Zamawiam nasienie
Stacja ogierów
Eur
2200

Diarado

Blisko 100 potomków
z sukcesami na poziomie 150 cm

rasa holsztyńska
data urodzenia 2005
maść kara
wzrost 170
licencja os-international, oldenburska, hannowerska, holsztyńska, meklenburska, rheinlandzka, westfalska, związek południowych niemiec
Stacja ogierów Deckstation Schockemӧhle
Nasienie
świeże
nasienie
zobacz wideo
Horsetelex Warunki Stanówki
Diamant De Semilly
Le Tot de Semilly
Venise Des Cresles
Grand Veneur
Venue Du Tot
Elf III
Miss Des Cresles
Roxette I
Corrado I
Kimberly III
Cor de la Bryère
Soleil
Contender
Option v. Lord

Diarado obecnie znajduje sie w gronie 20 najlepszych reproduktorów skokowych Świata wg Rankingu WBFSH. Już na początku swojej kariery hodowlanej dał się poznać jako tzw. „stempelhengst”. Krew Diarado jest obecna niemal w każdej księdze stadnej rejestrującej konie skokowe. Już z pierwszego rocznika wiele koni zadziwiło swoją jakością. Należy do nich Don Diaradao był członkiem brązowo-medalowej ekipy niemieckiej na Światowych Igrzyskach Jeździeckich w Tryon, gdzie dosiadał go Maurice Tebbel.

Jesienią 2019 syn ogiera Don Diarado świetnie zaprezentował swoje możliwości podczas Körungu Oldenburskiego i otrzymał licencję. Inny potomek Diarado, wał. Dicas, wygrał SAP Prize podczas CHIO Aachen. Diablo Z pod Leon Thijssen zwyciężył w Grand-Prix w Eindhoven, a Roelofsen Horse Truck Eldorado S zajął wysokie miejsce na Donaueschingen Championships.

Sam Diarado, zwycięzca Holsztyńskiego Körung i próby dzielności, na której otrzymał rekordowo wysokie noty, zdobył brązowy medal na Czempionacie Niemiec, uzyskując dwie imponujące noty 9,0. Następnie z dużym powodzeniem startował w serii zawodów na poziomie 3* i idąc w ślady swego ojca, legendarnego Diamant de Semilly, który wygrał drużynowo złoty medal podczas Mistrzostw Świata w 2002 roku i rok później srebrny zespołowo podczas Mistrzostw Europy oraz został, wg rankingu WBFSH, jednym z najlepszych koni skokowych na świecie.

Po stronie żeńskiej rodowodu Diarado możemy znaleźć tak wspaniałe holsztyńskie ogiery jak Corrado I, Contender, Lord i Ramiro.

Blisko 50 licencjonowanych synów Diarado zostało uznanych tylko w samych związkach niemieckich. W gronie tym znajduje się również prezentowany w tym katalogu podwójny Czempion Niemiec ogier Diaron, czempion związku OS – De Quidam, zwycięzca próby dzielności – ogier Diacontinus, czempion regionu holsztyńskiego – ogier Dinken i zdobywca głównej premii hodowlanej – Diarado's Boy, mający na koncie kolekcję flos zdobytych na wielu międzynarodowych zawodach. W grupie tej znajduje się także ostatni zwycięzca German Sport Horse – ogier Dialido. Do grona najlepszych córek Diarado zaliczyć należy Czempionkę OS - klacz Jurwina, klacz Edwina, która dała Holsztyńskiego Czempiona Ogierów 2018 – og. Cadilo, jak również wiceczempionkę Związku Oldenburskiego – ogiera Dakkara PS.

Z doskonałej holsztyńskiej rodziny żeńskiej numer 318D2, której przedstawicielem jest Diarado, pochodzą również ogiery Chello I, II i III, Castelan I i II, Coriano, Corofino I i II, Martell I – IV.

Dalej
Wróć

Zobacz również

Szukasz wymarzonego ogiera?
Skorzystaj z naszej wyszukiwarki
Szukaj

Dalej
Wróć

Baloutaire PS

Ultra-nowoczesny syn
Balou du Rouet z rodziny
mistrza olimpijskiego
Nino des Buissonnets -
genetyczny rarytas

czytaj

Chaccothage Blue PS

Świetna podstawa genetyczna – najlepsza prognoza na przyszłość

czytaj

Diablue PS

Narodziła się nowa gwiazda,
czyli unikalna kombinacja
rodowodu

czytaj

Varihoka du Temple

Niezwykły francuski ogier
o oryginalnym rodowodzie

czytaj
Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle