+8% VAT

Genealogia

Opis ogiera

W pierwszej dziesiątce rankingu WBFSH najlepszych reproduktorów ujeżdżeniowych świata

Dzięki sukcesom swojego potomstwa w Grand Prix, takiego jak: Sir Hohenstein, który zdobył drużynowe złoto i srebro w Grand Prix Freestyle na Mistrzostwach Europy Marignano (ITA), a także Sai Baba Plus, Semper Fidelis, Sir Heinrich M, Sir Deauville, Sunshine Tour, Syriana, ogier Sir Donnerhall znajduje się w gronie najlepszych ogierów na świecie – ojców koni ujeżdżeniowych w światowym rankingu WBFSH.

Sir Donnerhall I jako jeden z nielicznych wyszedł z cienia swojego wybitnego ojca. Jego potomstwo ma na koncie wiele zwycięstw w Bundeschampionatach. Jednym z nich była Candy OLD, która zdobyła również brązowy medal na Mistrzostwach Świata Młodych Koni w Ujeżdżeniu w wieku 5 lat. Wałach Sa Coeur został dwukrotnym Mistrzem Świata Młodych Koni ( 5- i 6-latków) w ujeżdżeniu i został najdroższym koniem aukcji P.S.I. z ostateczną ceną 2,31 miliona euro.

Sir Donnerhall dał ponad 100 licencjonowanych synów, w tym wielu zwycięzców konkursów na wysokim poziomie i ogierów premiowanych, a także brązowego medalistę mistrzostw świata młodych koni w wieku 6 lat - ogiera Sir Olli. Warto wspomnieć również znajdującego się w naszej ofercie og. Sir Europe, który w 2017 r. sięgnął po złoty medal Mistrzostw Polski Młodych Koni, a w 2018 r. uczestniczył w Mistrzostwach Świata Młodych Koni w Ermelo.

Wspomniana wcześniej klacz Candy OLD, należy do grona ponad 200 córek Sir Donnerhall I, które uzyskały państwowe premie. Od córek ogiera Sir Donnerhall I pochodzą zwycięskie ogiery Bonds, Feinrich i For Romance I OLD, premiowany For Romance II, westfalski czempion Fürst Magic, Vice-Bundeschampion i Champion serii –S ogier Lilliano OLD, Bundeschampion – ogier Revenant, a także Oldenburg Champion Mare, Bundeschampionka i cenowa rekordzistka na aukcji P.S.I - klacz Fasine OLD.

Sam Sir Donnerhall I był drugim Wiceczempionem Oldenburga w 2003 r. i zwycięzcą HLP w 2005 r. Otrzymał główną premię Ia za potomstwo, w 2006 r. został Mistrzem Niemiec i Wicemistrzem Świata Młodych Koni (5 lat). Ze względu na wysokie zapotrzebowanie na jego usługi hodowlane nie był wykorzystywany w wyższym sporcie.

Klacz St.Pr.St. Contenance D, matka Sir Donnerhalla, dała również jego pełnego brata - uznanego w hodowli finalistę Pucharu Świata, ogiera Sir Donnerhall II oraz zwycięzcę w konkursach Grand Prix wał. Stratege.