Zamawiam nasienie
Nowość
2024
Stajnia ogierów

Chac Boy


rasa oldenburska (OS)
data 2008
maść kasztanowata
wzrost 174
licencja Holst. Meckl, Old., Rhein., Zw. Płd. Niem, Westf.
nasienie świeże nasienie

Genealogia

Opis ogiera

Gwiazda parkurów 160 cm !

Z niecierpliwością wyczekiwany przez hodowców i już dostępny: CHAC BOY, znany z parkurów pod sportową nazwą Exelero 2. Do tej pory w roli reproduktora użytkowany był tylko w Stadninie w Lewitz i to zaledwie w latach w latach 2015-2018, a mimo to pozostawił stawkę bardzo dobrych koni sportowych.

W konkursach klasy S** startują Chalasanga PS i Chatirella PS, na wysokości 140 cm podziwiać można BC Chaccalina, która ma koncie zwycięstwa na zawodach międzynarodowych w Olivie/ESP, Opglabbeek/BEL i Nancy/FRA, Carepetit PS wygrał w Lier/BEL, Chac Boy’s Centura PS wygrała w Chepstow/GER, Chac Staro PS w Nancy/FRA a Chac Blue w Olivie/ESP. Jego licencjonowany syn Chacwood PS sprawdził się już na zawodach pod Patrickiem Stühlmeyerem.
Na aukcji Hof Kasselmann & Schockemöhle Hybrid wał. Carepetit PS uzyskał najwyższą cenę aukcji 285 000 euro. Natomiast na aukcji internetowej Schockemöhle Young Jumpers za klacz Chactula zapłacono 130 000 euro, a jej pełnego brata Chac Boy's Royce sprzedano za 101 000 euro.

Sam Chac Boy odnosił spektakularne sukcesy na wielu parkurach świata. Dosiadany przez Nicolę Pohl (GER) wygrał w Pucharze Narodów na CSIO4-W Rabat//MR i w Grand Prix na CSI4* Vilamoura/POR. Para ta zajęła drugie miejsce w Grand Prix Opglabbeek/BEL, gdzie uplasowała się także na trzecim miejscu w konkursie 145 cm. Chac Boy dosiadany przez Liubov Kochetovą (RUS) zajął wysokie 5 miejsce w Grand Prix (160 cm) na CSI4* w Wellington/USA.

Ojcem ogiera Chac Boy jest nie kto inny jak rewelacyjny skoczek i wybitny reproduktor – Chacco-Blue. Sukcesy jego potomstwa sprawiły, że od 2017 do 2022 roku nieprzerwanie prowadził w rankingu World Breeding Federation for Sport Horses (WBFSH). W gronie najbardziej utytułowanego potomstwa znalazły się: mistrz olimpijski, srebrny medalista Mistrzostw Europy indywidualnie i brązowy drużynowo, zwycięzca Global Champions Tour i zdobywca tytułu Konia Roku KWPN wał. Explosion W/Ben Maher/GBR; szósty na Igrzyskach olimpijskich wał. Chanyon/Daisuke Fukushima/JPN; drużynowy Mistrz Europy, licencjonowany ogier Chaqui Z/Shane Sweetnams/IRL i zdobywca drugiego miejsca w finale Pucharu Narodów wał. Chacon/Eoin McMahon/IRL. Prawie 120 synów Chacco-Blue otrzymało licencje, w tym międzynarodowe sukcesy odnoszą: Chacfly PS, Chacoon Blue, Chad Blue PS (wszystkie trzy również w ofercie), Chageorge, Chagolando PS, Eden du Rouet, Indy, Cornet Blue PS, Chrystal Blue, Chagolou, Chaccato, Chacco Nann, Chacco Amicor Delvaux, Christian’s Chaccoa i wiele innych.

Matka ogiera Chac Boy, Tailormade Balonie należy do grona najlepszych klaczy w Stadninie Lewitz.
Zanim dołączyła do grona klaczy hodowlanych, z dużym powodzeniem pokonywała parkury do 150 cm pod Andreasem Kreuerem/GER. W roli klaczy hodowlanej spisuje się równie doskonale. Wydała na świat tak wspaniałe konie jak Chaccobeto, który wygrał na CSIO5* w Amsterdamie konkurs 150 cm, zwycięzcę wielu konkursów dla młodych koni - Tailormade Calimocho, a także 6 innych koni startujących z powodzeniem na wysokości 130-145 cm.

Ojcem klaczy Tailormade Balonie jest Baloubet du Rouet to fenomenalny koń sportowy i ogier hodowlany. Baloubet du Rouet i Rodrigo Pessoa trzykrotnie zdobyli Puchar Świata, a w 2001 roku o włos zabrakło im czwartego zwycięstwa i zamiast tego zostali wicemistrzami. Para wygrała kilka konkursów Grand Prix, jeden z nich w Genewie. W 2000 roku zdobyli brązowy medal drużynowy na Igrzyskach Olimpijskich w Sydney, a w 2004 roku złoty medal indywidualny w Atenach. Chociaż nigdy nie był w stadninie w Niemczech, 300 jego potomstwa jest zarejestrowanych w tym kraju, a 130 z powodzeniem osiągnęło poziom powyżej 140 cm. Wśród jego blisko 120 licencjonowanych synów na szczególna uwagę zasługuje Balou du Rouet, znajdujący się również w ofercie Deckstation Schockemöhle.

Druga matka, Alonie Z dała 3 wyśmienite konie klasy międzynarodowej: Chaventyno - zwycięzce na 150 cm w Calgary, oraz Chacon 2, który wygrał Grand Prix (155 cm) w Braunschweig/GER.
Trzecie matka, Philonie dała ogiera licencjonowanego Kilot i konia klasy S** - Quick Ball.

Chac Boy pochodzi z rodziny trakeńskiej klaczy Ethel (O 76 A ; Schmidt Nordenfeld /Kubillen; alt.Trak.fam. nr. 0099), w której na świat przyszły również takie konie jak Nintendo, Chamberalin, Companion, Francesco i Cenposa, konie których udane starty można było podziwiać na parkurach o wysokości 150-155 cm.

Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle
Warunki stanówki partnerów
Adamus & Tyszko & Orea Equestrian