Zamawiam nasienie
Stacja ogierów
Eur
1300 euro
Nowość 2023

About You II

Ogier bez limitów!

data urodzenia 2018
maść gniada
licencja ZfdP
Stacja ogierów Helgstrand Dressage
Nasienie
świeże
nasienie
AC-DC
Apache
Floriana II
UB40
Tolanda
Florestan I
Wichita
Evita
Estobar NRW
Priscilla
Ehrentusch
Florence
Popcorn

About You II to synonim talentu do sportu na najwyższym poziomie ! Natura nie wyznaczyła mu granic możliwości. Dysponuje równowagą, tendencją do ruchu „pod górę”, siłą i zdolnością do wyczynu.

W 2022 r. About You II osiągnął najwyższą cenę 1,35 mln euro na aukcji. W Danii podczas testu 35-dniowego zwracał na siebie uwagę już od samego początku. Test zakończył z notą 812,0, zajmując szóste miejsce w całej stawce.

Jego ojciec, AC-DC, syn ogiera Apache, najpierw zasłynął uzyskując najwyższą cenę na aukcji u swojego hodowcy. Kolejne sukcesy odnosił w ujeżdżeniu na poziomie klasy S. Pięciu jego synów otrzymało licencję, w tym pełny brat About You II, ogier About You I, który został sprzedany do Holandii w 2020 roku za spektakularnie najwyższą cenę 1,65 miliona euro i od tego czasu święcił liczne zwycięstwa w konkursach dla młodych koni – zdobył dwa złote medale na Mistrzostwach Westfalii i na płatnej pozycji uplasował się na Mistrzostwach Niemiec. W 2021 roku syn AC-DC, ogier Aringer, został sklasyfikowany na Mistrzostwach Niemiec Młodych Koni w kategorii koni 5-letnich w ujeżdżeniu.

Evita, matka dwóch w.w. ogierów, dała również klacz St.Pr.St. Dante's Smaragd (po Dante Weltino OLD), która zajął wysokie miejsce na Czempionacie Klaczy w Lienen i doszła do finałowego ringu Westfalskiego Elitarnego Pokazu Klaczy.

Ojciec matki, ogier Estobar NRW był Czempionem Ogierów NRW i zwyciężyła w konkursach aż do poziomu Grand Prix, a dosiadał go Hubertus Schmidt. Jest ojcem wielu ogierów hodowlanych i Czempionów Niemiec, w tym m.in. Equitaris i Escolar. Ten ostatni znalazł się w kadrze na Mistrzostwa Niemiec z Hubertusem Schmidtem/GER. Babka ogiera About You II, Priscilla triumfowała w konkursach dla młodych koni. Wydała na świat kilka licencjonowae ogiery, takie jak: Mein Märchenprinz (Münchhausen), który rywalizował w Grand Prix pod Leonie Bramall/CAN i Pour L’Amour (po Pentagon’s Peron). Jej syn Farinelli (po Florestan I) dosiadany przez Markusa Erkensa/GER również odnosił sukcesy na poziomie Grand Prix. Z kolei Fürstenau (po Fürst Piccolo) brał udział w Mistrzostwach Europy Juniorów pod Anną Comas Margarit/ESP. Córka klaczy Priscilla, klacz Fabrice (po Fürst Piccolo) dała licencjonowanego ogiera Adrenalin (po Apache) i startującego na wysokim poziomie kl. S wał. Eyecatcher (po Estobar NRW).

W rodowodzie About You II znajdujemy również cenione ogiery - Popcorn i Argwohn. Z rodziny hanowerskiej klaczy IMORTELLE (Hannover Stutenstamm 1191008, Schridde 606) wywodzą się również takie licencjonowane ogiery jak: Joy of Life (po Jack Jones), Daddy's Best (po Den Haag), Eurovision (po Equitaris), Friendscout (po Foundation), Puertollano (po Polany), Falcone Vero (po Florestan I), Triple X (po Desirao xx), Eclipse (po Equitaris), AC-DC (po Apache) i El Florissimo/Eurosport (po Estobar NRW), który także odnosi sukcesy w Grand Prix. W rodzinie tej na świat przyszły także konie startujące na najwyższym poziomie – Grand Prix w ujeżdżeniu, do nich zaliczyć należy: Flor de Selva (po Florestan I) /Shannon Peters/USA - finalistę Pucharu Świata i uczestników Mistrzostw Europy – wał. Fleetwood (po Florestan I)/Malin Hamilton/SWE i Ein Traum (po Estobar NRW)/Borja Carrascosa/ESP, jak również wał. Floriano Deux NRW (po Florestan I )/Nicole Glaser-Käppeler i Floriano (po Florestan I)/Steffen Peters/USA. Kuzyn wał. Floriano/Steffen Peters/USA, drugiego w Pucharze Świata, brązowego medalisty zespołowo na Jeździeckich Igrzyskach (WEG).

Dalej
Wróć

Zobacz również

Szukasz wymarzonego ogiera?
Skorzystaj z naszej wyszukiwarki
Szukaj

Dalej
Wróć

So Perfect

czytaj

Total McLaren

czytaj

Fürstenball

niezawodny ojciec najlepszych
źrebiąt i zdobywców
licencji hodowlanych

czytaj
Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle