Zamawiam nasienie
Stajnia ogierów

Rio VD Withoeve

Utalentowany sportowiec o świetnej genetyce


rasa BWP
data 2017
maść skarogniada
wzrost 165
licencja AES
nasienie mrożone nasienie
450 EUR
+8% VAT

Genealogia

Untouchable
Hors la Loi II
Promesse
Papillon Rouge
Ariana du Plessis II
Heartbreaker
Chablis
Ikela vd Withoeve
Enrico van de Withoeve
Winde van de Withoeve
Embassy I
Clarissa
Gotha Brecourt
Praline van de Withoeve

Opis ogiera

Piękny, w sportowym typie sportowy Rio VD Withoeve już od samego początku przyciągał uwagę, na co dowodem było zdobycie przez niego premii w wieku źrebięcym. Teraz skrada serca widzów na arenach sportowych, pokazując nieograniczone możliwości, świetny galop, lekkość i wzorową technikę tylnych kończyn.

Rio VD Withoeve jest synem skoczka klasy Grand Prix ogiera Untouchable. Ten fantastyczny ogier, znany jest ze swojego skokowego talentu i wielkiego serca do rywalizacji, przekazuje wysoką jakość, atletyzm i ambicję do wygrywania. Jest koniem dość potężnym, o wspaniałym, zrównoważonym galopie, a podczas swojej kariery sportowej udowodnił, że jest ostrożny, jezdny i zawsze gotowym do wygrywania. Pod okiem czołowego niemieckiego jeźdćźca Daniela Deussera Untouchable doszedł do poziomu 160 cm w Grand Prix, odnosząc wiele sukcesów, wśród których wymienić należy 6. miejsce w kwalifikacjach Pucharu Świata CSI5* w Helsinkach i Mechelen, oraz zwycięstwo w zawodach CSI4* Puissance w Wiedniu i trzecią pozycję w Grand Prix GCT na 150 cm w Walencji pod Dodo de Miranda. Został także sklasyfikowany w Grand Prix na 160 cm w La Corunie, Paryżu i Rio de Janeiro.

Ogier Untouchable ma bardzo ciekawe pochodzenie - jest synem Hors La Loi II (w Polsce przez lata z powodzeniem występował jego syn - wał. Van Halen) z matki po Heartbreaker. Klacze po tym ogierze świetnie spisują się w hodowli, czego doskonałym przykładem jest Rabanna van het Costersveld, matka og. Cornet Obolensky.

Untouchable wiele koni skaczących na międzynarodowym poziomie 160 cm, w tym Big Brother, który staruje w Global Champions Tour, klacze Corana's M&M i Carona, które zajmują płatne miejsca w Pucharze Narodów, oraz Diesel, który plasował się wysoko w konkursach do 155 cm. Untouchable przekazuje odpowiedni temperament, dobry typ, prawidłowe proporcje ciała i nastawienie do rywalizacji. Dobrze łączy się ze wszystkimi klaczami, ale szczególnie tymi w lżejszym typie.

Strona żeńska rodowodu ogiera Rio VD Withoeve jest bardzo interesująca. Matka - Ikela VD Withoeve, jest pełną siostrą skoczka na 145 m Kazan VD Withoeve, a także trzech skoczków klasy 135 i 140 cm.

Druga matka jest siostrą skaczącej w konkursach 150 m klaczy Ushuaia VD Withoeve i licencjonowanego ogiera Victor vd Withoeve.
Trzecia matka sama osiągnęła w skokach poziom 150 cm. Ikela VD Withoeve jest także matką licencjonowanego ogiera Touch of Grey vd Withoeve BWP, a także dwóch koni startujących w skokach na poziomi 135-140 cm.

Z tej samej belgijskiej rodziny pochodzi także ogier Grenoble VD Withoeve.

Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle
Warunki stanówki partnerów
Adamus & Tyszko & Orea Equestrian