Zamawiam nasienie

Cena świeżego
nasienia

/
+ 8% VAT
Pln
1 rata
+
płatne po
potwierdzeniu
źrebności
Eur
1500
zamawiam nasienie

Diaron

unikalny wyczyn – dwukrotny
Czempion Niemiec -
sukces płynący w żyłach

W ciągu 40-letniej historii niemieckiego czempionatu dla młodych koni skokowych, Diaron jest drugim ogierem, który osiągnął doskonały wynik zdobywając dwukrotnie złoty medal w latach 2017-2018. Diaron udowodnił, że nie tylko potrafi skakać w nienagannym stylu, ale jest także bardzo szybki i zwinny. Po zdobyciu drugiego miejsca w 2017, w 2018 wygrał Skokowy Czempionat Związku Oldenburskiego w Rastede, następnie został nazwany VTV Skokowym Ogierem Roku w czasie uznawania ogierów dla tegoż związku. Z racji tych sukcesów otrzymał przydomek „OLD”, który jest przyznawany przez Związek Oldenburski najlepszym koniom zarejestrowanym w tymże związku.

Do niedawna najważniejsza dla ogiera Diaron OLD była kariera sportowa. Mimo to już w pierwszym roczniku urodził się Diablue PS, jego syn, który otrzymał premię i licencję Związku Oldenburskiego i dołączył do oferty Stacji Paula Schockemöhle. Diaron jest nadal czynny sportowo, zwycięża i zajmuje płatne miejsca pod Patrickiem Stühlmeyerem.

Ciekawe jest to, że w czterech pokoleniach w rodowodzie ogiera Diaron występują wyśmienite ogiery pochodzące ze stadniny Schockemöhle, a są to : Diarado, Come on, Aldatus i Domino. Ojcem ogiera Diaron jest wybitny Diarado, również znajdujący się w naszej ofercie.

Matka ogiera Diaron, klacz Lenda-Cara dała również Campitello 2, który pod Alexandrą Hinz zajął trzecie miejsce w Grand-Prix we Frankfurcie, Verden, a także Stuttgart German Masters. Ojciec klaczy Lenda-Cara, ogier Come On odniósł wiele międzynarodowych sukcesów, jak choćby zwycięstwo w German Masters, zajął drugie miejsce w Grand Prix w Göteborgu, trzecie w Derby Hickstead i czwarte w Hamburg Derby. Come On jest ojcem 8 licencjonowanych ogierów, w tym Clever Boy, Come Well, Checker, Cosmic FRH (Czempion Nuremberg Burg Cup).

Babka og. Diaron, to wspaniała klacz Lindauway, będąca matką 6 utalentowanych koni skokowych, w tym VDL Groep Miss Untouchable (po Chacco-Blue) dosiadanego przez Leopolda van Astena.

Ogier Aldatus, występujący w 3 pokoleniu, to zdobywca złotego medalu zespołowo i srebrnego indywidualnie na Mistrzostwach Europy w Millstreet i ponownie srebrnego na Mistrzostwach Niemiec w Soltau.

Rodzina żeńska, którą reprezentuje Diaron sięga 1840, znaczna liczba koni odnoszących sukcesy, a wywodzących się z tej właśnie rodziny pochodzi po ogierach należących do stacji Schockemöhle.

Podstawowe
informacje
rasa oldenburska
data urodzenia 2012
maść siwa
wzrost 173
licencja os-international, oldenburska, hannowerska, meklenburska, rheinlandzka, westfalska, związek południowych niemiec
Diarado
Diamant De Semilly
Roxette I
Le Tot de Semilly
Venise Des Cresles
Corrado I
Kimberly III
Lenda-Cara
Come On
Lindauway
Cantus
Sühne
Aldatus
Linda-Dolores v. Domino
Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle