Zamawiam nasienie
Stajnia ogierów

U2

Nieprzeciętny eksterier i imponująca technika


rasa oldenburska
data 2014
maść gniada
wzrost 175
licencja
nasienie mrożone nasienie
600 EUR
+8% VAT

Genealogia

Uriko
Untouchable
Wizzard
Hors la Loi II
Promesse
Lavito
L-Coradin
Berolina
Stakkato
Vinara
Spartan
Pia
Quinar
Nordica I

Opis ogiera

Ten piękny, nowoczesny, ujmujący łagodnym temperamentem dysponuje bardzo dużym potencjałem. Jest szybki i lekki w skokach, ponadto wyróżnia go doskonała technika, szczególnie przednich i tylnych nóg. To czyni go bardzo obiecującym skoczkiem i reproduktorem.

U2 jako młody koń odniósł wiele sukcesów, zdobywając wiele zwycięstw i miejsc na zawodach rangi w CSIYH. Już od pierwszych startów imponował możliwościami skokowymi, lekkością i ogromnym sercem do walki. W 2020 zdobył czołowe lokaty w konkursach międzynarodowych dla koni 6-cio letnich podczas CSIYH Vejer de La Frontera.

Jego ojciec, holenderskiej hodowli Uriko (Untouchable x Lavito) jest głównym reproduktorem w Holsteiner Verband. Pokazał ogromny potencjał zarówno w sporcie (do 145 cm), jak i w hodowli. Uriko jest już ojcem skoczka klasy 160 cm Uricas van Kattevennen/Harrie Smolders oraz Czempiona i Wicemistrza Licencjonowania Ogierów Holsztyńskich - Unlimited i Uno I.

Strona żeńska rodowodu ogiera U2 jest również bardzo interesująca. Matką ogiera U2 jest holsztyńska Berolina (Stakkato x Quinar), która dała też startującego w konkursach 130 cm wał Kleons Renegade (Quintero). Babka U2 to matka konia klasy 140 cm, wał. Diarado LB (Diarado). Czwarta matka dała dwa uznane ogiery Aljano i Silvano. U2 wywodzi się z holsztyńskiej rodziny oznaczonej nr 8768, z której pochodzą, poza wymienionymi powyżej, uznane ogiery Favorit Ask, Candeur B i Lafontaine oraz takie konie skokowe jak Fly Charett (160 cm) czy Chacom Ask (150 cm).

Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle
Warunki stanówki partnerów
Adamus & Tyszko & Orea Equestrian