Zamawiam nasienie
Stacja ogierów
Eur
1000
Nowość 2023

Stay Cool

10/10 pkt za zjawiskowy galop!

rasa hanowerska
data urodzenia 2020
maść kara
wzrost 168
licencja Hann.
Stacja ogierów Helgstrand Dressage
Nasienie
świeże
nasienie
Secret
Sezuan
Seline
Zack
Don Romina
St. Moritz
Royal
Dequila
Don Darius
Emely
Don Frederico
Mis Cara
Escudo I
Cecilie

10-tka za wyjątkowy galop

„Czy on nie wygląda, jakby go namalowano?” zapytała komisarz ds. kwalifikacji Heike Kemmer podczas oceny na trójkącie ogiera Stay Cool na hanowerskim körungu w Verden w 2022 roku. Od razu dała sobie odpowiedź: „A jednak w ruchu jest jeszcze piękniejszy. Galop jest wyjątkowej jakości: rytmiczny, zamknięty i pod górę, nawet nas poniosło i przyznaliśmy mu 10. Widzieliśmy dobrą mechanikę i kadencję w kłusie. Wyraźny czterotaktowy rytm w stępie. Widzieliśmy wyraźną radością w pracy na lonży. Cudowny koń ze wspaniałą przyszłością.” Stay Cool trafił do kręgu najlepszych w tym roku w Verden.

Jego ojciec Secret został zwycięzcą próby dzielności ogierów, wiceczempionem Niemiec jako trzylatek i Mistrzem Niemiec jako sześciolatek. Został Wicemistrzem Świata jako pięciolatek w Ermelo/NED ze swoją zawodniczką Jessicą Lynn Thomas. Z pierwszych trzech roczników pochodzi około 40 licencjonowanych ogierów. Matka Dequila, jest przyrodnią siostrą klaczy Catania, która wykazała się w skokach na parkurach o wysokości 135 cm.

Ojciec matki, Don Darius, odnosił zwycięstwa i zajmował miejsca w konkursach do poziomu Inter I, a teraz z powodzeniem wskoczył na poziom Grand Prix ze swoją nową zawodniczką Niną Neuer/GER.

Druga matka, klacz Emely (po Escudo I) to pełna siostra licencjonowanego ogiera El Dorado Felice startującego zawodach klasy S*(140 cm) , klaczy Enjoy 96 startującej w konkursach skokowych 150 cm, kl. Escada (skoki poziom 140 cm), a na parkurach o wysokości przeszkód 130 cm pozytywnie sprawdziły się klacze Eternity 42, Ellie Pirelli i wałach Garibaldi SJ.

Stay Coll jest przedstawicielem rodziny hanowerskiej klaczy LORANDA (Hannover Stutenstamm 1189706, Schridde 601) ur. 1897, z której to pochodzi 23 ogiery licencjonowane, w tym słynny Weltmeyer, a także Don Laurie I i II, Boccaccio, Cordolas, Larengos, Floreat i Walkingshow, który odnosił sukcesy w konkursach Grand Prix w ujeżdżeniu pod Marion Hankel/GER.

Dalej
Wróć

Zobacz również

Szukasz wymarzonego ogiera?
Skorzystaj z naszej wyszukiwarki
Szukaj

Dalej
Wróć

So Perfect

czytaj

Total McLaren

czytaj

Fürstenball

niezawodny ojciec najlepszych
źrebiąt i zdobywców
licencji hodowlanych

czytaj
Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle