OGIER CICHOŃ STALLIONS

Światowej klasy pochodzenie,
świetny ruch,
wyjątkowy temperament.

CENA
MROŻONEGO
NASIENIA

2000 PLN

+8 % VAT ca. 460 €


SIR EUROPE

Sir Europe to oldenburski ogier urodzony w 2013 r., którego pochodzenie łączy trzy najsłynniejsze linie ujeżdżeniowe wywodzące się od: Sandro Songa, Donnerhalla i Weltmeyera.

Ojciec Sir Europe – Sir Donnerhall, to zwycięzca Bundeschampionatu i zdobywca 2. miejsca w Mistrzostwach Świata Młodych Koni, a przede wszystkim ojciec wielu utalentowanych i odnoszących sukcesy w sporcie koni, w tym ogiera Smirnoff, zdobywcy Mistrzostwa Niemiec 5 – latków w 2015 r., czy klaczy Special Diva OLD, która w 2014 r. sięgnęła po Mistrzostwo Niemiec Klaczy 3-letnich.
Również pojawiający się po stronie matki Welt Hit II to reproduktor, który swojej klasy dowiódł zarówno w sporcie, startując pod znaną holenderską zawodniczką Coby van Ballen, jak i w hodowli. Doczekał się 15 uznanych synów, w tym ogiera Weltclassiker, który w 2000 r. podczas aukcji PSI został sprzedany za sumę 650.000 euro. Za zasługi dla hodowli księga KWPN w 2007 r. przyznała ogierowi Welt Hit II prestiżowy tytuł Keur Stallion.

Sir Europe niewątpliwie łączy najlepsze cechy wszystkich swoich przodków, a oprócz walorów ruchowych i eksterieru, wyróżnia się bardzo dobrym charakterem i chęcią do współpracy z jeźdźcem

Ogier ten pomimo młodego wieku spotkał się już z uznaniem ze strony zagranicznych specjalistów, zdobywając podczas körungu oldenburskiego w 2015 r. tytuł 2. v-ce championa, a następnie plasując się w czołówce stawki podczas testu 14-dniowego w niemieckim Schlieckau, otrzymując m.in. ocenę 8,75 pkt za współpracę z jeźdźcem!

Swą klasę Sir Europe potwierdził w sezonie 2017, ustanawiając kolejne rekordy w konkursach dla młodych koni, a ostatecznie zdobywając tytuł Mistrza Polski Koni 4-letnich z historyczną notą 21,66 pkt, w tym m.in. 9,5 pkt za galop oraz 9,8 pkt za przydatność do ujeżdżenia!

Ogier uznany w polskich księgach stadnych sp. i wlkp.

  • Światowej klasy pochodzenie, łączące trzy wybitne linie ujeźdżeniowe.
  • 2. v-ce champion körungu
    oldenburskiego w 2015 r.
  • Ukończył niemiecki test 14-dniowy plusując się w czołówce stawki z notą 7.88 pkt

ROK URODZENIA2013 r.

WZROST171 cm

GENEALOGIA

Sir Donnerhall I Sandro Hit Sandro Song
Loretta
Contenance D Donnerhall
Contenance II
Genoveva Welt Hit II Wetlmeyer
Clieste
Granda Grundstein
Karina