Zamawiam nasienie
Faworyt hodowców 2023
Stajnia ogierów

Chad Blue PS


rasa oldenburska
data 2015
maść skarogniada
wzrost 173
licencja Holst. Meckl, Old., Rhein., Zw. Płd. Niem, Westf.
nasienie świeże nasienie

Genealogia

Opis ogiera

Trzecie miejsce w finale Youngster Cup na CHIO Aachen

Chad Blue PS, to kolejny syn lidera listy najlepszych ogierów – ojców koni skokowych ( wg WBFSH) – ogiera Chacco-Blue, który w znaczący sposób wpłynął na światową hodowlę. Dosiadany przez Patricka Stühlmeyera, ten niezwykle utalentowany ogier ma już na swoim koncie szereg sukcesów w zawodach międzynarodowcych w kategorii juniorów w tym zwycięstwa w w Hagen a.T.W. i Balve, ponadto zajął trzecie miejsce w finale Pucharu Młodzików na CHIO w Aachen oraz ósme w finale Bundeschampionat w Warendorf w kategorii koni 7-letnich. Wystarczy jedno spojrzenie na rodowód, by uświadomić sobie, że ten talent do skoków u tego ogiera jest również oparty o silną genetykę strony żeńskiej.

Jego ojciec Chacco-Blue odnotował wiele zwycięstw i zajmował płatne miejsca na zawodach międzynarodowych, wśród których szczególnie wyróżnia się trzecie miejsce w Grand Prix Aachen i zwycięstwo w Grand Prix Neumünster. Sukcesy jego potomstwa sprawiły, że po raz pierwszy w 2015 roku znalazł się w pierwszej dziesiątce najlepszych reproduktorów skoków na świecie. Od 2017 roku nieprzerwanie prowadzi w tym rankingu World Breeding Federation for Sport Horses (WBFSH). Jego najbardziej utytułowane potomstwo to: Mistrz Olimpijski, srebrny medalista Mistrzostw Europy indywidualnie i brązowy medal drużynowo, zwycięzca Global Champions Tour i zdobywca tytułu Konia Roku KWPN wał. Explosion W/Ben Maher/GBR; szósty na Igrzyskach olimpijskich wa wał. Chanyon/Daisuke Fukushima/JPN; drużynowy Mistrz Europy, licencjonowany ogier Chaqui Z/Shane Sweetnams/IRL i zdobywca drugiego miejsca w finale Pucharu Narodów wał. Chacon/Eoin McMahon/IRL. Prawie 60 jego synów otrzymało licencje, w tym dwóch odnoszących międzynarodowe sukcesy: Chacfly PS i Chacoon Blue, a także zwycięzca próby dzielności, Mistrz Dobrocka, szósty na Bundeschampionacie i główny zwycięzca premii w Oldenburgu ogier Chaccothage Blue PS.

Matka Sancenta dała również klacz Chancia (po Chacco-Blue) – matkę wał. Diasandro Blue (po Diaron)/Ádám Faluhelyi/HUN, który odnosił sukcesy na międzynarodowych zawodach dla juniorów i brał udział w Mistrzostwach Świata w kategorii pięciolatków w 2022 roku.

Ojcem matki, klaczy Sanceta jest zwycięzca Pucharu Świata ogier Sandro Boy/Marcus Ehning/GER.

Druga matka, klacz Finja startowała na arenie międzynarodowej w Brazylii pod sportowym imieniem Censcha. Jest matką dziewięciu międzynarodowej klasy skoczków, trzech z nich na poziomie170 cm i trzech 160 cm !: Lago (po Lando)/Stephan Calonge/FRA, Santo (po Sandro Boy)/et al. Saif Omar Ahmed Thabet/ZEA (w 2016 1-e miejsce w Potędze Skoku w Sharjah/ZEA), Chabento (po Chacco-Blue)/Sandra Piwowarczyk/POL, Chacitol (po Chacco-Blue)/Krzysztof Okła/POL, Chabento (po Chacco -Blue)/Sandra Piwowarczyk/POL, H5 Quintol (po Quintedner)/Eduardo Pereira de Menezes/BRA (5. miejsce na Igrzyskach Olimpijskich 2016 w Rio de Janeiro/BRA), Ursus (po Canturo)/Liubov Kochetova/ RUS, Sancho (po Sandro Boy)/Jens Vandenberk/BEL i Nicotin (po Nintender)/Omar Al-Wassiti Hassoun/IRQ.

Finja jest córką drużynowego Mistrza Olimpijskiego i Mistrza Europy, a także zdobywcy Pucharu Świata ogiera Dobel's Cento/Otto Becker/GER. Licencjonowany ogier Landgold (po Landfriese I), wicemistrz Niemiec koni 5-letnich w skokach w 2000 r., dosiadany przez Katharinę Offel, Björn Nagela i Olivera Lemm, jest potomkiem prababki klaczy Fraija, która odnosiła sukcesy w skokach przez przeszkody na poziomie klasy M i jest półsiostrą skoczka Goldcup (po Goldtstern) klasy 150 cm. Inny jej syn wał. Laurioso (po Lauterbach) odnosi międzynarodowe sukcesy w konkursach do 150 cm.

Z trakeńskiej rodziny klaczy Tonga T 16 A (Hauptgestut Trakehnen, alt Trak. fam. nr. 0022) pochodzą także ogiery Imperator (po Immer Voran), Cartaro (po Carinue, skoki 155 cm) i Cornet's Blue Z (po Balou du Reventon) oraz liczne konie sportowe, w tym Centolou PS, San Chano, Conthargo Blue startowały w konkursach S*** (150 cm), a na poziomie 160 cm podziwiać można było takie konie jak: Toulonia, Copperfield 40 (zwycięzca Grand Prix CSI3*-W w Poznaniu pod Andrzejem Opłatkiem), Daily Sun 7, Golden Gun, natomiast RSH Contend Or odnosił sukcesy w WKKW w CCI5*.

Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle
Warunki stanówki partnerów
Adamus & Tyszko & Orea Equestrian