Zamawiam nasienie
Eur
2300 wg kursu EUR z dnia sprzedaży

Conthargos

sukcesy potomstwa
we wszystkich klasach

rasa OS-International
data urodzenia 2004
maść gniada
wzrost 172
licencja os-international, oldenburska, hannowerska, holsztyńska, meklenburska, rheinlandzka, westfalska, związek południowych niemiec
zobacz wideo ogiera
Potomstwo
Converter
Contender
Fontirell
Calypso II
Gofine
Silvio I
Fontaene
Cajandra Z
Carthago Z
Jalanda
Capitol
Perra
Latus
Jandra

Jest niepokonany. Jego potomstwo nieustanne dominuje na wszystkich zawodach: klacz Concona wygrała Nations' Cup Dublin, Conthalou, znajdujący się również w naszej ofercie, został Czempionem Ogierów podczas ostatniego Körungu Oldenburskiego, Comtess zdobył tytuł Oldenburskiego Wiceczempiona koni 5-letnich, a źrebak - ogierek po Conthargos, zdobył srebrny i brązowy medal podczas German Foal Championships.

W 2008 roku w wielu 4 lat Conthargos wygrał Deister Championship w Dobrock otrzymując notę 9,5 i kwalifikując się do Czempionatu Niemiec. Niestety z powodu kontuzji nie mógł kontynuować kariery, ale za to jego potomstwo pokazuje jego bardzo dużą wartość jako reproduktora. Do tej pory Conthargos dał dziesięciu licencjonowanych synów, w tym Conthinder (Andrzej Opłatek/POL), który z sukcesami brał udział w zawodach dla młodych koni. Bardzo dobrymi wynikami na wysokim poziomie może pochwalić się Concona, Conbelleza, Conbalou, Conthacco, Conblue, Jolanda, Coraline, Tailormade Chloe Star PS, Call Me Diva – Czempionka Oldenburga, Gräfin Andorra OLD – brązowa medalistka regionu, Jadore Moi – dwukrotnie na wysokiej pozycji w Mistrzostwach Świata Młodych Koni w WKKW.

Początek roku 2020 zapowiada się dla potomstwa ogiera Conthargos bardzo obiecująco. Już w samym tylko styczniu jego 7-letni syn – ogier Conthargos Son PS podczas CSIYH* wygrał konkurs 135 cm, Connecticut 15 był trzeci w konkursie 150 cm na CSI3* w Meksyku, a ogiery Conchacco, Conchento PS i Concollon zajęły 1-2 miejsca w konkursach 135-145 cm. Sukcesy te zaprowadziły ogiera Conthargos do elitarnej grupy reproduktorów sklasyfikowanych w Światowym Rankingu WBFSH. Conthargos przekazuje na potomstwo duże ramy i atletyczną budowę. Jego potomstwo dziedziczy po nim odwagę, ostrożność, potencjał skokowy, technikę i ponadprzeciętną jezdność. Pełna siostra ogiera Conthargos, klacz Afrika startowała z sukcesami w konkursach 155 cm.

Ogier Converter, ojciec ogiera Conthargos na początku swojej kariery wygrał 22 konkursy na poziomie do klasy M włącznie, otrzymując wysokie oceny za styl do 9,0 pkt włącznie. W 2005 wygrał Czempionat Oldenburga, zajmował płatne miejsca na niemieckich czempionatach i był drugim najlepszym ogierem – skoczkiem podczas Mistrzostw Świata Młodych Koni w Lanaken w Belgii. Aż 40 potomków og. Converter startuje z dużymi sukcesami na poziomie klasy S.

Dosiadany przez samego Josa Lansinka, ojciec matki og. Conthargos, ogier Carthago należał do grona najlepszych ogierów skokowych swoich czasów, brał udział w dwóch Olimpiadach – w Atlancie w 1996 roku i Sydney w 2000.

"
Dalej
Wróć

Zobacz również

Szukasz wymarzonego ogiera?
Skorzystaj z naszej wyszukiwarki
Szukaj

Dalej
Wróć

Baloutaire PS

ultra-nowoczesny syn
Balou du Rouet z rodziny
mistrza olimpijskiego
Nino des Buissonnets -
genetyczny rarytas

czytaj

Chaccothage Blue PS

Świetna podstawa genetyczna – najlepsza prognoza na przyszłość

czytaj

Diablue PS

narodziła się nowa gwiazda,
czyli unikalna kombinacja
rodowodu

czytaj

Varihoka du Temple

niezwykły francuski ogier
o oryginalnym rodowodzie

czytaj
Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle