Zamawiam nasienie
Stacja ogierów
Eur
1500

Chacfly PS

Od rekordowych ocen
na próbie dzielności
do kariery międzynarodowej

rasa hanowerska
data urodzenia 2012
maść kasztanowata
wzrost 169
licencja os-international, hannowerska, meklenburska, rheinlandzka, westfalska, związek południowych niemiec
Stacja ogierów Deckstation Schockemӧhle
Nasienie
świeże
nasienie
zobacz wideo
Horsetelex Warunki Stanówki
Chacco-Blue
Chambertin
Contara
Cambridge v. Caletto I
Desiree VII v. Cor de la Bryere
Contender v. Calypso II
Godahra II v. Godavari XX
Shentara
Sir Shutterfly
Centara
Silvio I v. Sandro
Famm v. Forrest xx
Cento v. Capitol I
Gettina v. Ahorn Z

Już z pierwszego rocznika źrebiąt Chacfly dochował się premiowanego syna Chaclight/Cherobino TS, który uzyskując cenę 105 000 euro, był drugim najdroższym ogierem aukcji po Körungu Hanowerskim. Checkmate AS po Chacfly uzyskał najwyższą cenę (18 500 euro ) na aukcji Elite Foal w Danii.

Chacfly to absolutny rekordzista pod względem wysokich ocen jakie ogier może otrzymać podczas próby dzielności. W czasie testu w Adelheidsdorf w 2017 wzbudził sensację otrzymując końcową notę bliską ideału - 9,49 pkt, w tym maksymalną ocenę 10 pkt za 6 elementów próby! Maksymalne noty, po 10,0 punktów przyznano mu aż za 6 elementów próby (!) - temperament, charakter, chęć do pracy, możliwości, styl skoku i ogólne wrażenie, a 9,5 za jezdność. Ten atletyczny kasztan otrzymał w Verden prestiżową Nagrodę Stakkato przyznawaną przez Związek Hanowerski. W Vechcie ponadprzeciętna jakość jego pierwszego potomstwa została nagrodzona przyznaniem mu tytułu Wiceczempiona głównej nagrody Związku Oldenburskiego.

W 2016 Chacfly PS rozpoczął swoją karierę sportową zdobywając w wieku 4 lat brązowy medal na Czempionacie Hanowerskim w Verden. Dosiadany przez Patricka Stühlmeyera wygrał sporą liczbę konkursów dla młodych koni, włącznie z dwunastoma zwycięstwami w 2018 roku. Wygrał również kwalifikacje do Niemieckiego Czempionatu dla Młodych Koni w Klein Roscharden, gdzie uzyskał wysoką notę 8,8. Dosiadany przez Eikena Sato/JPN, zajmował płatne miejsca w konkursach skokowych o wys. 145 cm w Opglabbeek/BEL, Kronenberg/NED, Riesenbeck, Ommen/NED i Lier/BEL. Jego duże osiągnięcia można było przewidzieć dość wcześnie - niezwykłe możliwości Chacfly PS jakie prezentuje na parkurach, są zapisane w cennym rodowodzie.

Jego ojciec Chacco-Blue od 2017 roku zajmuje pierwsze miejsce w Rankingu WBFSH reproduktorów skokowych, jego potomstwo wygrało do tej pory blisko 7,2 mln euro. Ośmioro jego potomków uczestniczyło w 2018 roku w Światowych Igrzyskach Jeździeckich w Tryon. Ponad 160 synów tego wspaniałego ogiera uzyskało licencje hodowlane, a ponad 170 potomków startuje na poziomie 150 cm.

Matka ogiera Chacfly PS, klacz Shentara jest półsiostrą m.in. licencjonowanego ogiera Quickcento (po Quicksilber), który odnosi sukcesy na międzynarodowych parkurach, oraz klaczy Nintara (po Nintender), która zajmuje płatne miejsca w konkursach Grand Prix pod Jorge Canedo Vincent. Ojcem klaczy Shentara, matki ogiera Chacfly PS, jest Sir Shutterfly, pełny brat multimilionera pod względem sumy wygranych w konkursach skokowych, wał. Shutterfly, który największe swe sukcesy zawdzięcza dosiadającej go Meredith Michaels-Beerbaum. Sir Shutterfly jest także półbratem skoczków międzynarodowej klasy: Let’s Fly, ogiera Salut Bonheur, wał. Spilo D i wał. Remedi D.

W trzecim pokoleniu pojawia się ceniony ogier Cento, złoty medalista zespołowo z Igrzysk Olimpijskich w Sydney, brązowy medalista w zespole na Olimpiadzie w Atenach i złoty medalista zespołowo na Mistrzostwach Europy w Donaueschingen. Chacfly PS reprezentuje rodzinę 5819, pochodzą z niej także ogiery: Casino, Charriol, Landioso, Le Coeur, Tiépolo i Zünftiger, jak również konie sportowe: Comme Ci Comme Ca, Gittina, i Toi Toi Toi.

Dalej
Wróć

Zobacz również

Szukasz wymarzonego ogiera?
Skorzystaj z naszej wyszukiwarki
Szukaj

Dalej
Wróć

Baloutaire PS

Ultra-nowoczesny syn
Balou du Rouet z rodziny
mistrza olimpijskiego
Nino des Buissonnets -
genetyczny rarytas

czytaj

Chaccothage Blue PS

Świetna podstawa genetyczna – najlepsza prognoza na przyszłość

czytaj

Diablue PS

Narodziła się nowa gwiazda,
czyli unikalna kombinacja
rodowodu

czytaj

Varihoka du Temple

Niezwykły francuski ogier
o oryginalnym rodowodzie

czytaj
Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle