Zamawiam nasienie

Sprzedaż

Oddajemy w Wasze ręce nowy dział naszej strony, poświęcony sprzedaży i zawierający ogłoszenia dostępnych na rynku koni - począwszy od źrebiąt, do koni starszych, które pracują już pod siodłem, a nawet osiągają sukcesy na zawodach.

Jako podmiot działający na rynku hodowlanym, mamy doskonałe rozeznanie, co do dostępnych ofert sprzedaży koni "z pierwszej ręki", dzięki czemu możemy Wam zaoferować źrebięta i młode konie, pochodzące bezpośrednio od Hodowców, których pochodzenie i jakość są przez nas weryfikowane przed zamieszczeniem ogłoszenia. Jeśli chodzi o konie starsze, są one przez nas sprawdzane również pod kątem użytkowym, dzięki czemu możemy być pewni wysokiej jakości przedstawionej Wam oferty.

filtruj według: typ: płeć: wiek:
75.000 zł

Joy of Life

Jovian / Furstenball

rok urodzenia: 2021
płeć: klacz
28.500 PLN

DENALI

Ebano / Rytm

rok urodzenia: 2023
płeć: ogier
55.000 zł

ŁZA SMOKA

Casallco / Frazes

rok urodzenia: 2020
płeć: klacz
44 300 PLN

DON’T WORRY

Brix Falcon DWB / Detroit

rok urodzenia: 2023
płeć: ogier
30 000 PLN

BLUE LAGOON

Chaccothage Blue PS OS / Bolshoi

rok urodzenia: 2023
płeć: klacz
36.000 zł

CHACCA DE BLUE

Chaccothage Blue PS / Caroly

rok urodzenia: 2023
płeć: klacz
32.000 PLN

DULANO B - Holsztyński Czempion Ogierków 2023

Diablue PS / Contender

rok urodzenia: 2023
płeć: ogier

Jak zamieścić ogłoszenie swojego konia?

Zbierz materiały

Zbierz materiały niezbędne do przygotowania oferty sprzedaży konia - przede wszystkim potrzebne będą dobrej jakości zdjęcia obrazujące budowę konia, oraz film w ruchu we wszystkich 3 chodach. Przygotuj także skan pierwszych stron paszportu oraz posiadaną dokumentację weterynaryjną.

Prześlij do weryfikacji

Prześlij materiały do nas na adres biuro@cichondressage.pl - skontaktujemy się z Tobą w celu ustalenia szczegółów publikacji lub ewentualnego uzupełnienia materiałów. Oferujemy także pomoc przy wykonaniu materiałów foto-video.

Udostępnij ogłoszenie

Po pozytywnej weryfikacji ogłoszenie o sprzedaży konia zostanie zamieszczone na naszej stronie. Udostępnij je na swojej stronie i w mediach społecznościowych, aby zwiększyć oglądalność i szanse na dotarcie do potencjalnych Klientów.

Sprzedaż

Rozwiń

Konie sportowe na sprzedaż

Interesuje Cię koń ujeżdżeniowy na sprzedaż? A może planujesz zakup konia skokowego? Jak się pewnie już przekonałeś/-aś kupno konia o odpowiednich predyspozycjach do uczestniczenia w zawodach nie jest łatwym zadaniem. Dlatego podpowiemy, na co zwracać uwagę, szczególnie wtedy, gdy sprawdzasz w internecie ogłoszenia z końmi. Wybór ogiera, choć niesie za sobą wiele korzyści, musi być przemyślany. Konie, zwłaszcza młode, mogą być nieposłuszne, a wręcz niebezpieczne, gdy dosiada ich niewprawiony jeździec. Dlatego to, czym należałoby się kierować w pierwszej kolejności, gdy sprawdzasz ogiery na sprzedaż, to umiejętności jeźdźca oraz charakter, wyszkolenie konia. Ważne jest, od kiedy pracuje na siodle, czy jest przygotowany do ujeżdżenia/skoków. Początkującym zwykle poleca się wałachy, które są łagodniejsze w obejściu, mają spokojny, dobry charakter. Tym, którzy mają już pierwsze treningi za sobą i chcą poprawić swoje umiejętności, rekomendujemy ogiery i klacze, konie na sprzedaż, które posiadają większe umiejętności niż Ty, i dzięki czemu możesz się wraz z nimi rozwijać. Gdy już wybierzesz konkretną ofertę, dowiedz się, czy koń nie miał wcześniej kontuzji, jaka jest jego historia chorób. Sprawdzone hodowle, wystawiając ofertę, często zaznaczają, że zwierzę posiada aktualne RTG i inne tego typu informacje.

Ogłoszenia sprzedaży koni – gdzie szukać?

Gdzie szukać ogierów na sprzedaż? Najlepiej w internecie, aczkolwiek… musisz mieć się na baczności, ponieważ nie każda dobrze wyglądająca oferta, będzie taka w rzeczywistości. Jeśli wpiszesz w wyszukiwarce Google „ogłoszenia sprzedam konie”, to szybko zauważysz, że pierwsze wyniki pochodzą z lokalnych serwisów ogłoszeniowych. I choć może się zdarzyć, że będą tam wystawiać się uczciwi, profesjonalni hodowcy, to jednak ryzyko związane z możliwością trafienia na oszustwo jest bardzo duże. Konie sportowe na sprzedaż (ujeżdżeniowe lub skokowe) muszą mieć nie tylko potwierdzony rodowód, ale również przebywać w dobrych warunkach, być zdrowe. Dodatkową zaletą jest to, czy posiadają już osiągnięcia w wybranych dyscyplinach. Niestety, wiele jest tzw. pseudohodowli, a nie każdy kupujący potrafi zweryfikować legalność ich działania oraz to, jak konie są w nich traktowane. Co radzimy? Jeśli jesteś związany/-a z tym rynkiem i masz podstawową wiedzę, możesz szukać koni na sprzedaż bezpośrednio w hodowlach. Lecz nawet dla doświadczonej osoby to rozwiązanie może okazać się czasochłonne. Na szczęście – mamy rozwiązanie.

Konie na sprzedaż – województwo śląskie

W Cichoń Stallions postanowiliśmy stworzyć miejsce z wysokiej jakości ofertami sprzedaży koni sportowych. Hodowcy mogą się do nas zwrócić z prośbą o wystawienie ich ogłoszenia. Zanim jednak to nastąpi, dokładnie weryfikujemy każde zgłoszenie. Dzięki temu możesz mieć pewność, że koń na sprzedaż pochodzący z naszych ofert posiada sprawdzony rodowód, a także jest w pełni zdrowy. I aby ułatwić potencjalnym kupującym wybór, zachęcamy hodowle do tego, aby przedstawiały dodatkowe informacje na temat charakteru zwierzęcia. Możesz sprawdzić, który z nich będzie odpowiedni dla początkujących, a który wymaga bardziej doświadczonych jeźdźców, aby trening był efektywny.
    Dostępne są u nas:
    • konie skokowe na sprzedaż;
    • konie ujeżdżeniowe na sprzedaż.
    A jeśli masz dodatkowe pytania, wątpliwości, zapraszamy do kontaktu.
Cennik
usług rozrodczych
Elitarna aukcja źrebiąt
Cichoń Foals Auction
Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle
Warunki stanówki partnerów
Adamus & Tyszko & Orea Equestrian