Zamawiam nasienie
Stajnia ogierów

Conthargos

Sukcesy potomstwa we wszystkich klasach


rasa OS-International
data 2004
maść gniada
wzrost 172
licencja PZHK, OS-international, oldenburska, hanowerska, holsztyńska, meklenburska, reńska, westfalska, Związek Południowych Niemiec
nasienie mrożone nasienie
Zobacz wideo ogiera
Horsetelex Warunki Stanówki
3000 EUR
+8% VAT

Genealogia

Opis ogiera

Jest niepokonany. Jego potomstwo nieustanne dominuje na wszystkich zawodach: klacz Concona wygrała Nations' Cup Dublin, Conthalou, znajdujący się również w naszej ofercie, został Czempionem Ogierów podczas ostatniego Körungu Oldenburskiego, Comtess zdobył tytuł Oldenburskiego Wiceczempiona koni 5-letnich, a źrebak - ogierek po Conthargos, zdobył srebrny i brązowy medal podczas German Foal Championships.

W 2008 roku w wielu 4 lat Conthargos wygrał Deister Championship w Dobrock otrzymując notę 9,5 i kwalifikując się do Czempionatu Niemiec. Niestety z powodu kontuzji nie mógł kontynuować kariery, ale za to jego potomstwo pokazuje jego bardzo dużą wartość jako reproduktora.

Od lat Conthargos zajmuje wysokie pozycje we wszelkich rankingach, w tym Światowym Rankingu WBFSH. Conthargos przekazuje na potomstwo duże ramy, urodę i atletyczną budowę. Jego potomstwo dziedziczy po nim odwagę, ostrożność, potencjał skokowy, technikę i ponadprzeciętną jezdność.

Obecnie w samych tylko Niemczech zarejestrowanych jest ponad 680 koni startujących w skokach przez przeszkody, w gronie tym prawie 80 uczestniczy w zawodach na poziomie 140 cm (S*) i wyżej. Łączna suma jaką wygrało jego potomstwo wynosi ponad 780 tys. euro. Jest on ojcem takich koni jak:

Tailormade Contou, który zajął 3 miejsce w Grand Prix na CSI2* Herzlake (GER) pod Sörenem Pedersenem (DEN),

Conchento PS i Luciana Diniz zajęli drugie miejsce w Grand Prix w  Vilamoura,

Pia Contra wygrała Grand Prix  na CSI2* Leon ( MEX) pod Nicolasem Pizarro (MEX),

Cosa Nostra i Alberto Michan (ISR) wygrali konkurs 150 cm na CSI3* Wellington (USA),

Concollon PS i Laura Klaphake zajęli pierwsze miejsce w konkursie 145 cm na CSIYH2*  Villamoura (POR), a drugie w Youngsters-Cup w Aachen,

Coolivio PS i Greg Boderick (IRL) byli niepokonani w Irish Breeder Classics,

na płatnych miejscach uplasowała się także Conceana PS z Gerrietem Niebergiem.

Na koncie hodowlanym ogiera Conthargos znajduje się prawie 2230 klaczy hodowlanych i ponad 40 synów, którzy uzyskali licencje hodowlane, a do tych najlepszych pod względem wyników sportowych należą: CONTINENTAL BLUE, Couture, Conthinder, Classic Conthero, Crombacher, Czempion Koerungu Związku Oldenburskiego - CONKANNO PS, Czempion Koerungu Związku Oldenburskiego - CONTHALOU i Con Rouet.

Ponadto w Stacji Cichoń Stallions dostępny jest syn ogiera Conthargos, świetnie zapowiadający się, nienaganny technicznie, ambitny i silny w skoku CONTHALOR BLUE PS

Ogier Converter, ojciec ogiera Conthargos na początku swojej kariery wygrał 22 konkursy na poziomie do klasy M włącznie, otrzymując wysokie oceny za styl do 9,0 pkt włącznie. W 2005 wygrał Czempionat Oldenburga, zajmował płatne miejsca na niemieckich czempionatach i był drugim najlepszym ogierem – skoczkiem podczas Mistrzostw Świata Młodych Koni w Lanaken w Belgii. Aż 40 potomków og. Converter startuje z dużymi sukcesami na poziomie klasy S.

Pełna siostra ogiera Conthargos, klacz Afrika startowała z sukcesami w konkursach 155 cm.

Dosiadany przez samego Josa Lansinka, ojciec matki og. Conthargos, ogier Carthago należał do grona najlepszych ogierów skokowych swoich czasów, brał udział w dwóch Olimpiadach – w Atlancie w 1996 roku i Sydney w 2000.

Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle
Warunki stanówki partnerów
Adamus & Tyszko & Orea Equestrian