Zamawiam nasienie
Stacja ogierów
Eur
3000

Conthargos

Sukcesy potomstwa
we wszystkich klasach

rasa OS-International
data urodzenia 2004
maść gniada
wzrost 172
licencja os-international, oldenburska, hannowerska, holsztyńska, meklenburska, rheinlandzka, westfalska, związek południowych niemiec
Stacja ogierów Deckstation Schockemӧhle
Nasienie
mrożone
nasienie
zobacz wideo
Horsetelex Warunki Stanówki
Converter
Contender
Fontirell
Calypso II
Gofine
Silvio I
Fontaene
Cajandra Z
Carthago Z
Jalanda
Capitol
Perra
Latus
Jandra

Jest niepokonany. Jego potomstwo nieustanne dominuje na wszystkich zawodach: klacz Concona wygrała Nations' Cup Dublin, Conthalou, znajdujący się również w naszej ofercie, został Czempionem Ogierów podczas ostatniego Körungu Oldenburskiego, Comtess zdobył tytuł Oldenburskiego Wiceczempiona koni 5-letnich, a źrebak - ogierek po Conthargos, zdobył srebrny i brązowy medal podczas German Foal Championships.

W 2008 roku w wielu 4 lat Conthargos wygrał Deister Championship w Dobrock otrzymując notę 9,5 i kwalifikując się do Czempionatu Niemiec. Niestety z powodu kontuzji nie mógł kontynuować kariery, ale za to jego potomstwo pokazuje jego bardzo dużą wartość jako reproduktora. Do tej pory Conthargos dał 24 licencjonowanych synów, w tym Conthinder (Andrzej Opłatek/POL), który z sukcesami brał udział w zawodach dla młodych koni. Bardzo dobrymi wynikami na wysokim poziomie może pochwalić się Concona, Conbelleza, Conbalou, Conthacco, Conblue, Jolanda, Coraline, Tailormade Chloe Star PS, Call Me Diva – Czempionka Oldenburga, Gräfin Andorra OLD – brązowa medalistka regionu, Jadore Moi – dwukrotnie na wysokiej pozycji w Mistrzostwach Świata Młodych Koni w WKKW. Łącznie już 15 potomków og. Conthargos osiągnęło poziom 160 cm, a ponad 30 koni startuje na poziomie 150-155 cm.

Sukcesy te zaprowadziły ogiera Conthargos do elitarnej grupy reproduktorów sklasyfikowanych w Światowym Rankingu WBFSH. Conthargos przekazuje na potomstwo duże ramy i atletyczną budowę. Jego potomstwo dziedziczy po nim odwagę, ostrożność, potencjał skokowy, technikę i ponadprzeciętną jezdność.

Ogier Converter, ojciec ogiera Conthargos na początku swojej kariery wygrał 22 konkursy na poziomie do klasy M włącznie, otrzymując wysokie oceny za styl do 9,0 pkt włącznie. W 2005 wygrał Czempionat Oldenburga, zajmował płatne miejsca na niemieckich czempionatach i był drugim najlepszym ogierem – skoczkiem podczas Mistrzostw Świata Młodych Koni w Lanaken w Belgii. Aż 40 potomków og. Converter startuje z dużymi sukcesami na poziomie klasy S.

Pełna siostra ogiera Conthargos, klacz Afrika startowała z sukcesami w konkursach 155 cm.

Dosiadany przez samego Josa Lansinka, ojciec matki og. Conthargos, ogier Carthago należał do grona najlepszych ogierów skokowych swoich czasów, brał udział w dwóch Olimpiadach – w Atlancie w 1996 roku i Sydney w 2000.

Dalej
Wróć

Zobacz również

Szukasz wymarzonego ogiera?
Skorzystaj z naszej wyszukiwarki
Szukaj

Dalej
Wróć

Baloutaire PS

Ultra-nowoczesny syn
Balou du Rouet z rodziny
mistrza olimpijskiego
Nino des Buissonnets -
genetyczny rarytas

czytaj

Chaccothage Blue PS

Świetna podstawa genetyczna – najlepsza prognoza na przyszłość

czytaj

Diablue PS

Narodziła się nowa gwiazda,
czyli unikalna kombinacja
rodowodu

czytaj

Varihoka du Temple

Niezwykły francuski ogier
o oryginalnym rodowodzie

czytaj
Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle