Zamawiam nasienie
Stajnia ogierów

Diaron

Unikalny wyczyn – dwukrotny Czempion Niemiec - sukces płynący w żyłach


rasa oldenburska
data 2012
maść siwa
wzrost 173
licencja PZHK, OS-international, oldenburska, hanowerska, meklenburska, reńska, westfalska, Związek Południowych Niemiec
nasienie świeże nasienie
CSIO Prague Cup
Zobacz wideo ogiera
Horsetelex Warunki Stanówki
1600 EUR
+8% VAT

Genealogia

Opis ogiera

Utalentowane skokowo potomstwo

Diaron to synonim reproduktora – ojca niezwykle skocznego potomstwa. Jest to tym bardziej niezwykłe, że to kariera sportowa, nie hodowlana, miała być dla niego najważniejszym priorytetem.

W ciągu 40-letniej historii niemieckiego czempionatu dla młodych koni skokowych, Diaron jest drugim ogierem, który osiągnął doskonały wynik zdobywając dwukrotnie złoty medal, a dokonał tego w latach 2017-2018. Dosiadany przez Patricka Stühlmeyera Diaron udowodnił, że nie tylko potrafi skakać w nienagannym stylu, ale jest także bardzo szybki i zwinny. Po zdobyciu drugiego miejsca w 2017, w 2018 wygrał Skokowy Czempionat Związku Oldenburskiego w Rastede, następnie został nazwany VTV Skokowym Ogierem Roku w czasie uznawania ogierów dla tegoż związku. Z racji tych sukcesów otrzymał przydomek „OLD”, który jest przyznawany przez Związek Oldenburski najlepszym koniom zarejestrowanym w tymże związku. Ponadto zajął trzecie miejsce w Grand Prix Opglabbeek/BEL i plasował się na płatnych miejscach w wkonkursach 145 cm w Hadze/GER, Riesenbeck/GER i Balve/GER. Wcześniej odnosił sukcesy w Youngster Tours w Aachen/GER, Lipsku/GER, Hagen a.T.W./GER, Verden/GER, Neumünster/GER, Zandhoven/BEL i Opglabbeek/BEL.

Pierwsze potomstwo ogiera Diaron ugruntowuje swoją pozycję w międzynarodowych zawodach. Z grupy jego licencjonowanych synów należy wymienić premiowanego podczas kwalifikacji czempiona próby dzielności i wielokrotnego zwycięzcy konkursów ogiera Diablue PS, a także również odnoszącego duże sukcesy Dialourty PS i rekordzisty cen aukcyjnych aukcji internetowej Schockemöhle, Diaron's Zecilo PS, który został sprzedany za rewelacyjną kwotę 126 500 euro. Wybitne potomstwo, w skład którego wchodzą także odnoszący już sukcesy na arenie międzynarodowej Diasandro Blue/Ádám Faluhelyi/HUN i Mistrz Polski Młodych Koni w kat. 4-latków hodowli zagranicznej ogier Diakato PS/Łukasz Koza/POL i Delano/Markus Merschformann/GER, stanowi jest tym większą niespodzianką, gdyż pierwszym zadaniem ogiera Diaron miało być zdobywanie jak najlepszych wyników na parkurach, a nie pełnienie roli reproduktora.

Ciekawe jest to, że w czterech pokoleniach w jego rodowodzie występują wyśmienite ogiery pochodzące ze stadniny Schockemöhle, a są to : Diarado, Come on, Aldatus i Domino.

Ojcem ogiera Diaron jest wybitny Diarado, również znajdujący się w naszej ofercie.

Matka ogiera Diaron, klacz Lenda-Cara dała również Campitello 2, który pod Alexandrą Hinz zajął trzecie miejsce w Grand-Prix we Frankfurcie, Verden, a także Stuttgart German Masters.

Ojciec klaczy Lenda-Cara, ogier Come On odniósł wiele międzynarodowych sukcesów, jak choćby zwycięstwo w German Masters, zajął drugie miejsce w Grand Prix w Göteborgu, trzecie w Derby Hickstead i czwarte w Hamburg Derby. Come On jest ojcem 8 licencjonowanych ogierów, w tym Clever Boy, Come Well, Checker, Cosmic FRH (Czempion Nuremberg Burg Cup).

Druga matka - wspaniała Lindauway, będąca matką 6 utalentowanych koni skokowych, w tym VDL Groep Miss Untouchable (po Chacco-Blue) dosiadanego przez Leopolda van Astena.

Ogier Aldatus, występujący w 3 pokoleniu, to zdobywca złotego medalu zespołowo i srebrnego indywidualnie na Mistrzostwach Europy w Millstreet i ponownie srebrnego na Mistrzostwach Niemiec w Soltau.

Rodzina żeńska, którą reprezentuje Diaron sięga 1840, znaczna liczba koni odnoszących sukcesy, a wywodzących się z tej właśnie rodziny pochodzi po ogierach należących do stacji Schockemöhle.

Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle
Warunki stanówki partnerów
Adamus & Tyszko & Orea Equestrian