Zamawiam nasienie
Eur
2000 wg kursu EUR z dnia sprzedaży

Diarado

jego potomstwo znajdziesz
w każdym zakątku ziemi
- to kaliber czempiona

rasa holsztyńska
data urodzenia 2005
maść kara
wzrost 170
licencja os-international, oldenburska, hannowerska, holsztyńska, meklenburska, rheinlandzka, westfalska, związek południowych niemiec
zobacz wideo ogiera
Potomstwo
Diamant De Semilly
Le Tot de Semilly
Venise Des Cresles
Grand Veneur
Venue Du Tot
Elf III
Miss Des Cresles
Roxette I
Corrado I
Kimberly III
Cor de la Bryère
Soleil
Contender
Option v. Lord

Diarado obecnie znajduje sie w gronie 20 najlepszych reproduktorów skokowych Świata wg Rankingu WBFSH. Już na początku swojej kariery hodowlanej dał się poznać jako tzw. „stempelhengst”. Krew Diarado jest obecna niemal w każdej księdze stadnej rejestrującej konie skokowe. Już z pierwszego rocznika wiele koni zadziwiło swoją jakością. Należy do nich Don Diaradao był członkiem brązowo-medalowej ekipy niemieckiej na Światowych Igrzyskach Jeździeckich w Tryon, gdzie dosiadał go Maurice Tebbel.

Jesienią 2019 syn ogiera Don Diarado świetnie zaprezentował swoje możliwości podczas Körungu Oldenburskiego i otrzymał licencję. Inny potomek Diarado, wał. Dicas, wygrał SAP Prize podczas CHIO Aachen. Diablo Z pod Leon Thijssen zwyciężył w Grand-Prix w Eindhoven, a Roelofsen Horse Truck Eldorado S zajął wysokie miejsce na Donaueschingen Championships.

Sam Diarado, zwycięzca Holsztyńskiego Körung i próby dzielności, na której otrzymał rekordowo wysokie noty, zdobył brązowy medal na Czempionacie Niemiec, uzyskując dwie imponujące noty 9,0. Następnie z dużym powodzeniem startował w serii zawodów na poziomie 3* i idąc w ślady swego ojca, legendarnego Diamant de Semilly, który wygrał drużynowo złoty medal podczas Mistrzostw Świata w 2002 roku i rok później srebrny zespołowo podczas Mistrzostw Europy oraz został, wg rankingu WBFSH, jednym z najlepszych koni skokowych na świecie.

Po stronie żeńskiej rodowodu Diarado możemy znaleźć tak wspaniałe holsztyńskie ogiery jak Corrado I, Contender, Lord i Ramiro.

Blisko 50 licencjonowanych synów Diarado zostało uznanych tylko w samych związkach niemieckich. W gronie tym znajduje się również prezentowany w tym katalogu podwójny Czempion Niemiec ogier Diaron, czempion związku OS – De Quidam, zwycięzca próby dzielności – ogier Diacontinus, czempion regionu holsztyńskiego – ogier Dinken i zdobywca głównej premii hodowlanej – Diarado's Boy, mający na koncie kolekcję flos zdobytych na wielu międzynarodowych zawodach. W grupie tej znajduje się także ostatni zwycięzca German Sport Horse – ogier Dialido. Do grona najlepszych córek Diarado zaliczyć należy Czempionkę OS - klacz Jurwina, klacz Edwina, która dała Holsztyńskiego Czempiona Ogierów 2018 – og. Cadilo, jak również wiceczempionkę Związku Oldenburskiego – ogiera Dakkara PS.

Z doskonałej holsztyńskiej rodziny żeńskiej numer 318D2, której przedstawicielem jest Diarado, pochodzą również ogiery Chello I, II i III, Castelan I i II, Coriano, Corofino I i II, Martell I – IV.

"
Dalej
Wróć

Zobacz również

Szukasz wymarzonego ogiera?
Skorzystaj z naszej wyszukiwarki
Szukaj

Dalej
Wróć

Baloutaire PS

ultra-nowoczesny syn
Balou du Rouet z rodziny
mistrza olimpijskiego
Nino des Buissonnets -
genetyczny rarytas

czytaj

Chaccothage Blue PS

Świetna podstawa genetyczna – najlepsza prognoza na przyszłość

czytaj

Diablue PS

narodziła się nowa gwiazda,
czyli unikalna kombinacja
rodowodu

czytaj

Varihoka du Temple

niezwykły francuski ogier
o oryginalnym rodowodzie

czytaj
Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle