcesy w konkursach skokowych 140 cm.

Ojciec klaczy Andante 65, legendarny Argentinus przekazywał na dalsze pokolenia niezwykłą wszechstronność. Jego potomstwo zdobywało wiele medali: All Star/Denis Lynch/IRL wywalczył złoty medal Mistrzostw Europy, Anka/Marcus Ehning wygrała Puchar Świata, Wicemistrzem Świata został ogier Air Jordan Z/Daniel Deußer/GER, drużynowym Mistrzem Europy był Asti Spumante/Thomas Mühlbauer/GER, 10 miejsce na Olimpiadzie zajął ogier Arko III/Nick Skelton/GBR, trzeci w Grand Prix (155 cm) w Gerze był ogier Adlantus As FRH/Lars Nieberg, konkursy 140-150 cm w Oslo/NOR, Lummen/BEL i Montpellier/FRE zwyciężała klacz Banda de Hus/Kevin Staut/FRA/Gregory Wathelet/BEL oraz ogier Azarro/Holger Wulschner, który odnosił sukcesy na poziomie Grand Prix (160 cm). W ujeżdżeniu potomstwo ogiera Argentinus również radziło sobie doskonale, o czym świadczy złoty medal Mistrzostw Europy wał. Albano/Heike Kemmer/GER, dwukrotny tytuł Mistrza Niemiec wał. Amaretto/Isabell Werth/GER oraz August der Starke OLD/Victoria Max-Theurer/AUT.

Z oldenburskiej rodziny klaczy Kriegsburg ur. 1934 pochodzi także Whitney/Hartwig Jung (skoki 140 cm) i ujeżdżeniowiec klasy Grand Prix Solid Gold/Elizaveta Lyban/RUS.

Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle
Warunki stanówki partnerów
Adamus & Tyszko & Orea Equestrian