Zamawiam nasienie
Stacja ogierów
Eur
800
Nowość 2023

Tobaro

rasa oldenburska (OS)
data urodzenia 2020
maść kara
wzrost 168
licencja Meckl, Old., Rhein., Zw. Płd. Niem, Westf.
Stacja ogierów Deckstation Schockemöhle
Nasienie
świeże
nasienie
Tobago Z
Tangelo van de Zuuthoeve
Whoopie C
Narcos II
Olympia van de Krekebeke
Mr. Blue
Rapsodie C
Cilda
Converter
Andante
Contender
Fontirell
Argentinus
Argentinus Little Lady As

Czempion kwalifikacji ogierów Związku Oldenburskiego!

Królewski występ podczas kwalifikacji (körungu) ogierów skokowych dla Oldenburg-International (OS), zapewnił mu zwycięstwo. Był zdecydowanie najlepszy i, co jest bardzo rzadko spotykane, w doskonałej formie. „Niesamowicie mądry koń, zawsze skupiony na prowadzącym, zawsze chce zrobić wszystko dobrze. W skokach luzem oddawał lekkie, równe skoki, wykazując duże umiejętności. Jeśli spojrzeć na rodowód, nie wydaje mi się, żeby mógł być bardziej nowoczesny niż właśnie ten.” – tak dyrektor hodowlany Związku OS Bernhard Thoben skomentował czempiona ogiera Tobaro, który był wyjątkowy pod każdym względem.

Ojciec Tobago Z nadaje nowy ton międzynarodowym skokom przez przeszkody. Tylko w sezonie 2022 pod Danielem Deußerem/GER wygrał pięciogwiazdkowe zawody w Wellington/USA, zdobył Grand Prix w Hertogenbosch/NED i Brukseli/BEL i był niepokonany na Global Champions Tour w Nowym Jorku /USA oraz w Super Grand Prix w Pradze/CZE. Czwarte miejsce w finale Pucharu Świata w Göteborgu/SWE i drużynowe srebro na Mistrzostwach Europy w Rotterdamie/NED również znalazły się w kolekcji jego dokonań. Czterech jego synów uzyskało międzynarodowe licencje. Pierwsze potomstwo odnosi już sukcesy w konkursach 150 cm.

Na początku swojej kariery Converter, ojciec matki Tobaro, klaczy Cilda, wygrał 22 konkursy dla młodych koni z ocenami do 9,0 punktów za styl włącznie. W 2005 roku zwyciężył w Czempionacie Oldenburga, zajął płatne miejsce w Mistrzostwach Niemiec Młodych Koni (Bundeschampionat) i był drugim najlepszym ogierem w skokach przez przeszkody na Mistrzostwach Świata Młodych Koni w skokach w Lanaken/BEL. Pięciu jego synów uzyskało licencje, w tym nieodżałowany Conthargos. Ponad 40 potomstwa ogiera Converter odniosło sukces w klasie S, w gronie tym znajduje się Crüger, trzeci na Mistrzostwach Europy, a także Compagnon/Hans Thorben Rüder/GER i Caja/Martin Sterzenbach/GER.

Druga matka, klacz Andante 65 startowała z powodzeniem pod Steffenem Engferem na parkurach 135 cm. Jest przyrodnią siostrą ujeżdżeniowego konia klasy Grand Prix wał. Rubin Raphael (po Rubin Royal) i wał. Ladylover 6 (po Armitage), który odnosił sukcesy w konkursach skokowych 140 cm.

Ojciec klaczy Andante 65, legendarny Argentinus przekazywał na dalsze pokolenia niezwykłą wszechstronność. Jego potomstwo zdobywało wiele medali: All Star/Denis Lynch/IRL wywalczył złoty medal Mistrzostw Europy, Anka/Marcus Ehning wygrała Puchar Świata, Wicemistrzem Świata został ogier Air Jordan Z/Daniel Deußer/GER, drużynowym Mistrzem Europy był Asti Spumante/Thomas Mühlbauer/GER, 10 miejsce na Olimpiadzie zajął ogier Arko III/Nick Skelton/GBR, trzeci w Grand Prix (155 cm) w Gerze był ogier Adlantus As FRH/Lars Nieberg, konkursy 140-150 cm w Oslo/NOR, Lummen/BEL i Montpellier/FRE zwyciężała klacz Banda de Hus/Kevin Staut/FRA/Gregory Wathelet/BEL oraz ogier Azarro/Holger Wulschner, który odnosił sukcesy na poziomie Grand Prix (160 cm). W ujeżdżeniu potomstwo ogiera Argentinus również radziło sobie doskonale, o czym świadczy złoty medal Mistrzostw Europy wał. Albano/Heike Kemmer/GER, dwukrotny tytuł Mistrza Niemiec wał. Amaretto/Isabell Werth/GER oraz August der Starke OLD/Victoria Max-Theurer/AUT.

Z oldenburskiej rodziny klaczy Kriegsburg ur. 1934 pochodzi także Whitney/Hartwig Jung (skoki 140 cm) i ujeżdżeniowiec klasy Grand Prix Solid Gold/Elizaveta Lyban/RUS.

Dalej
Wróć

Zobacz również

Szukasz wymarzonego ogiera?
Skorzystaj z naszej wyszukiwarki
Szukaj

Dalej
Wróć

Baloutaire PS

Ultra-nowoczesny syn
Balou du Rouet z rodziny
mistrza olimpijskiego
Nino des Buissonnets -
genetyczny rarytas

czytaj

Chaccothage Blue PS

Świetna podstawa genetyczna – najlepsza prognoza na przyszłość

czytaj

Diablue PS

Narodziła się nowa gwiazda,
czyli unikalna kombinacja
rodowodu

czytaj

Varihoka du Temple

Niezwykły francuski ogier
o oryginalnym rodowodzie

czytaj
Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle