Suriel
Corland
Orange-Fire

Opis ogiera

Pokazujący nieograniczone możliwości skokowe Nemerald Op Den Hout Clip był gwiazdą zimowej aukcji Mechelen 2021. Ten kary, mocny ogier ma wiele silnych atutów – świetnie galopuje, jest niezwykle elastyczny, imponuje techniką w skoku i atletyczną sylwetką. Z powodzeniem startuje pod Mściwojem Kieconiem, para ta wygrała konkurs na zawodach dla młodych Koni CSIYH w Baborówku.

Jego ojciec, bardzo jezdny E-Ginton Z pokonuje bezbłędnie parkury do 145 cm pod Seppe Woutersem/BEL. Para ta ma na koncie wysokie, płatne miejsca na zawodach CSIJ NC-Y Zuidwolde/NED, CSI2* Valkenswaard/NED , Lummen/BEL i na CSI3* Lanaken/BEL. W tym roku zajął trzecie miejsce w Mistrzostwach Belgii juniorów i wygrał m.in. krajowe Grand Prix Hasselt pod. Reprezentował już Belgię w Pucharach Narodów i został wybrany do tegorocznych Mistrzostw Europy.

Matka, klacz Kennesse jest półsiostrą ogiera Rocco ‘E’, który uzyskał licencję dla BWP. Jej matka, Tennesse (po Corland) startowała z powodzeniem w konkursach 130 cm. Jest ona półsiostrą: skoczka klasy międzynarodowej klaczy Ad Nouvelle Europe, zwyciężczyni Grand Prix w Samorin, a także zwycięzcy Grand w Besiekierzu Rudnym – wał. Double Black i klaczy Heavens Fire, która osiągała sukcesy na parkurach 150 cm.

W żyłach ogiera Nemerald Op Den Hout Clip płynie krew tak znakomitych skoczków światowej klasy jak Glock’s London czy Corland.
Pochodzi on z holenderskiej rodziny klaczy TOLLY (Merrielijn 1, fokfamilie 17010, w której to urodziło się wiele znakomitych skoczków, w tym Chico Z, Fine Line, oraz HH Rebozo, koń olimpijski, czwarty na WEG Lexington.