Zamawiam nasienie
Stajnia ogierów

Sandro Hit

Lider światowego rankingu reproduktorów ujeżdżeniowych


rasa oldenburska
data 1993
maść kara
wzrost 172
licencja PZHK, DSP, han, old, reń, westf, Włochy, Francja, Szwecja
nasienie mrożone nasienie

Genealogia

Opis ogiera

Gra we własnej lidze, od samego początku. To hodowlana ikona

Sandro Hit zdefiniował typ ultranowoczesnego konia ujeżdżeniowego dzięki niezwykle eleganckiemu, ekspresyjnemu i nowoczesnemu potomstwu. Jest jednym z dziesięciu najlepszych na świecie reproduktorów ujeżdżeniowych.

Dziedzictwo tego karego ogiera, który sam sięgał po mistrzowskie tytuły, nie ma sobie równych. W samych Niemczech jest co najmniej 190 jego licencjonowanych synów, znacznie więcej niż był w stanie wyprodukować jakikolwiek inny ogier. Lista zdobywców licencji, premiowanych ogierów i liderów sprzedaży na aukcjach ogierów przekracza zwykłe statystyki. Wielu z nich zrobiło świetną karierę w sporcie, jak choćby, będący również w naszej ofercie, Wicemistrz Świata Młodych Koni i Bundeschampion - ogier Sir Donnerhall I. Inni utalentowani potomkowie Sandro Hit to Sancisco OLD - zwycięzca Grand Prix, San Francisco OLD - Bundeschampion, rekordzista cen aukcyjnych i zwycięzca konkursów Grand Prix czy ogier Sorento - finalista Nürnberger Burgpokal. Miejsca płatne w konkursach Pucharu Świata zajmował Sir Donnerhall II i Sir Skyfall OLD.

Jego córki, z których 501 otrzymało Premię Państwową, zdobywały medale Mistrzostw Świata w ujeżdżeniu, a do najcenniejszych należała bez wątpienia dwukrotna mistrzyni świata młodych koni - przepiękna Poetin, która została sprzedana za rekordową wówczas cenę 2,5 mln euro. Czempionka Oldenburga - klacz Silberaster OLD zdobyła podwójne złoto na Bundeschampionacie i brąz na Mistrzostwach Świata w Ujeżdżeniu. Ponadto inna córka Sandro Hit, klacz Weihevoll dała fenomenalną klacz Weihegold OLD / Isabell Werth – mistrzynię olimpijską, dwukrotną zdobywczynię Pucharu Świata oraz trzykrotną mistrzynię Europy.

Ojciec Sandro Hit – Sandro Song został czempionem Körungu w 1990 r., a dwa lata później zdobył I premię za jakość potomstwa.
Klacz El. St. Loretta, matka ogiera Sandro Hit, dała jeszcze dwóch innych licencjonowanych synów klasy Grand Prix: Diamond Hit i Royal Hit.

Potomstwo Sandro Hit od dawna podbija areny na całym świecie. Pięcioro z nich wystartowało na Igrzyskach Olimpijskich 2016 w Rio de Janeiro. W gronie tych olimpijczyków byli: złoty medalista drużynowy wał. Showtime FRH oraz brązowy medalista drużynowy w WKKW - wał. Santano II . W 2018 roku ogier Salvino był członkiem srebrno-medalowej ekipy USA w ujeżdżeniu na Jeździeckich Mistrzostwach Świata w Tryon. Ogier Sir Donnerhall II OLD znalazł się w finałach Pucharu Świata w Paryżu i Göteborgu, a wał. Selten HW będąc w składzie reprezentacji Danii brał udział w Igrzyskach Olimpijskich w 2016 roku i Jeździeckich Mistrzostwach Świata w 2018 roku.

Sandro Hit dostarczył też rekordową liczbę, bo aż 11 Bundeschampionów, w 2016 r. jego córka Sister’s Act OLD vom Rosencarree odniosła również sukcesy na Mistrzostwach Świata Młodych Koni w Ujeżdżeniu. Obok niej swoje miejsce na sportowej mapie potomstwa ogiera Sandro Hit zaznaczyły: Polka Hit Nexen (w 2008 srebro na MŚMK w grupie koni 6-letnich), Soliere (w 2010 srebro – konie 6-letnie) i St. Emilion (w 2011 brąz – konie 6-letnie).

Suma wygranych zarejestrowanego w samych tylko Niemczech potomstwa ogiera Sandro Hit (z którego 220 odnosi sukcesy w ujeżdżeniu do klasy Grand Prix) wynosi obecnie ponad 1,65 miliona euro.

Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle
Warunki stanówki partnerów
Adamus & Tyszko & Orea Equestrian