Zamawiam nasienie
Faworyt hodowców 2023
Stajnia ogierów

Sebastino PS

Doskonałe połączenie krwi Mistrza Świata - og. Sezuan i elitarnej klaczy Gesina.


rasa oldenburska
data 2018
maść skarogniada
wzrost 168
licencja Mekl, Old., Reń., Zw. Płd. Niem, Westf.
nasienie mrożone nasienie

Genealogia

Opis ogiera

Wiceczempion testu dla ogierów

Sebastino PS to koń ujeżdżeniowy w pełnym tego słowa znaczeniu. Prezentuje nieprzeciętną elastyczność, aktywne, również na zakrętach, zadnie nogi, oraz dużo naturalnej kadencji. Już za pierwszym podejściem zakwalifikował się do Czempionatu Niemiec Młodych K w Ujeżdżeniu, po zdaniu krótkiego testu w Vechcie, który zakończył na drugiej pozycji z imponującymi ocenami: 9,5 za galop, 9,0 za kłus i chęć do pracy, 8,8 za jezdność i 7,9 za stęp. Ogólna ocena wyniosła: 8,82.

W rodowodzie Sebastino PS spotyka się mistrzowska genetyka ogierów Secret, Sezuan i Zack, z jedną z najlepszych hodowlanych klaczy na świecie, którą jest Gesina.

Ojciec - Secret, sam będący synem potrójnego Mistrza Świata i odnoszącego suckesy do poziomu Inter I ogiera Sezuan, to zwyciezca testu 14-dniowego, V-ce Bundeschampion z roku 2017, V-ce Mistrz Świata z roku 2019 oraz Bundeschampion w sezonie 2020. Doczekał się blisko 40 uznanych ogierów, w tym zwycięzców licencji i premiowanych ogierów. Na Bundeschampionacie zwyciężył syn og. Secret - San to Alati, srebrne medale zdobyły konie Segantini i Sézane, a wśród plasujacych się finalistów znalazły się: San Escobar OLD, Sedamo K, So Dynamic und Best Sercet OLD.

Matka Vesina PS jest półsiostrą 10 uznanych ogierów, w tym Czempiona Oldenburga i finalistę Burg-pokal, odnoszącego sukcesy na poziomie Grand Prix ogiera For Romance I OLD, premiowanego, plasującego się na międzynarodowym poziomie Grand Prix og. For Romance II (oba po Fürst Romancier), a także zwycięskie ogiery  Feinrich (po Fürst Heinrich) i Viva Romance PS (po Vinino) oraz odnoszącego suckesy do poziomu S konia Golden Romance de Malleret PS (po Governor)/Helen Langehanenberg. Jej półsiostra Fasine OLD (po Fürst Romancier) została Mistrzynią Oldenburga, Bundeschampionką i rekordzistką aukcji PSI, a obecnie odnosi sukcesy do poziomu Inter II.

Ojciec matki Vivaldi wygrał Próbę Dzielności w Holandii, oraz Pavo Cup w 2007 r., a następnie pod Hansem Peterem Minderhoud/NED w roku 2008 i 2009 wygrywał serię konkursów dla ogierów KNHS/KWPN, gdzie otrzymywał 10 pkt za kłus. W międzynarodowym sporcie plasował się na poziomie Św. Jerzego, a w 2013 otrzymał podczas Körungu KWPN nagrodę VHO. Wśród jego wybitnych potomków wyróżnia się przede wszystkim ogiera Vitalis.

Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle
Warunki stanówki partnerów
Adamus & Tyszko & Orea Equestrian