Zamawiam nasienie
Stajnia ogierów

Chacfly PS

Od rekordowych ocen na próbie dzielności do kariery międzynarodowej


rasa hanowerska
data 2012
maść kasztanowata
wzrost 169
licencja PZHK, OS-international, hannowerska, meklemburska, reńska, westfalska, Związek Południowych Niemiec
nasienie świeże nasienie
Zobacz wideo ogiera
Horsetelex Warunki Stanówki
1500 EUR
+8% VAT

Genealogia

Opis ogiera

Potomstwo - seryjni zwycięzcy konkursów dla młodych koni !

W gronie najlepszych potomków tego utalentowanego skoczka znalazły się: Casey TW/Benjamin Wulschner/GER, Crunchy Nut E/Steffen Buchheim/GER, Mundbergs Cha Cha Cha/Ida Mundberg/DEN, Chalou Fly PS i Chabecco Fly PS. Chacandro Fly PS/Patrick Stühlmeyer został Czempionem Deister, Coreal B/Roman Duchac/CZE zdobył złoto w Hanoverian Jumping Horse Masters (4 lata). Stale rośnie także liczba ogierów licencjonowanych. Chaclight/Cherobino TS zdobył premię na körungu hanowerskim i uzyskał 2 cenę aukcji - 105.000 euro, podczas gdy Coldplay VDM Z był najdroższym ogierem po zdobyciu licencji Zangersheide, a ostateczna jego cena wyniosła 205 000 euro. Do hodowli dopuszczone zostały również ogiery Cavaillon v. Verbindungshoeve Z i Chacin Fly Z W Szwecji zwycięzcą próby dzielności HLP został Chaccafly CL. W Holandii Pretty Woman ES zwyciężyła Czempionat KWPN. Kolejna córka Chacfly, 3-letnia Chacira P, wygrała Mistrzostwa DSP w skokach luzem. Ponadto Checkmate AS znalazł się na cenowym szczycie aukcji elitarnych źrebiąt skokowych w Danii, gdzie sprzedano go za 18 500 euro.

Chacfly to absolutny rekordzista pod względem wysokich ocen jakie ogier może otrzymać podczas próby dzielności. W czasie testu w Adelheidsdorf w 2017 wzbudził sensację otrzymując końcową notę bliską ideału - 9,49 pkt, w tym maksymalną ocenę 10 pkt za 6 elementów próby! Maksymalne noty, po 10,0 punktów przyznano mu aż za 6 elementów próby (!) - temperament, charakter, chęć do pracy, możliwości, styl skoku i ogólne wrażenie, a 9,5 za jezdność. Ten atletyczny kasztan otrzymał w Verden prestiżową Nagrodę Stakkato przyznawaną przez Związek Hanowerski. W Vechcie ponadprzeciętna jakość jego pierwszego potomstwa została nagrodzona przyznaniem mu tytułu Wiceczempiona głównej nagrody Związku Oldenburskiego.

W 2016 Chacfly PS rozpoczął swoją karierę sportową zdobywając w wieku 4 lat brązowy medal na Czempionacie Hanowerskim w Verden. Dosiadany przez Patricka Stühlmeyera wygrał sporą liczbę konkursów dla młodych koni, włącznie z dwunastoma zwycięstwami w 2018 roku. Wygrał również kwalifikacje do Niemieckiego Czempionatu dla Młodych Koni w Klein Roscharden, gdzie uzyskał wysoką notę 8,8. Dosiadany przez Eikena Sato/JPN, zajmował płatne miejsca w konkursach skokowych o wys. 145 cm w Opglabbeek/BEL, Kronenberg/NED, Riesenbeck, Ommen/NED i Lier/BEL. Jego duże osiągnięcia można było przewidzieć dość wcześnie - niezwykłe możliwości Chacfly PS jakie prezentuje na parkurach, są zapisane w cennym rodowodzie.

Jego ojciec Chacco-Blue od 2017 roku przez 4 lata zajmował pierwsze miejsce w Rankingu WBFSH reproduktorów skokowych, jego potomstwo wygrało do tej pory ponad 7,2 mln euro. Ośmioro jego potomków uczestniczyło w 2018 roku w Światowych Igrzyskach Jeździeckich w Tryon. Ponad 130 synów tego wspaniałego ogiera uzyskało licencje hodowlane, a ponad 170 potomków startuje na poziomie 150 cm. W naszej ofercie znajdują również inni jego synowie: CHAC BOY, CHAD BLUE PS, CHACCOTHAGE BLUE PS i doskonały ojciec szeregu uznanych już synów - CHACOON BLUE PS

Matka ogiera Chacfly PS, klacz Shentara jest półsiostrą m.in. licencjonowanego ogiera Quickcento (po Quicksilber), który odnosi sukcesy na międzynarodowych parkurach, oraz klaczy Nintara (po Nintender), która zajmuje płatne miejsca w konkursach Grand Prix pod Jorge Canedo Vincent. Ojcem klaczy Shentara, matki ogiera Chacfly PS, jest Sir Shutterfly, pełny brat multimilionera pod względem sumy wygranych w konkursach skokowych, wał. Shutterfly, który największe swe sukcesy zawdzięcza dosiadającej go Meredith Michaels-Beerbaum. Sir Shutterfly jest także półbratem skoczków międzynarodowej klasy: Let’s Fly, ogiera Salut Bonheur, wał. Spilo D i wał. Remedi D.

W trzecim pokoleniu pojawia się ceniony ogier Cento, złoty medalista zespołowo z Igrzysk Olimpijskich w Sydney, brązowy medalista w zespole na Olimpiadzie w Atenach i złoty medalista zespołowo na Mistrzostwach Europy w Donaueschingen.

Chacfly PS reprezentuje holsztyńską rodzinę 5819 (Holst Stamm 5819), a pochodzą z niej także ogiery: Casino, Charriol, Landioso, Le Coeur, Tiépolo i Zünftiger, jak również konie sportowe: Comme Ci Comme Ca, Gittina, i Toi Toi Toi.

Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle
Warunki stanówki partnerów
Adamus & Tyszko & Orea Equestrian